Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Grahame Sydney på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Grahame Sydney
Folk öppnar Boundary Road, Ida Valley oftare än något annat verk av Grahame Sydney: 400 besök under tolv månader, eller 8% av allt som visats. Paul Aubin och Standing Nude Ii kompletterar podiet. Grahame Sydney fick totalt 4 700 besök, varav 800 på artistsidan och 3 900 på verken. Trenden är svagt nedåtgående: 60% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 4 000 besök. Besök fördelade på datorer (79%) och mobiltelefoner (21%). En smak sticker ut: Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni) står för 39% av besöken, trots att den endast utgör 26% av katalogen.
Topp 10: de verk av Grahame Sydney som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Grahame Sydney som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
Boundary Road, Ida Valley
400 besök · 8,2%
-
2
Paul Aubin
400 besök · 8,2%
-
3
Standing Nude Ii
300 besök · 6,1%
-
4
Robert Hogan
200 besök · 4,1%
-
5
Albatross At Deborah Bay
200 besök · 4,1%
-
6
Waipiata Angel
200 besök · 4,1%
-
7
Ahuriri Saddle
200 besök · 4,1%
-
8
Ida Valley Moon
200 besök · 4,1%
-
9
Pig Root Pond
100 besök · 2,0%
-
10
Killing House
100 besök · 2,0%
Hur populär är Grahame Sydney-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 3 300 |
| Aug 2026 | 0 | 500 |
| Sep 2026 | 100 | 100 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Grahame Sydney totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Grahame Sydney?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 8,0% | 10,2% |
| Mjuk skugga | 18,0% | 26,5% |
| Mjuk luminans | 30,0% | 36,7% |
| Ljusstyrka | 34,0% | 18,4% |
| Ljusstark | 10,0% | 8,2% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 48,0% | 57,1% |
| Dämpad färgsättning | 30,0% | 16,3% |
| Måttlig mjukhet | 16,0% | 14,3% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 12,2% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 75,9% | 87,5% |
| Jordnära | 13,8% | 4,2% |
| Monokromt | 6,9% | 4,2% |
| Mörka toner | 3,5% | 4,2% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 44,0% | 55,1% |
| Balanserad | 42,0% | 24,5% |
| Livfulla färger | 14,0% | 20,4% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,0% | 6,1% |
| Mild | 6,0% | 6,1% |
| Balanserad | 16,0% | 16,3% |
| Stark kontrast | 28,0% | 22,4% |
| Kontrastnivå | 38,0% | 49,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 24,0% | 30,6% |
| Mjukt blandad palett | 22,0% | 12,2% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 10,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 26,0% | 38,8% |
| Enhetlig palett | 18,0% | 8,2% |
Hur står sig de mest populära verk av Grahame Sydney under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Robert Hogan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Silent Studio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Model In Light | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night At The Pensioner Flats | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Rozzie At Pisa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Standing, Study For Oil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night House Ii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Evening In The Studio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Arthur Batt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Memorial Hall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner, surfplattor eller datorer: hur visas Grahame Sydney?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 700 | 78,7% |
| mobiltelefoner | 1 000 | 21,3% |
På vilka språk läses Grahame Sydney?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 100,0% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för Grahame Sydney ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 200 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 100 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 100 |
| sön 4 Okt | 100 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Grahame Sydney: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Grahame Sydney?
- Det är Boundary Road, Ida Valley: 400 besök, vilket utgör 8% av alla visningar för Grahame Sydney. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Grahame Sydney?
- 4 700 under de senaste tolv månaderna, varav 800 på artistsidan och 3 900 på de enskilda verken.
Tittar folk på Grahame Sydney via en mobil eller en dator?
- Båda: besök fördelat på datorer (79%) och mobiltelefoner (21%); datorer leder med 79%.
Finns det någon typ av verk av Grahame Sydney som folk föredrar?
- Ja, Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni): 39% av besöken för 26% av katalogen.