Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Byron Cooper på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Byron Cooper
Folk öppnar Aldworth oftare än något annat verk av Byron Cooper: 200 besök under tolv månader, eller 20% av allt som visats. Kinloch Castle at the Head of Loch Scresort och Stream through Countryside kompletterar podiet. Byron Cooper fick totalt 1 400 besök, varav 400 på artistsidan och 1 000 på verken. Trenden är svagt nedåtgående: 100% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 1 300 besök. En smak sticker ut: Måttlig mjukhet (Färgmättnad) står för 60% av besöken, trots att den endast utgör 29% av katalogen.
Topp 8: de verk av Byron Cooper som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 8 verk av Byron Cooper som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
Aldworth, 1890
200 besök · 20,0%
-
2
Kinloch Castle at the Head of Loch Scresort, 1902
200 besök · 20,0%
-
3
Stream through Countryside, 1891
100 besök · 10,0%
-
4
Brook, May Morning, 1895
100 besök · 10,0%
-
5
Hayle Estuary, Cornwall (The Shadow of a Cloud)
100 besök · 10,0%
-
6
Skye Cuillin from Kilmory Beach, 1900
100 besök · 10,0%
-
7
View of Countryside Hills
100 besök · 10,0%
-
8
Godrevy Light, Cornwall
100 besök · 10,0%
Hur populär är Byron Cooper-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Byron Cooper totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Byron Cooper?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 11,1% | 10,0% |
| Mjuk skugga | 4,4% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 48,9% | 50,0% |
| Ljusstyrka | 35,6% | 40,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 20,0% | 10,0% |
| Dämpad färgsättning | 44,4% | 30,0% |
| Måttlig mjukhet | 28,9% | 60,0% |
| Tydlig färgmättnad | 6,7% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 71,9% | 87,5% |
| Jordnära | 15,6% | 12,5% |
| Mörka toner | 9,4% | 0,0% |
| Naturtema | 3,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 17,8% | 10,0% |
| Balanserad | 75,6% | 90,0% |
| Livfulla färger | 6,7% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 17,8% | 20,0% |
| Mild | 13,3% | 0,0% |
| Balanserad | 11,1% | 20,0% |
| Stark kontrast | 22,2% | 20,0% |
| Kontrastnivå | 35,6% | 40,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 15,6% | 20,0% |
| Mjukt blandad palett | 11,1% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 22,2% | 40,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 33,3% | 30,0% |
| Enhetlig palett | 17,8% | 10,0% |
Hur står sig de mest populära verk av Byron Cooper under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sussex Weald | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blackdown from Hascombe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Godrevy Light, Cornwall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Brook | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Near Haslemere, Sunset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Black Corrie and Hallival | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rum Cuillin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonrise from the Downs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonlit Atlantic from Tinta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Godrevy Light, Cornwall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Byron Cooper?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Italienska | 100 | 100,0% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för Byron Cooper ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 21 Sep | 0 |
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 100 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 100 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt (prognos) | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 100 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 200 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 200 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
Byron Cooper: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Byron Cooper?
- Det är Aldworth: 200 besök, vilket utgör 20% av alla visningar för Byron Cooper. Listan ovan sträcker sig ner till plats 8.
Hur många besök får Byron Cooper?
- 1 400 under de senaste tolv månaderna, varav 400 på artistsidan och 1 000 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Byron Cooper som folk föredrar?
- Ja, Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 60% av besöken för 29% av katalogen.