Format papira

Vodič za studentske radove

Boy Jumping a Stream

Ime Razred Datum

Kristofer Vud, Boy Jumping a Stream. Domen javnog dobra. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svetlom: crtež, pravu boju ispod vernisa, čisti pigment

Osnovne informacije

Umetnik
Kristofer Vud artsdot.com/sr/artists/kristofer-vud_sr/
Podaci o umetniku
1901 – 1930

U kontekstu

Boy Jumping a Stream — Kristofer Vud

Kada je ovo možda naslikano?

  1. 1900
  2. 1910
  3. 1920
  4. 1930

Red iznad: godine. Red ispod: koliko je umetnik imao godina na početku i na kraju svakog perioda — 0 u rođenju, 29 u smrti.

Osenčeno: životni vek umetnika Kristofer Vud (1901–1930) svaka datirana slika, deceniju po deceniju

Za ovaj zapis nema tačno navedene godine — na osnovu životnog veka umetnika i stila dela, na koju deceniju biste pretpostavili?

Slična dela

Izaberite jedno od gore navedenih dela: navedite dve stvari koje su mu zajedničke sa ovim i jednu stvar koja ga razlikuje.

Još dela koja se mogu postaviti pored ovog: artsdot.com/sr/art/similar/christopher-wood-boy-jumping-a-stream-9HTMSS-en/

Paleta boja

Izmereno na osnovu slike

    Glavna boja

    Black #210a03

    Katalogizovana paleta

    • #210A03
    • #833211
    • #BC5223
    • #551E09

    Ove boje unutar cele umetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Dark Dominantna grupa boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Black
    Intenzitet
    Balanced Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedne prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Serene Razlika u svetlini i zasićenosti boja širom slike.
    Harmonija
    Unified Palette Koliko se dobro boje uklapaju, od kontrastnih do potpuno ujedinjenih.
    Osvetljenost
    Deep_shadow Koliko je slika u celini svetla ili tamna, od duboke senke do najsvetlijih tonova.
    Zasićenost
    Clear Color Presence Koliko su boje čiste i snažne, od skoro sivih do potpuno živopisnih.

    Gde u svetu se posmatra ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova slika sama po sebi ima premalo zabeleženih posetilaca da bi se napravila mapa, pa ploča prikazuje svaki rad koji je kreirao Kristofer Vud tokom poslednjih dvanaest meseci — ukupno u 2 zemalja. Odakle ovi podaci potiču

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Кина 92,3%
    2. 2 Сједињене Америчке Државе 7,7%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na mapi. Da li se muzej u kojem se čuva ova slika nalazi u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi sa dalekih mesta mogli posmatrati.

    12 najposećenijih dela umetnika Kristofer Vud

    1. 1 Brown Jug 14,3%
    2. 2 Tiger and Arc de Triomphe, 1930 14,3%
    3. 3 The Steps, Chelsea, 1927 14,3%
    4. 4 Nude 7,1%
    5. 5 Horses in Paris 7,1%
    6. 6 Yacht Race At Portscato, Cornwall 7,1%
    7. 7 Two Women 7,1%
    8. 8 Marseilles Harbour 7,1%
    9. 9 Flowers In A Pot 7,1%
    10. 10 Still Life 7,1%
    11. 11 The Manicure 7,1%
    12. — Boy Jumping a Stream ova slika 0,0%

    Zajedno, ova dela privlače 99,7% pažnje koju su slike ovog umetnika dobile tokom poslednjih dvanaest meseci. Katalog sadrži 39 dela ovog umetnika, od kojih je 11 pregledano barem jednom. Ova slika još uvek nije pregledana u tom periodu — ona zatvara listu bez rangiranja. Isto važi i za mesec po mesec

    Barovi mere pažnju, ne kvalitet. Odaberite rad na vrhu i ovaj: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom pored toga koliko je dobro naslikana.

    Umetnik i muzej

    Umetnik

    Kristofer Vud

    Mesto rođenja Knowsley, United Kingdom

    Surrealistička vizija Engleske: Enigmatični život Kristofera Vuda

    Kristofer Vud ostaje jedna od najenigmatičnijih i najupečatljivijih figura britanskog modernizma, slikar čija je kratka, ali briljantna karijera ostavila neizbrisiv trag na avangardu dvadesetog veka. Rođen 1901. godine u Knolsiju, u Lankširu, Vud je posedovao jedinstven umetnički senzibilitet koji je prkosio rigidnim kategorizacijama svog vremena. Njegovo delo karakteriše dubok, sanjiv kvalitet, gde se poznati pejzaži Engleske i Francuske transformišu u simbolička carstva uznemirujuće lepote i duboke melanholije. Pogledati Vudovo delo znači zakoračiti u psihološki pejzaž, u svet gde su granice između stvarnosti i podsvesti neprestano zamagljene.

    Temelji njegove jedinstvene estetike postavljeni su još u mladosti, pod snažnim uticajem detinjstva prožetog fascinacijom botanikom i folklorom. Pod vaspitanjem svog oca, botaničara, Vud je razvio oštro oko za zamršene detalje prirodnog sveta. Međutim, ova naučna preciznost nikada nije bila samo posmatračka; ona je uvek bila proređena kroz prizmu poetske distorzije. Njegovo rano uvažavanje organskih struktura biljaka i misterija lokalnih legendi kasnije će se manifestovati u pejzažima koji deluju istovremeno pedantno izvedeno i čudno vanzemaljski, kao da sama zemlja diše skrivenim, svesnim životom.

