Format papirja

Priročnik za študentska dela

embattled head

Ime in priimek Razred Datum

Žorž Braq, embattled head. Reproducirano v informativne namene; vse pravice so pridržane v rokah upravljavca pravic. Oglejte si to platno pod premikajočo svetlobo: risbe, pravo barvo pod lakom in golo pigmentacijo

Podrobnosti

Umetnik
Žorž Braq artsdot.com/sl/artists/zorz-braq_sl/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1882 – 1963
Material
Bronze Molten metal poured into a mould made from the artist’s model, then finished and polished by hand.
Obdobje
Modern
Artistic style
Fragmented forms & Geometric shapes
Influences
Newspaper ads
Notable elements or techniques
Papiers collés; Integration of printed wallpaper
Subject or theme
Stylized human face

V kontekstu

embattled head — Žorž Braq

Kdaj bi bilo to lahko slikano?

  1. 1880
  2. 1890
  3. 1900
  4. 1910
  5. 1920
  6. 1930
  7. 1940
  8. 1950
  9. 1960

Zgornja vrstica: leta. Spodnja vrstica: starost umetnika na začetku in koncu vsakega obdobja — 0 ob rojstvu, 81 ob smrti.

Osenčeno: življenjsko obdobje Žorž Braq (1882–1963) vsaka datirana slika, desetletje za desetletjem

Prva dela: do 1910 Glavni delovni leti: 1910–1937 Pozna dela: od 1937

Ti trije pasovi razdelijo dela v tem katalogu na prvo četrtino, srednjo polovico in zadnjo četrtino. Niso popolna celotina umetnikovega dela: tanjka obdobja je lahko praznina v arhivu, ne le obdobje manj intenzivnega ustvarjanja. Iste leta, v katerih se odtisa življenje umetnika

Za ta posnetek ni v evidenci natančne leta — glede na življenjsko dobo umetnika in slog dela, za katero desetletje bi ugledali?

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: artsdot.com/sl/art/similar/georges-braque-embattled-head-8LHW47-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Black #090908

    Shranjena paleta

    • #090908
    • #7A7B78
    • #4D4F4B
    • #232521

    Te barve v celotni umetnikovi paleti Poiščite druge slike po barvi

    Naziv primarne barve
    Black
    Intenzivnost
    Monochromatic Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Serene V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Strong Color Unity Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Deep_shadow Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Muted Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    Kje po svetu se gleda ta slika?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% in več
    Ta slika sama po sebi nima dovolj zabeleženih obiskovalcev za izdelavo zemljevida, zato plošča prikazuje vsako del avtorja Žorž Braq v zadnjih dvanajst mesecih — skupaj 59 držav. Od kod ti podatki prihajajo

    Deset vodilnih držav

    1. 1 Kitajska 44,6%
    2. 2 Nemčija 5,5%
    3. 3 Italija 4,8%
    4. 4 Združene države Amerike 3,8%
    5. 5 Brazilija 3,3%
    6. 6 Južna Koreja 3,2%
    7. 7 Francija 2,9%
    8. 8 Argentina 2,8%
    9. 9 Mehika 2,3%
    10. 10 Španija 2,2%
    11. · 49 drugih držav 24,6%

    Na zemljevidu poiščite tri najtemnejše države. Ali se muzej, ki čuva to sliko, nahaja v kateri od njih? Zapišite en razlog, zakaj bi jo lahko gledali ljudje z daljave.

    20 najbolj gledanih del umetnika Žorž Braq

    1. 1 Mandola, 1910 12,6%
    2. 2 Moški z kitaro, 1914 9,4%
    3. 3 Violina in paleta, 1910 4,5%
    4. 4 Ženska, ki bere, 1911 3,9%
    5. 5 Hiše v L'Estaqueu 3,6%
    6. 6 The Musician, 1918 2,7%
    7. 7 Zaliv, Les Lecques, 1906 1,9%
    8. 8 Harbor v Normandiji, 1909 1,8%
    9. 9 Man with a violin, 1912 1,7%
    10. 10 Still-life with Guitar (Still-life with Mandolin), 1912 1,2%
    11. 11 Still life with harp and violin, 1912 1,2%
    12. 12 Two Birds, 1955 1,2%
    13. 13 Violin and candlestick, 1910 0,8%
    14. 14 A Table Grise 0,8%
    15. 15 Houses at L'Estaque, Kunstmuseum Bern, 1908 0,8%
    16. 16 Guitar and Still Life on a Mantelpiece, 1921 0,8%
    17. 17 Woman with a Guitar, 1913 0,7%
    18. 18 Still Life on a Table Gillette, 1914 0,7%
    19. 19 The Port Of Le Havre 0,7%
    20. — embattled head ta slika 0,0%

