Format papirja

Priročnik za študentska dela

The City

Ime in priimek Razred Datum

Edward Hopper, The City (1927). Reproducirano v informativne namene; vse pravice so pridržane v rokah upravljavca pravic.

Podrobnosti

Umetnik
Edward Hopper artsdot.com/sl/artists/edward-hopper_sl/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1931 – 1967
Naslikano
1927
Material
Acrylic On Canvas
Prvotna velikost
93 x 69 cm
Gibanje
Contemporary Realism Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life.
Obdobje
Modern
Influences
Édouard Manet, Edgar Degas
Notable elements
Geometric shapes, Limited color palette, Verticality, Isolation
Style
Realism
Subject
Urban architecture and its impact on the human experience

V kontekstu

The City — Edward Hopper

Kakšna je velikost?

Originalne dimenzije so 93 × 69 cm (višina × širina), prikazane tukaj v primerjavi z odraslo osebo povprečne višine.

Kdaj je bilo to naslikano?

  1. 1920
  2. 1930
  3. 1940
  4. 1950
  5. 1960

Osenčeno: življenjsko obdobje Edward Hopper (1931–1967) ▲ to delo, 1927

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: artsdot.com/sl/art/similar/edward-hopper-the-city-8BWPDX-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Rosy Brown #afa18d

    Shranjena paleta

    • #AFA18D
    • #2C2B2F
    • #736154
    • #DFDED2
    Paleta barv
    Neutrals Prevladujoča barvna družina na sliki.
    Naziv primarne barve
    Rosy Brown
    Intenzivnost
    Balanced Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Statement V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Softly Mixed Palette Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Bright Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Muted Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    O tem umetniškem delu

    The City — Edward Hopper

    A Quiet Vision of Urban Life: Edward Hopper’s “The City” (1927)

    Subject and Composition: “The City” presents a strikingly composed street corner scene, a quintessential example of Edward Hopper's mastery in capturing the essence of early 20th-century American urban life. The painting isn’t about bustling activity; rather, it focuses on the architecture of the city itself – imposing buildings rendered with precise geometry and a sense of verticality. A strong diagonal line draws the viewer’s eye into the distance, suggesting an expansive cityscape beyond the immediate view. The composition feels deliberately constructed to emphasize form over narrative.

    Style and Technique: Hopper's signature Realist style is fully evident here. He doesn’t aim for photographic accuracy but instead uses simplified forms and a limited color palette – primarily blacks, whites, and grays – to convey mood and atmosphere. The technique relies heavily on brushwork that suggests both solidity and a certain flatness, creating a unique visual tension. Notice the careful rendering of light and shadow; while not dramatic, it’s used effectively to define the buildings' shapes and create depth.

    Historical Context: Created in 1927, “The City” reflects a period of rapid urbanization and social change in America. The aftermath of World War I and the burgeoning industrial age led to significant shifts in population and lifestyle. Hopper’s work often grapples with the alienation and isolation that can accompany modern life, even within densely populated urban environments. This painting predates his more famous works like “Nighthawks,” but establishes many of the themes he would continue to explore.

    Symbolism and Emotional Impact: The emptiness of the street and the distant, almost anonymous figures contribute to a sense of solitude and detachment. Hopper wasn’t necessarily trying to depict a specific place; instead, he aimed to capture a feeling – the quiet melancholy that can pervade even the most vibrant cities. The buildings themselves become symbolic of the impersonal nature of modern urban existence. The painting invites contemplation on themes of loneliness, anonymity, and the human condition within the built environment.

    Hopper’s Artistic Vision: Edward Hopper (1882-1967) was a pivotal figure in American Realism. Influenced by artists like Edgar Degas and Édouard Manet, he developed a uniquely American style characterized by its starkness, emotional depth, and focus on everyday scenes. His paintings are renowned for their ability to evoke a powerful sense of mood and atmosphere, often tinged with nostalgia and introspection.

