Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Frank Coburn på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Frank Coburn
Folk öppnar Early Morning, Bear Mountain, Valley of the Sespe oftare än något annat verk av Frank Coburn: 300 besök under tolv månader, eller 21% av allt som visats. Mountain Landscape och Entrance to a Great City kompletterar podiet. Frank Coburn fick totalt 1 300 besök, varav 100 på artistsidan och 1 200 på verken. Toppen nåddes i Jul 2026 med 1 200 besök. En smak sticker ut: Enhetlig palett (Färgharmoni) står för 29% av besöken, trots att den endast utgör 14% av katalogen.
Topp 10: de verk av Frank Coburn som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Frank Coburn som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
Early Morning, Bear Mountain, Valley of the Sespe, 1910
300 besök · 21,4%
-
2
Mountain Landscape, 1930
200 besök · 14,3%
-
3
Entrance to a Great City, 1924
200 besök · 14,3%
-
4
Los Angeles Park Scene, Sprinkler Action on Lawn, 1925
100 besök · 7,1%
-
5
Moonrise Nocturn, 1910
100 besök · 7,1%
-
6
Madam Modjeska at Arden, 1916
100 besök · 7,1%
-
7
Landscape, 1915
100 besök · 7,1%
-
8
Indians in Ceremonial Robes, 1930
100 besök · 7,1%
-
9
Dry River Bottom, Sespe, 1910
100 besök · 7,1%
-
10
Friends, 1913
100 besök · 7,1%
Hur populär är Frank Coburn-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1 100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Frank Coburn totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Frank Coburn?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 3,5% | 7,1% |
| Mjuk skugga | 10,3% | 7,1% |
| Mjuk luminans | 44,8% | 35,7% |
| Ljusstyrka | 24,1% | 21,4% |
| Ljusstark | 17,2% | 28,6% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 0,0% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 10,3% | 21,4% |
| Måttlig mjukhet | 31,0% | 35,7% |
| Tydlig färgmättnad | 58,6% | 42,9% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörka toner | 27,6% | 28,6% |
| Jordnära | 31,0% | 21,4% |
| Neutrala toner | 24,1% | 35,7% |
| Pastellfärger | 17,2% | 14,3% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 27,6% | 35,7% |
| Livfulla färger | 72,4% | 64,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 3,5% | 7,1% |
| Mild | 10,3% | 7,1% |
| Balanserad | 13,8% | 0,0% |
| Stark kontrast | 13,8% | 14,3% |
| Kontrastnivå | 58,6% | 71,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 10,3% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 13,8% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 62,1% | 71,4% |
| Enhetlig palett | 13,8% | 28,6% |
Hur står sig de mest populära verk av Frank Coburn under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Moonrise Nocturn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Maples | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Friends | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Entertainer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Master's Action (also known… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Laguna Beach | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Inlet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonrise at Sunset, Sespe C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Master's Shelter (also… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Los Angeles Park Scene, Spr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Frank Coburn?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Frank Coburn ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Frank Coburn: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Frank Coburn?
- Det är Early Morning, Bear Mountain, Valley of the Sespe: 300 besök, vilket utgör 21% av alla visningar för Frank Coburn. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Frank Coburn?
- 1 300 under de senaste tolv månaderna, varav 100 på artistsidan och 1 200 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Frank Coburn som folk föredrar?
- Ja, Enhetlig palett (Färgharmoni): 29% av besöken för 14% av katalogen.