    Skupaj ti deli predstavljajo 51,0% vse pozornosti, ki so platna te umetnice dobila v zadnjih dvanajst mesecih. Katalog vsebuje 644 del te umetnice, pri čemer je bilo 341 vsaj enkrat ogledanih. Ta slika v tem obdobju še ni bila ogledana — zaključuje seznam brez uvrstitve. Isto velja tudi za vsak posamezen mesec

    Stolpci merijo pozornost, ne kakovost. Izberite del na vrhu in to: navedite eno stvar, ki bi lahko naredila sliko znano, oltre tem, kako je dobro naslikana.

    O tem umetniškem delu

    embattled head — Žorž Braq

    A Fragmented Portrait of Resilience

    In the quiet intensity of Georges Braque’s embattled head, we encounter a profound meditation on the human condition, captured through the radical lens of Cubist innovation. Executed in bronze around 1912, this sculpture serves as a powerful testament to an era of unprecedented artistic transformation. Rather than presenting a traditional, unified portrait, Braque deconstructs the human visage into a complex arrangement of interlocking cubes and cones. This deliberate fragmentation does not merely serve a stylistic purpose; it mirrors the fractured experience of perception that defined the early 20th century, reflecting the psychological tensions and societal upheavals of a world undergoing rapid industrialization. The angular lines and sharp edges create a sense of instability, inviting the viewer to look beyond the surface and engage with the structural essence of the subject.

    The sculpture’s material presence is as significant as its form. The use of bronze, likely achieved through the meticulous lost-wax casting method, lends the piece an enduring weight and a sense of historical gravity. The surface texture, subtly pitted and weathered, speaks to a quiet strength born from endurance. As light plays across the dark, metallic planes, it creates deep shadows and sharp highlights that accentuate the three-dimensional complexity of the face. This interplay of light and shadow breathes life into the geometric abstractions, transforming cold metal into a vessel for profound emotion.

    Symbolism and Emotional Resonance

    Beyond its formal brilliance, embattled head possesses a haunting symbolic resonance that continues to captivate the modern eye. The prominent open mouth is perhaps the most arresting feature of the work, suggesting a duality of vulnerability and defiance. It captures a moment of raw emotion—a silent cry of sorrow or apprehension—yet it simultaneously projects an unwavering gaze that symbolizes perseverance amidst chaos. The jagged spikes protruding from the top of the head further amplify this visual metaphor for struggle and resistance, acting as a physical manifestation of the internal battles we all face.

    For the discerning collector or interior designer, this piece offers more than mere decoration; it provides an intellectual and emotional anchor. Its monochromatic palette of dark greys and deep browns allows it to integrate seamlessly into sophisticated environments, while its avant-garde spirit brings a sense of historical depth and conversation to any space. To possess a reproduction of such a masterpiece is to hold a fragment of the revolution that redefined modern art, offering a timeless reflection on the ability to find beauty and strength within the fractured pieces of our existence.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Žorž Braq

    Rojen v Argenteuil, Francija

    Zgodna mladost in umetniške temelji

    Georges Braque, rojen v Argenteuilu v Franciji leta 1882, se je odzivno vključil v pot, ki je bila globoko prepletena z razvijajočo se pokrajino moderne umetnosti. Njegovo vzgojeno okolje v družini molerjev in dekoraterjev mu ni podarilo le tehničnega znanja o materialih, temveč tudi zgodnje razumevanje forme in strukture. Čeprav je sprva sledil očetovem poklicu, so ga Braqueove naravne umetniške nagnjenosti kmalu vodile na formalno izobraževanje na École des Beaux-ts-Arts v Le Havreju, kar je označilo začetek njegove poti do postajanja enega najvplivnejših slikarjev 20. stoletja. Ta temelj—mešanica praktičnega krojevanja in akademskega študija—se bo kasneje izkazal ključnega, ko bo dekonstruiral in ponovno zamislil tradicionalne umetnostne konvencije.

