Papier

Sprievodca študentskou tvorbou

Zig iv

Meno Trieda Dátum

David Smith, Zig iv. Reprodukované len na ilustračné účely; všetky práva si vyhradzuje držiteľ autorských práv. Pozrite si toto plátno pri pohyblivom svetle: kresbu, skutočnú farbu pod lakom, čistý pigment

Základné informácie

Umenec
David Smith artsdot.com/sk/artists/david-smith/
Životné obdobia umelca
1906 – 1965

V kontexte

Zig iv — David Smith

Kedy mohlo byť toto dielo namalované?

  1. 1900
  2. 1910
  3. 1920
  4. 1930
  5. 1940
  6. 1950
  7. 1960

Horný riadok: roky. Dolný riadok: vek umelca na začiatku a na konci každého obdobia — 0 pri narodení, 59 pri smrti.

Shaded: životný príbeh David Smith (1906–1965) každý datovaný obraz, dekáda po dekáde

Pri tomto zázname nie je v evidencii uvedené presné yılové obdobie — ak by ste brali do úvahy životný pomer umelca a štýl diela, ktoré dekády by ste odhadli?

Podobné diela

Vyberte si jedno z vyššie uvedených diel: uveďte dve veci, ktoré má spoločné s týmto, a jednu vec, v ktorej sa líšia.

Ďalšie diela, ktoré sa k tomuto hodia: artsdot.com/sk/art/similar/david-smith-zig-iv-A26HEJ-en/

Farby

Zmerané z obrazu

    Hlavná farba

    Gray #888470

    Uložená paleta

    • #888470
    • #F4F4F2
    • #CBCCC8
    • #5B5036

    Tieto farby v rámci celej umeleckej palety Nájdite ďalšie obrazy podľa farby

    Paleta
    Neutrals Dominantná farebná skupina na obraze.
    Dominantná farba
    Gray
    Saturácia
    Monochromatic Ako veľmi sýte a rozmanité sú farby, od jedného tlmeného odtieňa až po mnoho jasných.
    Kontrast
    Bold Miera rozdielov v jasnosti a saturácii farieb v rámci celého obrazu.
    Harmónia
    Unified Palette Ako dobre spolu pôsobia farby, od kontrastných až po úplne harmonické.
    Jasnosť
    Brilliant Celkový kontrast obrazu, od hlbokých tieňov až po jasné svetlé miesta.
    Saturácia
    Muted Aký čistý a silný je farebný rozsah, od takmer sivej až po plne živé tóny.

    Kde na svete sa na tento obraz pozırı?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a viac
    Tento jediný obraz má príliš málo zaznamenaných návštevníkov na to, aby sa ich dal zmapovať, preto táto karta uvádza každé dielo od David Smith za posledných dvanásteros月的 — celkovo 4 krajín. Z ktorej časti sveta pochádzajú tieto údaje

    Desať vedúcich krajín

    1. 1 Taliansko 62,5%
    2. 2 Čína 12,5%
    3. 3 Filipíny 12,5%
    4. 4 Spojené štáty americké 12,5%

    Nájdite na mape tri najtmavšie krajiny. Nachádza sa múzeum, ktoré uchováva tento obraz, v ktorejkoľom z nich? Napíšte jeden dôvod, prečo by sa naň mohli pozerať ľudia zďaleka.

    6 najsledovanejších diel umelca David Smith

    1. 1 Hudson River Landscape, 1951 36,4%
    2. 2 Suspended cube 36,4%
    3. 3 Cubi iv, (1963) 9,1%
    4. 4 Voltri xv, (1962) 9,1%
    5. 5 Untitled 9,1%
    6. — Zig iv tento obraz 0,0%

    Spolu tieto diela si 차지li 100,0% celkového záujmu, ktorý si za posledných dvanásterí mesiacov získali obrazy tohto umelca. Katalóg obsahuje 18 diel tohto umelca, z ktorých bolo 5 aspoň raz pozretých. Tento obraz si v tomto období nikto ešte nepozeral — uzatvára zoznam bez uvedeného poradia. Stále to platí, mesiac po mesiaci

    Prúžky predstavujú mieru pozornosti, nie kvalitu. Vyberte si dielo na vrchole a toto jedno: uveďte jednu vec, ktorá by mohla urobiť obraz slávnym okrem toho, ako dobre je namalovaný.

