Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Gregory på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för George Gregory
Folk öppnar Off The Needles oftare än något annat verk av George Gregory: 200 besök under tolv månader, eller 12% av allt som visats. Salvaging The Wreck och The Foundering of the S.S. You-Yangs kompletterar podiet. George Gregory fick totalt 6 300 besök, varav 4 800 på artistsidan och 1 500 på verken. Trenden är svagt nedåtgående: 55% färre besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 3 200 besök. Besök fördelade på datorer (73%), mobiltelefoner (21%) och surfplattor (6%). En smak sticker ut: Mörka toner (Färgpalett) står för 33% av besöken, trots att den endast utgör 18% av katalogen.
Topp 10: de verk av George Gregory som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av George Gregory som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
Off The Needles
200 besök · 12,5%
-
2
Salvaging The Wreck
200 besök · 12,5%
-
3
The Foundering of the S.S. You-Yangs
200 besök · 12,5%
-
4
Sail And Steam By Moonlight
200 besök · 12,5%
-
5
Vollendam Holland
200 besök · 12,5%
-
6
Cowes, Isle of Wight
200 besök · 12,5%
-
7
Running Down The Channel In A Fair Wind As She Clears The Stern Of The Ferry
100 besök · 6,2%
-
8
Marine Painting
100 besök · 6,2%
-
9
The Royal Naval Review
100 besök · 6,2%
-
10
A Quiet Harbour
100 besök · 6,2%
Hur populär är George Gregory-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 300 | 0 |
| Jul 2026 | 2 300 | 900 |
| Aug 2026 | 800 | 400 |
| Sep 2026 | 900 | 200 |
| Okt 2026 | 500 | 0 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av George Gregory totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till George Gregory?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 14,3% | 25,0% |
| Mjuk skugga | 7,1% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 42,9% | 50,0% |
| Ljusstyrka | 35,7% | 25,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 50,0% | 50,0% |
| Dämpad färgsättning | 14,3% | 18,8% |
| Måttlig mjukhet | 21,4% | 18,8% |
| Tydlig färgmättnad | 14,3% | 12,5% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 63,6% | 50,0% |
| Mörka toner | 18,2% | 33,3% |
| Jordnära | 18,2% | 16,7% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 28,6% | 25,0% |
| Balanserad | 35,7% | 43,8% |
| Livfulla färger | 35,7% | 31,2% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 21,4% | 25,0% |
| Mild | 28,6% | 31,2% |
| Balanserad | 14,3% | 6,2% |
| Stark kontrast | 0,0% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 35,7% | 37,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 14,3% | 18,8% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 7,1% | 12,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 57,1% | 62,5% |
| Enhetlig palett | 21,4% | 6,2% |
Hur står sig de mest populära verk av George Gregory under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cowes, Isle of Wight | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Vollendam Holland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| A Quiet Harbour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Mull Of Cantyre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sail And Steam By Moonlight | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Royal Naval Review | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Marine Painting | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Wreck of the Star of Greece | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Foundering of the S.S.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Shipping Off Ryde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner, surfplattor eller datorer: hur visas George Gregory?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 600 | 73,0% |
| mobiltelefoner | 1 300 | 20,6% |
| surfplattor | 400 | 6,3% |
På vilka språk läses George Gregory?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 400 | 100,0% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för George Gregory ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
George Gregory: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av George Gregory?
- Det är Off The Needles: 200 besök, vilket utgör 12% av alla visningar för George Gregory. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får George Gregory?
- 6 300 under de senaste tolv månaderna, varav 4 800 på artistsidan och 1 500 på de enskilda verken.
Tittar folk på George Gregory via en mobil eller en dator?
- Båda: besök fördelat på datorer (73%), mobiltelefoner (21%) och surfplattor (6%); datorer leder med 73%.
Finns det någon typ av verk av George Gregory som folk föredrar?
- Ja, Mörka toner (Färgpalett): 33% av besöken för 18% av katalogen.