Format papirja

Priročnik za študentska dela

Summer Storm

Ime in priimek Razred Datum

Robert Henri, Summer Storm (1902). Dostopno v javni lastnini.

Podrobnosti

Umetnik
Robert Henri artsdot.com/sl/artists/robert-henri_sl/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1865 – 1929
Naslikano
1902
Material
Oil On Panel
Prvotna velikost
8 x 10 cm
Gibanje
Ashcan School New York painters who chose the crowded, grubby, unglamorous parts of city life as their subject.
Obdobje
19th Century
Artistic style
American Realism
Subject or theme
Stormy countryside nature

In context

Summer Storm — Robert Henri

How big is it?

The original measures 8 × 10 cm (height × width), drawn here beside an adult of average height.

Kdaj je bilo to naslikano?

  1. 1860
  2. 1870
  3. 1880
  4. 1890
  5. 1900
  6. 1910
  7. 1920

Osenčeno: življenjsko obdobje Robert Henri (1865–1929) ▲ to delo, 1902

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: artsdot.com/sl/art/similar/robert-henri-summer-storm-8DP9AL-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Espresso #445634

    Shranjena paleta

    • #445634
    • #8D9C4D
    • #64753E
    • #253525
    Naziv primarne barve
    Espresso
    Intenzivnost
    Balanced Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Serene V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Unified Palette Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Shadow Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Balanced Soft Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    O tem umetniškem delu

    Summer Storm — Robert Henri

    The Drama of Nature Captured: An Encounter with Summer Storm

    To stand before "Summer Storm" by Robert Henri is to be enveloped in a moment of sublime natural drama. This oil on panel painting, dating from 1902, is far more than a mere depiction of weather; it is an emotional portrait painted across the canvas. Henri masterfully captures that volatile, breathtaking instant when nature asserts its raw power over the quiet rhythm of the countryside. The sky itself becomes the primary character—a vast expanse burdened with dark, brooding clouds that seem to press down upon the earth below. It is a scene charged with anticipation, the breath held just before the deluge.

    Mastery in Light and Shadow

    What elevates this piece from a simple landscape to a profound study in visual dynamics is Henri's exquisite handling of light and shadow. The interplay between the looming darkness overhead and the patches where diffused light manages to break through creates an almost palpable tension. This technical brilliance speaks volumes about the artist’s understanding of optics; he doesn't just paint clouds, he paints the way light interacts with moisture-laden air. Observe how the shadows pool across the landscape, lending depth and weight to the foreground elements. The trees, standing resiliently against this dramatic backdrop, become anchors of strength, their forms etched by the contrast between illumination and gloom.

    Robert Henri: An Artist Rooted in American Realism

    Understanding Robert Henri’s life enriches our appreciation for "Summer Storm." A key figure associated with the Ashcan School, Henri was renowned for his unflinching commitment to American Realism. His art possessed a striking honesty, preferring to capture the grit and vitality of everyday life rather than idealized pastoral scenes. This background informs the painting's emotional resonance; it is not merely beautiful, but deeply felt. The storm, in this context, can be read as a metaphor for the turbulent, yet ultimately enduring, spirit of American experience—a powerful force that shapes character.

    Symbolism and Emotional Resonance

    The symbolism within "Summer Storm" is rich and multifaceted. The approaching tempest often symbolizes emotional upheaval or necessary change in art and life. Yet, because the landscape remains visible beneath the heavy sky, there is an undeniable undercurrent of hope and resilience. The trees, standing tall against the overwhelming sky, embody this very concept: enduring through the storm. For the collector or designer, owning this piece means inviting a conversation into your space—a contemplation on beauty found not in placid perfection, but in the magnificent struggle between light and darkness.