    For Collectors & Designers: “The City” is an exceptional example of Hopper’s early work, offering a compelling visual statement that resonates even today. Its muted color palette and strong geometric forms make it a versatile piece for both modern and traditional interiors. A reproduction of this painting would add a touch of sophisticated melancholy and timeless elegance to any space.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Edward Hopper

    Rojen v Nyack, Združene države Amerike

    A Solitude Observed: The Life and Art of Edward Hopper

    Edward Hopper, ameriški slikar in grafik, * 22. julij 1882, Nyack, New York, Združene države Amerike, † 15. maj 1967, New York. Je eden najbolj priznanih ameriških umetnikov in znan po svoji spretnosti pri zajemanju ameriškega življenja in pokrajine skozi svojo umetnost. Hopperjevo delo, ki zajema oljne slike, akvarele in jedkanice, pretežno raziskuje teme osamljenosti in iz

    Hopper je začel svoje umetniško potovanje že kot otrok, ko je z zanimanjem opazoval svet okoli sebe. Od zgodnjih risank, ki so bile skrbno datirane in podpisane, je bilo evidentno, da ima znanje za risanje in sposobnost pozornosti ključnega pomena za njegovo biti. Čeprav ga starši niso spodbudili k komercialni ilustraciji – kar je bila praktična priporočila –, Hopperjeve ambicije so bile usmerjene proti umetnosti, kar ga je vodilo v Šolo umetnosti New York, kjer je študiral pod Williamom Merritt Chaseom in Robertom Henrijem. Te zgodnje leta so mu ni le osvojili tehničnih znanja, ampak tudi občutek za realizm in zavzetje za prikazovanje sveta kot ga je videl – brez okrasja in iskrenosti. Ralph Waldo Emersonovi zapisi so Hopperja globoko resonirali, kar je okrepilo njegovo individualistično zavest in pozornost – kvalitete, ki sta postala značilnosti njegove umetniške vizije. Čez svoje zgodnje potovanje v Pariz je bil izpostavljen impresionizmu, vendar Hopper je hitro odstopil od njegovih časaških žarek, oblikoval pa si svoj slog, ki ga je razlikoval od drugih.

    Finding His Voice: Realism and the American Scene

    Hopperjev umetniški pohod ni bila nemočna ali brez težav. Борba za odkrivanje njegovega edinstvenega glasu je vodila skozi različne sloge, preden se je ustalil v realizmu, ki ga je definiral svoj kariera. To ni bila samo kopija resnice; bila je ekstrakcija njene esence, odstranitev dodatnih podrobnosti za raziskovanje osnovnih čustvenih pravic. Njegove slike so začele koncentrirati pozornost na vsakodnevne prizori – hiše, gostilnice, pisarne, hotelski prostori – ki jih je napolnil z občutkom tišče in pogosto osamljenosti. Zelo dobro je osvojil psihologijo svojih subjektov, kar je vodilo skozi zgodbe brez izraznega povedanja. Napredek svetla in sence je postal ključna komponenta njegove umetnosti – ni bila samo opisna komponenta, amprav tudi čustvena vodila, ustvarjala vzdušja, ki sta bila privlačna in nelagodna. House by the Railroad (1925), zgodnja mojstrovska dela, kažejo na ta pristop – kot običajno prizor iz svetla in sence, ki je zelo lep. Hopperjev grafizem je šel skupaj z njegovimi slikami, delil podobne teme in slogovne značilnosti, kar dokazuje njegovo znanje različnih medijskih možnosti. Ni ga zanimajo velike zgodovinske narative ali alegorična simbolika; fokusiral se je na vsakodnevno življenje, ki ga je podpiral z pozornostjo in čustveno resonanco.

    Iconic Visions: Nighthawks and Beyond

    Čeprav Hopperjeva kariera ni bila nemočna ali brez težav, so nekateri dela spremenila njegovo priznanje široko publiko. Nighthawks (1942) je prav gotovo njegov najbolj znan obraz – gostilniška scena ponoči je popolno zajela osamljenost in anonimnost sodobnega mesta življenja. Časovniki v ospredju so izgubljeni sami v svojih mislih, odmakniti se od drugih kljub bližnosti – osupljiv komentar človeške kondicije. Gas (1940), ki prikazuje cestno gostilnico z osupljivo svetlobo fluorescenčnih žarek, kaže Hopperjevo fascinacijo ameriško pokrajino in vzpostavljajočo se avtomobilsko kulturo. Druge pomembne slike kot Automat, Pisarna v majhnem mestu in Poletje vsako ponuja edinstvene vpoglede kompleksnosti sodobnega ameriškega življenja. Njegove slike niso samo prizori mesta; raziskovanje vzdušja, psihologije in subtilnih dram, ki se zgodijo v običajnih okoljih. Ženska figura je bila ključna komponenta njegove umetnosti – kot njegov soproga, *Josephine Nivison Hopper*, je igrala pomembno vlogo ne le kot njegovo življenje partnerka ampak tudi kot pogosto model, kar je prispevalo k karakterizaciji ženskih likov.

