Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Ambroise Louis Garneray på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Ambroise Louis Garneray i korthet
Under de senaste tolv månaderna var COMBAT NAVAL det mest visade verket av Ambroise Louis Garneray på ArtsDot.com: 600 visningar, vilket motsvarar 14% av alla visningar av konstnärens verk. Det följs av Pirate Ship och Confiance Kent Fight. Totalt har Ambroise Louis Garneray fått 5 700 besök: 2 200 till artistens sida och 3 500 till sidorna för enskilda verk. Intresset ökar: antalet besök ökade med 200% från Aug 2026 till Sep 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 4 100 besök. Besökare surfar på datorer (81%) och mobiltelefoner (19%). Besökare tenderar mot Balanserad (Färgintensitet): 70% av besöken gick till sådana verk, som utgör 48% av konstnärens katalog.
De 10 mest visade Ambroise Louis Garneray-verken
Detta är de 10 verk av Ambroise Louis Garneray som har öppnats mest på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
COMBAT NAVAL
600 besök · 13,6%
-
2
Pirate Ship
600 besök · 13,6%
-
3
Confiance Kent Fight
500 besök · 11,4%
-
4
Peche De La Baleine
500 besök · 11,4%
-
5
Naval Battle Of Navarino
300 besök · 6,8%
-
6
La pêche à la morue
200 besök · 4,5%
-
7
The Taking Of The 'kent' By Robert Surcouf In The Gulf Of Bengal, 7th October, 1800
200 besök · 4,5%
-
8
Naval Battle Of Augusta
200 besök · 4,5%
-
9
Episode of the Battle of Navarino, 20th October
200 besök · 4,5%
-
10
Attacking a 'Right' Whale and Cutting In
200 besök · 4,5%
Hur många besöker Ambroise Louis Garneray-sidan varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 1 300 | 2 800 |
| Aug 2026 | 200 | 200 |
| Sep 2026 | 700 | 500 |
Hur ofta visas verken av Ambroise Louis Garneray?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer besökarna hos Ambroise Louis Garneray?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 8,0% | 4,5% |
| Mjuk skugga | 16,0% | 9,1% |
| Mjuk luminans | 32,0% | 31,8% |
| Ljusstyrka | 32,0% | 43,2% |
| Ljusstark | 12,0% | 11,4% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 48,0% | 29,5% |
| Dämpad färgsättning | 28,0% | 36,4% |
| Måttlig mjukhet | 18,0% | 34,1% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 45,5% | 60,0% |
| Jordnära | 43,2% | 40,0% |
| Mörka toner | 4,5% | 0,0% |
| Pastellfärger | 4,5% | 0,0% |
| Naturtema | 2,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,0% | 15,9% |
| Balanserad | 48,0% | 70,5% |
| Livfulla färger | 12,0% | 13,6% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,0% | 4,5% |
| Mild | 12,0% | 4,5% |
| Balanserad | 12,0% | 2,3% |
| Stark kontrast | 20,0% | 36,4% |
| Kontrastnivå | 46,0% | 52,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 30,0% | 27,3% |
| Mjukt blandad palett | 4,0% | 11,4% |
| Balanserad harmoni | 12,0% | 4,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 34,0% | 22,7% |
| Enhetlig palett | 20,0% | 34,1% |
Vilka verk av Ambroise Louis Garneray har flest visningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bataille navale nocturne, P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La pêche à la morue | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Turet, Cutter Of The St… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Episode of the Battle of Na… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Combat naval devant Agosta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Confiance Kent Fight | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 |
| Shad Fishing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cherbourg Took The Roule Mo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Napoleon elbe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jean de Bethencourt , Norma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder besökarna till Ambroise Louis Garneray?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 600 | 80,7% |
| mobiltelefoner | 1 100 | 19,3% |
Vilka språk använder besökarna hos Ambroise Louis Garneray?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Franska | 400 | 44,4% |
| Spanska | 200 | 22,2% |
| Koreanska | 200 | 22,2% |
| Engelska | 100 | 11,1% |
Hur många besök får Ambroise Louis Garneray varje dag, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 200 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 100 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 100 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 200 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 100 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Ambroise Louis Garneray på ArtsDot.com
Vilka verk av Ambroise Louis Garneray är mest populära?
- COMBAT NAVAL är det mest populära verket med 600 besök (14% av alla visningar för Ambroise Louis Garneray). Rankingen ovan listar de 10 mest visade verken.
Hur många personer tittar på Ambroise Louis Garneray på ArtsDot.com?
- Under de senaste tolv månaderna har Ambroise Louis Garneray fått 5 700 besök: 2 200 på artistsidan och 3 500 på sidorna för enskilda verk.
Vilka enheter använder besökarna av Ambroise Louis Garneray för att surfa?
- Främst via datorer (81%) och mobiltelefoner (19%): 81% av besöken kommer från datorer.
Vilken typ av verk föredrar besökarna hos Ambroise Louis Garneray?
- De föredrar Balanserad (Färgintensitet): 70% av besöken, jämfört med 48% av konstnärens katalog.