    Bringing the Drama Home

    Whether you are curating a gallery wall that demands narrative depth or seeking an evocative focal point for a grand room, "Summer Storm" offers unparalleled drama. The intimate scale of this 8 x 10 cm panel allows its intensity to feel immediate and personal. Acquiring a high-quality reproduction allows art lovers everywhere to possess a tangible piece of history, allowing the raw, untamed energy of Robert Henri’s vision to infuse your daily life with dramatic beauty.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Robert Henri

    Born in Ljubljana, Združene države Amerike

    A Turbulent Genesis: The Early Life of Robert Henri

    Robert Henri, rojen Robert Henry Cozad v Cincinnatiju, Ohio, leta 1865, je že od samega začetka nosil občutek razseljenosti in ponovne izume, ki bi globoko oblikoval tako njegovo življenje kot umetnost. Njegovo otroštvo ni bilo idilično; zasenčeno je bilo s burnim odnosom med njegovim očetom, Johnom Jacksonom Cozadom – moškim ambicij in tveganja, igralcem na srečo in nepremičninskim razvijalcem – in njegovo matero, Thereso Gatewood Cozad. Ta nestabilnost se je končala s dramatičnim dogodkom leta 1882: smrtnim streljanjem zaradi spora o zemljišču, ki je družino prisililo na beg in sprejemanje novih identitet, da bi se izognili maščevanju. Mladi Robert je postal Robert Henri, nameren prelom z preteklostjo, polno konfliktov, in simbolično ponovno rojstvo kot umetnik. Potovanje proti zahodu skozi Nebrasko in Kolorado, ki se je končalo v New Yorku in Atlantic Cityju, mu je vlilo globoko sočutje do tistih, ki živijo na obrobju družbe – sočutje, ki bi postalo definicija njegove umetniške vizije. Ta zgodnja izkušnja pretresov in ponovne izume je spodbudila duh neodvisnosti in zavezanost prikazovanju življenja tako, kot resnično je, neobremenjeno s konvencijami ali družbenimi pričakovanji.

    Forging a New Vision: Artistic Development and Influences

    Henrijevo formalno umetniško izobraževanje se je začelo na Pennsylvania Academy of the Fine Arts v Philadelphiji pod vodstvom Thomasa Anshutza, kjer je pilil svoje tehnične spretnosti. Vendar pa je bilo njegovo naslednje potovanje v Pariz leta 1888 tisto, ki je resnično zanetilo njegov umetniški preporod. Sprva ga je privlačila akademska tradicija na Académie Julian in vpliv mojstrov kot sta William-Adolphe Bouguereau in François Millet, Henri pa se je postopoma začel nagibati k impresionizmu. A se ni zadovoljil zgolj s posnemanjem tega, kar je videl; iskal je globljo interakcijo z resničnostjo – način za zajemanje ne le minljivih učinkov svetlobe, ampak tudi surove čustvene energije in vitalnosti sodobnega življenja. Ta pot ga je vodila k sprejemanju pogumnejšega, neposrednejšega pristopa, ki ga je vplival nizozemski realist Franz Hals, katerega sproščeno slikanje in psihološka vpoglednost so globoko odmevali pri Henrijevi lastni umetniški občutljivosti. Začel je eksperimentirati z pochadami, majhnimi lesenimi ploščami, ki se uporabljajo za hitre skice, kar spodbuja spontanost in neposrednost v njegovem delu. Po vrnitvi v Ameriko je postal predan učitelj, posreduječi ne le tehniko, ampak tudi filozofijo umetnosti, zasnovano na opazovanju, iskrenosti in individualnem izražanju.

    Championing the Real: The Ashcan School and “The Eight”

    Robert Henrijev vpliv na ameriško umetnost se je razširil daleč onkraj njegovih lastnih platna; postal je katalizator sprememb, ki so izzvale konservativne norme uveljavljenega umetniškega sveta. Bil je osrednja figura v nastanku Ashcan School – skupine umetnikov, ki si upajo prikazati krute resničnosti mestnega življenja, od živahnih ulic do prenatrpanih stanovanj. Henrijeva zavezanost realizmu in zavračanje akademske pretencioznosti ga je leta 1908 vodilo k organizaciji “The Eight” – kolektiva podobno mislečih umetnikov, vključno z Williamom Glackensom, Georgeom Luksom, Everettom Shinnom in Johnom Sloanom – ki so organizirali neodvisno razstavo kot neposreden protest proti omejevalni politiki National Academy of Design. Ta akt upora je bil prelomni trenutek v zgodovini ameriške umetnosti, ki je naznanil premik stran od evropske prevlade in k edinstvenemu ameriškemu umetniškemu glasu. Henrijeve slike iz tega obdobja, kot so “Ženska v manteau” (1899) in njegove sugestivne portrete, so ujeli dostojanstvo in odpornost navadnih ljudi ter ponudili močan nasprotje idealiziranim predstavam, ki jih je favoriziral vzpostavljeni sistem.