    Themes and Legacy: A Lasting Influence

    Nekateri ponavljajoči se motivi prodrevajo Hopperjevo umetnost. Osamljenost mesta je najbolj izrazna – občutek osamljenosti, ki jo oseba doživlja tudi kljub množicam. Pogosto raziskoval ameriško pokrajino, tako kmetijo kot mesto življenja, pogosto poudaril njeno ostrino in praznoto. Njegovo delo je prodrevajoča nostalgija za bolj preprostim časom – kontrastirana z الاعترافom kompleksnosti in nelagodje sodobnega življenja. Hopperjev vpliv na kasnejše umetnike je nezadostna – njegov slog je navdihnil številne slikarje, tudi Pierre Sanford Ross, in še vedno resonira z današnjimi umetniki, ki iščejo zajemanje bistva človeške izkušnje. Njegove slike ostajajo zelo željeni zbiralcev in so razstavljene v velikih muzejih po svetu – zagotavljajo njegovo mesto kot ključna figura ameriške umetnosti zgodovine. Več kot umetnik je Edward Hopper vizualni filozof, ki nam ponuja globoke vpoglede v človeško kondicijo skozi svoj maestralno uporabo svetla, sence in kompozicije.

    Preberite več

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos The City

    artsdot.com/sl/art/download/edward-hopper-the-city-8BWPDX-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Hopper, Edward. The City. 1927, https://artsdot.com/sl/art/edward-hopper-the-city-8BWPDX-en/
    APA
    Hopper, Edward (1927). The City [Painting]. https://artsdot.com/sl/art/edward-hopper-the-city-8BWPDX-en/
    Chicago
    Edward Hopper. The City. 1927. https://artsdot.com/sl/art/edward-hopper-the-city-8BWPDX-en/
    Harvard
    Hopper, Edward (1927) The City. Available at: https://artsdot.com/sl/art/edward-hopper-the-city-8BWPDX-en/

    Poglejte pozornije

    The City — Edward Hopper

    Poglejte bližje

    Odgovorite z lastnimi besedami. Tukaj ni napačnih odgovorov — so le odgovori, ki jih lahko razložite.

    1. Kaj vas najprej pritegne in zakaj?
    2. Katere barve ali oblike ustvarjajo vzdušje — in kakšno je to vzdušje?
    3. Naš katalog to delo uvršča pod: urban landscape, city architecture, isolation theme. Se strinjate? Bi kaj dodali ali odvzeli?
    4. Oglejte si Nighthawks, Čeznočnji pogled v večerjo (1942), ki ste ga že videli v tem priročniku. Navedite dve stvari, ki jih deli z tem delom, in eno, ki je drugačnja.
    5. Contemporary Realism: Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life. Kje lahko to opazite v tem delu?

    Vaš odgovor

    Napišite kratek odstavek o tem umetniškem delu. Uporabite dejstva iz prejšnjih delov tega priročnika in svoje odgovore zgoraj.

    Umetniški kviz

    The City — Edward Hopper

    Kako dobro poznate to umetniško delo?

    Za vsako od spodnjih 5 vprašanj izberite en odgovor. Vsako vprašanje ima natanko en pravilni odgovor.

    1. 1. In what year was Edward Hopper's 'The City' painted?

      • A 1917
      • B 1927
      • C 1937
    2. 2. Which artistic style is most closely associated with Edward Hopper and exemplified in 'The City'?

      • A Impressionism
      • B Cubism
      • C Realism
    3. 3. What is a prominent characteristic of the composition in 'The City'?

      • A Curving lines and vibrant colors
      • B Angular forms and a limited color palette
      • C Soft brushstrokes and blurred details
    4. 4. What is a common theme explored in Hopper’s work, as subtly conveyed in 'The City'?

      • A Celebration of urban life
      • B Joyful social interactions
      • C Isolation and detachment
    5. 5. What is the approximate size of 'The City'?

      • A 60 x 80 cm
      • B 93 x 69 cm
      • C 120 x 90 cm

    Moj rezultat: ____ od 5

    Ključ odgovorov — za učitelje

    To se začne na novi tiskani strani, zato lahko te strani preprosto izpustite pri kopiranju.

    1B · 2C · 3B · 4C · 5B