Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Francesco Mochi på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Francesco Mochi
Folk öppnar St Martha oftare än något annat verk av Francesco Mochi: 300 besök under tolv månader, eller 16% av allt som visats. Snowy landscape och Portrait_children_landscape_hi kompletterar podiet. Francesco Mochi fick totalt 2 400 besök, varav 700 på artistsidan och 1 700 på verken. Trenden går uppåt: 200% fler besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 2 000 besök. En smak sticker ut: Kontrastnivå (Kontrast) står för 79% av besöken, trots att den endast utgör 65% av katalogen.
Topp 10: de verk av Francesco Mochi som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Francesco Mochi som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
St Martha, 1609
300 besök · 15,8%
-
2
Snowy landscape
300 besök · 15,8%
-
3
Portrait_children_landscape_hi
200 besök · 10,5%
-
4
Equestrian Statue of Alessandro Farnese, 1620
100 besök · 5,3%
-
5
Equestrian Statue of Alessandro Farnese, 1620
100 besök · 5,3%
-
6
Equestrian Statue of Alessandro Farnese (detail), 1620
100 besök · 5,3%
-
7
St Veronica, 1629
100 besök · 5,3%
-
8
Virgin Annunciate, 1608
100 besök · 5,3%
-
9
Winter landscape in the Apennines with ruined temple,
100 besök · 5,3%
-
10
Winter landscape
100 besök · 5,3%
Hur populär är Francesco Mochi-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 1 400 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 300 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Francesco Mochi totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Francesco Mochi?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 17,6% | 26,3% |
| Mjuk skugga | 20,6% | 26,3% |
| Mjuk luminans | 50,0% | 31,6% |
| Ljusstyrka | 5,9% | 15,8% |
| Ljusstark | 5,9% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 82,3% | 79,0% |
| Dämpad färgsättning | 14,7% | 21,1% |
| Måttlig mjukhet | 2,9% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 79,4% | 79,0% |
| Balanserad | 20,6% | 21,1% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 5,9% | 0,0% |
| Mild | 2,9% | 5,3% |
| Balanserad | 14,7% | 10,5% |
| Stark kontrast | 11,8% | 5,3% |
| Kontrastnivå | 64,7% | 79,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 14,7% | 21,1% |
| Mjukt blandad palett | 5,9% | 10,5% |
| Balanserad harmoni | 2,9% | 5,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 52,9% | 52,6% |
| Enhetlig palett | 23,5% | 10,5% |
Hur står sig de mest populära verk av Francesco Mochi under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| St Veronica | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bust of a Youth (Saint John… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Equestrian Statue of Alessa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| St Martha | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 |
| Equestrian Statue of Alessa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Equestrian Statue of Alessa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Equestrian Statue of Alessa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait lady dormer family… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Winter Landscape with a Pas… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait man aii86813 hi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Francesco Mochi?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Japanska | 100 | 50,0% |
| Chinese | 100 | 50,0% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för Francesco Mochi ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 100 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 100 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 100 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 100 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 200 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 200 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
Francesco Mochi: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Francesco Mochi?
- Det är St Martha: 300 besök, vilket utgör 16% av alla visningar för Francesco Mochi. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Francesco Mochi?
- 2 400 under de senaste tolv månaderna, varav 700 på artistsidan och 1 700 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Francesco Mochi som folk föredrar?
- Ja, Kontrastnivå (Kontrast): 79% av besöken för 65% av katalogen.