Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Daniel Garber på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Daniel Garber i korthet
Under de senaste tolv månaderna var Springtime In The Village det mest visade verket av Daniel Garber på ArtsDot.com: 1 300 visningar, vilket motsvarar 26% av alla visningar av konstnärens verk. Det följs av A Wooded Watershed och South Room - Green Street. Totalt har Daniel Garber fått 3 600 besök: 1 100 till artistens sida och 2 500 till sidorna för enskilda verk. Intresset ökar: antalet besök ökade med 62% från Sep 2026 till Okt 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 1 400 besök. Besökare surfar på mobiltelefoner (56%), datorer (36%) och surfplattor (8%). Besökare tenderar mot Stark kontrast (Kontrast): 46% av besöken gick till sådana verk, som utgör 14% av konstnärens katalog.
De 10 mest visade Daniel Garber-verken
Detta är de 10 verk av Daniel Garber som har öppnats mest på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
Springtime In The Village
1 300 besök · 26,0%
-
2
A Wooded Watershed
900 besök · 18,0%
-
3
South Room - Green Street, 1920
700 besök · 14,0%
-
4
New Hope
300 besök · 6,0%
-
5
Dry Deason -
200 besök · 4,0%
-
6
Yonder Hill
200 besök · 4,0%
-
7
Reading -
200 besök · 4,0%
-
8
Pear Tree
200 besök · 4,0%
-
9
Springtime Byrum
200 besök · 4,0%
-
10
Lone Tree, 1943
100 besök · 2,0%
Hur många besöker Daniel Garber-sidan varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1 200 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 200 | 600 |
| Okt 2026 | 700 | 600 |
Hur ofta visas verken av Daniel Garber?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer besökarna hos Daniel Garber?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 2,0% | 2,0% |
| Mjuk skugga | 22,0% | 20,0% |
| Mjuk luminans | 54,0% | 50,0% |
| Ljusstyrka | 22,0% | 28,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 8,0% | 20,0% |
| Dämpad färgsättning | 32,0% | 50,0% |
| Måttlig mjukhet | 48,0% | 22,0% |
| Tydlig färgmättnad | 12,0% | 8,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 40,0% | 55,6% |
| Neutrala toner | 42,9% | 33,3% |
| Mörka toner | 14,3% | 8,9% |
| Monokromt | 2,9% | 2,2% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,0% | 20,0% |
| Balanserad | 66,0% | 66,0% |
| Livfulla färger | 26,0% | 14,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 18,0% | 8,0% |
| Mild | 32,0% | 12,0% |
| Balanserad | 16,0% | 10,0% |
| Stark kontrast | 14,0% | 46,0% |
| Kontrastnivå | 20,0% | 24,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 26,0% | 34,0% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 6,0% |
| Balanserad harmoni | 14,0% | 22,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 40,0% | 36,0% |
| Enhetlig palett | 12,0% | 2,0% |
Vilka verk av Daniel Garber har flest visningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Springtime In The Village | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 600 | 100 |
| South Room - Green Street | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Tanis Garber | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lone Tree | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Fisherman's Hut | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Letter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Springtime Byrum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| New Hope | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Old Man And The Pipe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In The Valley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder besökarna till Daniel Garber?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| mobiltelefoner | 2 000 | 55,6% |
| datorer | 1 300 | 36,1% |
| surfplattor | 300 | 8,3% |
Vilka språk använder besökarna hos Daniel Garber?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 500 | 55,6% |
| Franska | 300 | 33,3% |
| Chinese | 100 | 11,1% |
Hur många besök får Daniel Garber varje dag, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 100 |
| mån 26 Okt | 700 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 100 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 200 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 100 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 100 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 300 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 100 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 100 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 300 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 100 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Daniel Garber på ArtsDot.com
Vilka verk av Daniel Garber är mest populära?
- Springtime In The Village är det mest populära verket med 1 300 besök (26% av alla visningar för Daniel Garber). Rankingen ovan listar de 10 mest visade verken.
Hur många personer tittar på Daniel Garber på ArtsDot.com?
- Under de senaste tolv månaderna har Daniel Garber fått 3 600 besök: 1 100 på artistsidan och 2 500 på sidorna för enskilda verk.
Vilka enheter använder besökarna av Daniel Garber för att surfa?
- Främst via mobiltelefoner (56%), datorer (36%) och surfplattor (8%): 56% av besöken kommer från mobiltelefoner.
Vilken typ av verk föredrar besökarna hos Daniel Garber?
- De föredrar Stark kontrast (Kontrast): 46% av besöken, jämfört med 14% av konstnärens katalog.