    Legacy and Enduring Influence

    Robert Henrijev vpliv na naslednje generacije ameriških umetnikov je neprecenljiv. Kot učitelj je mentoriral izjemno paleto talentov, vključno z Josephom Stello, Edwardom Hopperjem, Rockwellom Kentom, Georgeom Bellowsom, Normanom Raebenom, Louisom D. Fancherjem in Stuartom Davisom – umetniki, ki bi oblikovali potek umetnosti 20. stoletja. Njegova knjiga The Art Spirit, objavljena posthumno leta 1923, ostaja temeljna besedila za ambiciozne umetnike, ponujajoč brezčasno modrost o opazovanju, tehniki in pomembnosti umetniške integritete. Henrijeva zavezanost prikazovanju življenja z iskrenostjo in sočutjem, zavračanje konvencij in njegovo trdno prepričanje v moč umetnosti za povezavo s publiko še naprej navdušujejo umetnike danes. Njegove slike niso le predstavitve resničnosti; so okna v človeško stanje – pričevanja o lepoti, boju in odpornosti človeškega duha. Pustil je neizbrisen pečat na ameriškem realizmu, utirajoč pot bolj demokratičnemu in inkluzivnemu umetniškemu svetu, ki slavi vsakdanje izkušnje navadnih ljudi. Njegova zapuščina vztraja ne le skozi njegova lastna mojstrovina dela, ampak tudi skozi neskončno število umetnikov, ki jih je navdihnil, da najdejo svoje glasove in povedo svoje zgodbe.

    Preberite več

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos Summer Storm

    artsdot.com/sl/art/download/robert-henri-summer-storm-8DP9AL-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Henri, Robert. Summer Storm. 1902, https://artsdot.com/sl/art/robert-henri-summer-storm-8DP9AL-en/
    APA
    Henri, Robert (1902). Summer Storm [Painting]. https://artsdot.com/sl/art/robert-henri-summer-storm-8DP9AL-en/
    Chicago
    Robert Henri. Summer Storm. 1902. https://artsdot.com/sl/art/robert-henri-summer-storm-8DP9AL-en/
    Harvard
    Henri, Robert (1902) Summer Storm. Available at: https://artsdot.com/sl/art/robert-henri-summer-storm-8DP9AL-en/

    Look closely

    Summer Storm — Robert Henri

    Look closely

    Answer in your own words. There are no wrong answers here — only answers you can explain.

    1. What catches your eye first, and why?
    2. Which colours or shapes create the mood — and what is that mood?
    3. Our catalogue files this work under: stormy sky, countryside, dark clouds. Do you agree? What would you add, or take away?
    4. Look back at The Masquerade Dress (1911), earlier in this guide. Name two things it shares with this work, and one that is different.
    5. Ashcan School: New York painters who chose the crowded, grubby, unglamorous parts of city life as their subject. Where can you see that in this work?

    Your response

    Write a short paragraph about this artwork. Use the facts from the earlier parts of this guide, and your answers above.

    Umetniški kviz

    Summer Storm — Robert Henri

    Kako dobro poznate to umetniško delo?

    Za vsako od spodnjih 5 vprašanj izberite en odgovor. Vsako vprašanje ima natanko en pravilni odgovor.

    1. 1. Who is the artist of the painting "Summer Storm"?

      • A George Inness
      • B Martin Johnson Heade
      • C Robert Henri
    2. 2. What year was "Summer Storm" by Robert Henri created?

      • A 1882
      • B 1902
      • C 1929
    3. 3. What is a key element highlighted in the painting that contributes to its dramatic atmosphere?

      • A Bright sunshine
      • B The play of light and shadow
      • C A calm blue sky
    4. 4. What medium is the painting "Summer Storm" described as being?

      • A Watercolor on paper
      • B Oil on panel
      • C Acrylic on canvas
    5. 5. The description mentions that the painting depicts a stormy day in what setting?

      • A A bustling city street
      • B A stormy sea
      • C The countryside

    Moj rezultat: ____ od 5

    Answer key — for the teacher

    This starts a fresh printed page, so it can simply be left out of the copies.

    1B · 2A · 3A · 4A · 5B