    Pariski odjeki i surrealistički duh

    Tok njegove karijere dramatično se promenio kada se 1928. godine preselio u Pariz, u periodu koji će postati žarište njegovog zrelog stila. Uronjen u vibrantnu, eksperimentalnu atmosferu francuske prestonice, našao se u srcu uspensujućeg se surrealističkog pokreta. Interagujući sa luminarima kao što su Andre Breton i Đorđo Morandi, Vud je počeo da eksperimentiše sa konceptom automatizma — praksom dopuštanja slučaju i spontanom gestu da vode četkicu, zaobilazeći ograničenja svesnog razmišljanja. Ovaj period je video kako se njegovo delo evoluira od tradicionalne reprezentacije ka složenijem, simboličkom jeziku.

    Njegovo vreme provedeno u Parizu omogućilo mu je da sintetizuje različite uticaje u kohezivnu, iako razlomljenu viziju. Savladao je sposobnost spajanja mekih, atmosferskih tekstura impresionizma sa grubim, neočekivanim suprotstavljanjima koja su centralna za surrealizam. Ova tenzija je možda najpoznatije uhvaćena u njegovom monumentalnom uljanom slikarstvu, ‘Tigar i Arka Triomfa’. U ovom ambicioznom delu, žestoka, primordijalna energija tigra postavljena je naspram strukturirane veličine pariske arhitekture, stvarajući moćan dijalog između divljine prirode i veštačnosti civilizacije. To ostaje svedočanstvo njegove sposobnosti da uhvati kako dinamiku pokreta, tako i duboki osećaj mirovanja.

    Nasleđe i geometrija samoće

    Kako je njegova karijera tekla ka svom tragičnom završetku 1930. godine, Vudovo delo je počelo da pokazuje fascinantnu promenu ka geometrijskoj apstrakciji. Njegovi kasniji skicirani radovi, poput ‘Pejzaža Vestmorlanda’ iz 1929. godine, otkrivaju pomeranje ka pojednostavljenim oblicima i kalkulisanijoj upotrebi perspektive. U ovim delima, bujnost njegovog ranijeg stila ustupa mesto osećaju spokojne odvojenosti i strukturne jasnoće. Ipak, čak i unutar ove novostečene apstrakcije, potisnuta tenzija ostaje opipljiva — obeležje njegove umetničke vizije koje sugeriše svet koji je zadržan u delikatnoj, nesigurnoj ravnoteži.

    Istorijski značaj Kristofera Vuda leži u njegovoj sposobnosti da premosti jaz između engleske pastoralne tradicije i radikalnog eksperimentisanja kontinentalne Evrope. On nije samo usvojio surrealizam; on ga je preveo na jedinstven britanski idiom, prožimajući ga osećajem nostalgije i botaničkog čuda. Iako je njegov život prekinut rano, njegovo nasleđe opstaje kroz dela koja nastavljaju da proganjaju i inspirišu, služeći kao dirljiv podsetnik na moć individualne mašte da preoblikuje svet kroz prizmu snova.

    Saznajte više

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji vodi na stranicu za preuzimanje Boy Jumping a Stream

    artsdot.com/sr/art/download/christopher-wood-boy-jumping-a-stream-9HTMSS-en/

    Citiranje ovog umetničkog dela

    MLA
    Vud, Kristofer. Boy Jumping a Stream. n.d., https://artsdot.com/sr/art/christopher-wood-boy-jumping-a-stream-9HTMSS-en/
    APA
    Vud, Kristofer (n.d.). Boy Jumping a Stream [Painting]. https://artsdot.com/sr/art/christopher-wood-boy-jumping-a-stream-9HTMSS-en/
    Chicago
    Kristofer Vud. Boy Jumping a Stream. n.d. https://artsdot.com/sr/art/christopher-wood-boy-jumping-a-stream-9HTMSS-en/
    Harvard
    Vud, Kristofer (n.d.) Boy Jumping a Stream. Available at: https://artsdot.com/sr/art/christopher-wood-boy-jumping-a-stream-9HTMSS-en/

    Pogledajte pažljivije

    Boy Jumping a Stream — Kristofer Vud

    Pažljiviji pogled

    Odgovorite svojim rečima. Ovde nema netačnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Šta vam prvo privuče pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. U našem katalogu ovo delo je klasifikovano pod: stream. Da li se slažete? Šta biste dodali ili uklonili?
    4. Vratite se na Brown Jug, ranije u ovom vodiču. Navedite dve stvari koje to delo deli sa ovim radom i jednu koja ih razlikuje.
    5. Šta je umetnik možda želeo da osetite?

    Vaš odgovor

    Napišite kratak pasus o ovom umetničkom delu. Koristite činjenice iz prethodnih delova ovog vodiča i svoje odgovore navedene iznad.

    Pitanja i odgovori

    Da li je "Boy Jumping a Stream" u javnom vlasništvu?

    Što se tiče autorskih prava, "Boy Jumping a Stream" je u javnom vlasništvu – autorska prava su istekla.

    Mogu li detaljnije da pregledam "Boy Jumping a Stream"?

    X-Ray prikaz dela „Boy Jumping a Stream”, Kristofer Vud nalazi se na stranici Rentgenski snimak ovog umetničkog dela: interaktivno istraživanje slike kroz jedanaest optičkih slojeva.

    Koliki je nivo kontrasta kod dela „Boy Jumping a Stream”, Kristofer Vud?

    Svetlo-tamni kontrast dela "Boy Jumping a Stream" zabeležen je kao Serene. Kontrast opisuje koliko se snažno razlikuju svetle i tamne površine.