    Z preselitvom v Par way leta 1902 je Braque nadaljeval svoje študije na Académie Humbert in se potopil v živahno umetniško okolje mesta. Prav tukaj je spoznal umetnike, kot sta Marie Laurencin in Francis Picabia, ter vzpostavil povezave, ki bodo oblikovale njegov zgodnji razvoj. Njegova začetna dela so odražala prevladujoče vlive impresionizma in postimpresionizma, toda ključni srečanje z drznimi barvami in izrazno svobodo fauvizma leta eksplicitno je v njegovo umetniško raziskovanje vneslo novo smer.

    Objem fauvizma in vprašanje kubizma

    Braqueova sprejetje načel fauvizma—ki jih zaznamujejo intenzivne, nenaturalistične barve in čustvena ekspresija—je živopisno prikazano v slikah, kot je Potrpežljivost. V tem obdobju je sodeloval z umetniki, kot sta Henri Matisse in André Derain, pri eksperimentiranju z živahnimi paletami in poenostavljenimi oblikami. Vendar Braqueova vpletenost v fauvizm ni bila zgolj imitativna; v hareket je vnesel edinstveno občutljivost, s čimer je neobazano obilje gibanja ublažil z bolj vzdržnim in analitičnim pristopom.

    Prelomnica je prišla leta 1907 z izpostavljenostjo retrospektivne izložbe dela Paula Cézanneja. Cézannejev poudarek na geometričnih oblikah in več perspektiv je globoko vplivnal na Braqueja in postavil odro v njegovo revolucionarno sodelovanje s Pablo Picasssom. Od leta _1908_ sta ta dva umetniška titan začela obdobje intenzivnega intelektualnega izmenjavanja, ki se je rodilo v kubizmu—revolucionarnem gibanju, ki je razbilo tradicionalne predstave。

    Skupaj sta Braque in Picasso razvijala analitični kubizem, s čimer so razložili predmete v razdrobljene geometrične oblike in hkrati predstavljali več pogledov. Dela, kot so Hiše pri L'Estaque, prikazujejo to zgodnjo fazo, ki kaže radikalno odstopanje od konvencionalne perspektive in osredotočenost na podložno strukturo oblik. Njuna paleta je postala namerno utišana, s poudarkom na formi namesto barve, saj sta želela predstaviti celovitost prisotnosti predmeta namesto le njegovega videza.

    Inovacija skozi fragmentacijo in kolaž

    Partnerstvo med Braqueom in Picasssom je še naprej premikalo meje umetniške izraznosti, kar je vodilo do razvoja sintetičnega kubizma okoli leta 1912. Ta faza je prinesla uvedbo kolaža—vključevanje materialov iz realnega sveta, kot so koščki časopisov, tapete in tkanine, v slike. Ta inovacija je izzivala tradicionalno hierarhijo med slikarstvom in kiparstvom ter zameglila meje med umetnostjo in življenjem.

    Braqueova pionirska uporaba papier collé (lepljen papir) je označila pomembno obr_{[n]t_v} v njegovi umetniški evoluciji. Z integracijo fragmentov vsakdanjih predmetov v svoje kompozicije je pretrgel iluzionistični prostor tradicionalnega slikarstva in uvedel novo raven materialnosti in teksture. Ta tehnika ni le razširila formalnih možnosti umetnosti, temveč je odražala tudi naraščajoče zanimanje za odnos med predstavljanjem in realnostjo.

    Izbruh Prve svetovne vojne leta 1914 je prinesel prekinitev te intenzivne sodelovanja, saj je bil Braque poklican v vojski. Njegove vojenjske izkušnje so globoko vplivale na njegovo umetniško vizijo in ga vodile k raziskovanju bolj osebnih in lirskih tem v njegovemdovojnem delu.

    Pozne leta in trajna dediščina

    Po vojni se je Braqueov slog razvijal dlje od strogih okvirov kubizma, vključujoč elemente klasične kompozicije in obnovljeno zanimanje za življenjsko sliko. Čeprav je ohranil geometrične vlive, ki so definirali njegovo zgodnje delo, je razvil bolj poglobljen in kontemplativen pristop k slikarstvu. Njegove pozne pejzage in notranji prostori so značilni po svojem mirnem vzdušju in subtilnih harmonijah barv.

    skozi celotno svojo kariero je Braque ostal predan raziskovanju temeljnih načel forme, prostora in predstavljanja. Nadaljeval je z eksperimentiranjem z različnimi materiali in tehnikami ter premikal meje umetniške izraznosti vse do svoje smrti leta _1963_. Njegov vpliv na naslednje generacije umetnikov je neizmeren; oblikoval je pot moderne umetnosti in navdihoval štejne slikarje, kiparje in kolažiste.

