Fernando Cueto Amorsolo Publik & popularitet på ArtsDot.com

1892 – 1972

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Fernando Cueto Amorsolo på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Fernando Cueto Amorsolo: siffrorna på några rader

Harvesting är stjärnan: 600 besök under de senaste tolv månaderna, vilket motsvarar 24% av alla visningar för Fernando Cueto Amorsolo. Därefter kommer Landscape och Village Gathering. Tillsammans blir antalet besök på artistsidan (500 besök) och verken (1 900 besök) totalt 2 400. Intresset minskade med 100% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 (1 600 besök). Besöken gynnar Mild (Kontrast), med 96% av besöken jämfört med 71% av katalogen.

Fernando Cueto Amorsolo: 6 verk som folk tittar på först

Varje verk nedan har öppnats av verkliga besökare på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna. Rankning 1 är det mest besökta av Fernando Cueto Amorsolo.

  1. Harvesting 1 Harvesting 600 besök · 24,0%
  2. Landscape 2 Landscape 600 besök · 24,0%
  3. Village Gathering 3 Village Gathering 500 besök · 20,0%
  4. Washing By The River 4 Washing By The River 400 besök · 16,0%
  5. Village Landscape 5 Village Landscape 300 besök · 12,0%
  6. Sabong (Cockfighting) 6 Sabong (Cockfighting) 100 besök · 4,0%

När besöker folk Fernando Cueto Amorsolo-sidan?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20263001 300
Aug 2026200600
Sep 202600

När besöks verken av Fernando Cueto Amorsolo?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka är de främsta verken av Fernando Cueto Amorsolo, månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Datatabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Village Gathering0000000001003000
Sabong (Cockfighting)00000000010000
Harvesting0000000004002000
Washing By The River00000000030000
Landscape00000000040000
Bathing by the River000000000000
Village Landscape00000000001000

Vilka språk talar Fernando Cueto Amorsolos publik?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Hur många dagliga besök har Fernando Cueto Amorsolo under de kommande tre veckorna?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Datatabell
DagBesök
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep0
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt0
sön 4 Okt700
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt100
tis 13 Okt0
ons 14 Okt100
tors 15 Okt0
fre 16 Okt100
lör 17 Okt0
sön 18 Okt0
mån 19 Okt (prognos)0
tis 20 Okt (prognos)0
ons 21 Okt (prognos)0
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)0
lör 24 Okt (prognos)0
sön 25 Okt (prognos)100
mån 26 Okt (prognos)0
tis 27 Okt (prognos)0
ons 28 Okt (prognos)0
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)0
mån 2 Nov (prognos)0
tis 3 Nov (prognos)0
ons 4 Nov (prognos)0
tors 5 Nov (prognos)0
fre 6 Nov (prognos)0
lör 7 Nov (prognos)0
sön 8 Nov (prognos)0

Vad folk frågar om Fernando Cueto Amorsolo

Vilka verk av Fernando Cueto Amorsolo öppnar folk oftast?

Harvesting först, med 600 besök eller 24% av visningarna. 6 verk är rankade ovanför.

Hur stor är publiken för Fernando Cueto Amorsolo på ArtsDot.com?

2 400 besök under tolv månader: 500 till konstnärens sida och 1 900 till dennes verk.

Vilka av Fernando Cueto Amorsolos verk passar besökarnas smak bäst?

Verk taggade med Mild (Kontrast) står för 96% av besöken, trots att de endast utgör 71% av katalogen.