    Dediščina Georges Braquea presega njegova individualna dela; fundamentalno je spremenil naše razumevanje tega, kako zaznavamo in predstavljamo svet okoli nas. Njegov sodelovalni duh s Picasssom, v kombinaciji z njegovo lastno edinstveno umetniško vizijo, je utrdil njegovo mesto pravega pionirja moderne umetnosti—mojstra, ki se je upal izzvati konvencije in ponovno definirati možnosti slikarstva.

    Vplivi in pomembna dela

    Vplivavali mu: Henri Matisse, André Derain, Paul Cézanne

    Ključna dela: Houses at L'Estaque, The Patience, Violin and Palette, Mandola

    Vpliv na umetnostno zgodovino: Revolucioniral umetnost 20. stoletja skozi kubizem; izzval tradicionalne predstave perspektive in predstavljanja.

    Preberite več

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos embattled head

    artsdot.com/sl/art/download/georges-braque-embattled-head-8LHW47-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Braq, Žorž. embattled head. n.d., https://artsdot.com/sl/art/georges-braque-embattled-head-8LHW47-en/
    APA
    Braq, Žorž (n.d.). embattled head [Painting]. https://artsdot.com/sl/art/georges-braque-embattled-head-8LHW47-en/
    Chicago
    Žorž Braq. embattled head. n.d. https://artsdot.com/sl/art/georges-braque-embattled-head-8LHW47-en/
    Harvard
    Braq, Žorž (n.d.) embattled head. Available at: https://artsdot.com/sl/art/georges-braque-embattled-head-8LHW47-en/

    Poglejte bližje

    embattled head — Žorž Braq

    Poglejte rafinirano

    Odgovorite z lastnimi besedami. Tukaj ni napačnih odgovorov — so le odgovori, ki jih lahko razložite.

    1. Kaj vas najprej pritegne in zakaj?
    2. Katere barve ali oblike ustvarjajo vzdušje — in kakšno je to vzdušje?
    3. Koliko obrazov lahko najdete? ____ (v našem katalogu jih je število 1 — se strinjate?)
    4. Naš katalog to delo uvršča pod: sculpture, portrait, cubism. Se strinjate? Bi kaj dodali ali odvzeli?
    5. Oglejte si Mandola (1910), ki ste ga že videli v prejšnjih delih tega priročnika. Navedite dve stvari, ki jih deli z tem delom, in eno, ki ga loči od njega.

    Vaš odgovor

    Zapišite kratek odstavek o tem umetniškem delu. Uporabite dejstva iz prejšnjih delov tega priročnika in svoje odgovore zgoraj.

    Umetniški kviz

    embattled head — Žorž Braq

    Kako dobro poznate to umetniško delo?

    Za vsako od spodnjih 5 vprašanj izberite en odgovor. Vsako vprašanje ima natanko en pravilni odgovor.

    1. 1. What material was used to execute the sculpture 'embattled head'?

      • A Marble
      • B Bronze
      • C Clay
    2. 2. Around which year was Georges Braque's 'embattled head' created?

      • A 1905
      • B 1912
      • C 1920
    3. 3. Which artistic movement is exemplified by the fragmented forms in this sculpture?

      • A Impressionism
      • B Fauvism
      • C Cubism
    4. 4. What technique was likely used for the bronze casting of this piece?

      • A Lost-wax method
      • B Sand casting
      • C Direct carving
    5. 5. The sculpture's face is dissected into which types of geometric shapes?

      • A Spheres and cylinders
      • B Cubes and cones
      • C Triangles and pyramids

    Moj rezultat: ____ od 5

    Ključ odgovorov za učitelje

    To se začne na novi tiskani strani, zato lahko te strani pri kopiranju preprosto izpustite.

    1B · 2B · 3C · 4A · 5B

    Preverite vsak odgovor v primerjavi z zapisom v katalogu za to sliko

    Vprašanja in odgovori

    Iz katere države izvira del Cubist Influence z naslovom "embattled head"?

    "embattled head" povezuje gibanje Cubist Influence s Francija skozi rodišče svojega ustvarjalca.

    Katero tehniko in slog značilni "embattled head" avtorja Žorž Braq?

    "embattled head" je izdelano z uporabo Bronze v slogu Cubist Influence.

    Komu je "embattled head" avtorja Žorž Braq primerno darilo?

    Priporočilo za darilo za "embattled head" avtorja Žorž Braq združuje Corporate Gift z Accent.