    Umenec a múzeum

    Umenec

    David Smith

    David Smith: Pioneer of Geometric Sculpture

    Roland David Smith (1906 – 1965) stands as a monumental figure in the history of American abstract sculpture, reshaping perceptions of form and materiality during the mid-century modern era. Born in Decatur, Indiana, his artistic journey began modestly, marked by formative experiences at Ohio University and Notre Dame before he found his true vocation amidst the burgeoning avant-garde movement of New York City. This city became his creative crucible, fostering collaborations with fellow artists like John Graham and nurturing connections to influential figures such as Picasso and Mondrian—artists who profoundly impacted Smith’s artistic vision.

    Early Influences: Smith's initial exposure to modernist art came through Jan Matulka, a Czech sculptor who championed the ideas of Hans Hofmann, introducing him to the groundbreaking explorations of Picasso and Mondrian.

    The Depression Years & The WPA Project: During the Great Depression, Smith participated in the Works Progress Administration’s Federal Art Project, honing his skills and gaining invaluable experience working with industrial materials – a crucial step toward developing his signature style.

    Collaboration & Exploration: His friendship with Stuart Davis, Arshile Gorky, and Willem de Kooning fueled experimentation and broadened his artistic horizons. Notably, Smith’s encounter with Julio González and Pablo Picasso ignited an enduring fascination for welded steel sculpture, pushing him to synthesize painting and construction.

    Smith's sculptural output is characterized by a radical simplification of form—primarily geometric shapes like cubes, spheres, and cylinders—constructed from industrial steel. Rejecting traditional representational art, he sought to express fundamental concepts of space and structure through pure abstraction. His method involved meticulously cutting steel plates into precise segments and welding them together, resulting in monumental sculptures that convey both visual dynamism and intellectual rigor. The artist’s exploration of materiality was equally significant; Smith deliberately utilized the inherent qualities of steel—its coldness, its strength, its capacity for reflection—to communicate ideas about balance, tension, and transformation.

    Notable Works: Among his most celebrated pieces are ‘Suspended Cube,’ a testament to Constructivist principles and dynamic geometric form; ‘Ancient Household,’ (2) which exemplifies Smith’s masterful manipulation of steel and explores the interplay between solidity and emptiness; and ‘5 ½ (Use Half Sign)’—a striking example of Geometric Abstraction featuring bold colors and linear precision.

    Legacy & Influence: David Smith's sculptures continue to inspire artists today, cementing his place as a pivotal figure in the development of postwar American art. His pioneering approach to abstraction challenged conventional artistic norms and established a new aesthetic vocabulary for expressing complex ideas through minimalist forms.

    Smith’s contribution extends beyond individual artworks; he championed the use of industrial materials in sculpture, elevating steel from mere utilitarian substance to expressive medium. He profoundly impacted subsequent generations of sculptors who embraced geometric abstraction and explored the possibilities inherent in manipulating raw materials—a legacy that resonates powerfully within contemporary art discourse. His unwavering commitment to artistic innovation ensured his enduring significance as a visionary artist who reshaped the landscape of modern sculpture.

    Viac informácií si môžete prečítať tu

    Získajte informácie online

    QR kód odkazujúci na stránku na stiahnutie Zig iv

    artsdot.com/sk/art/download/david-smith-zig-iv-A26HEJ-en/

    Citácia diela

    MLA
    Smith, David. Zig iv. n.d., https://artsdot.com/sk/art/david-smith-zig-iv-A26HEJ-en/
    APA
    Smith, David (n.d.). Zig iv [Painting]. https://artsdot.com/sk/art/david-smith-zig-iv-A26HEJ-en/
    Chicago
    David Smith. Zig iv. n.d. https://artsdot.com/sk/art/david-smith-zig-iv-A26HEJ-en/
    Harvard
    Smith, David (n.d.) Zig iv. Available at: https://artsdot.com/sk/art/david-smith-zig-iv-A26HEJ-en/

    Pozrite si bližšie

    Zig iv — David Smith

    Detailný pohľad

    Odpovedajte vlastnými slovami. Neexistujú tu žiadne nesprávne odpovede – len také, ktoré dokážete vysvetliť.

    1. Čo vás pri pohľade na toto dielo upúta ako prvé a prečo?
    2. Ktoré farby alebo tvary vytvárajú atmosféru — a aká je táto atmosféra?
    3. Pozrite sa opätovne na Cubi iv, (1963), ktorú ste spomínali skôr v tejto príručke. Uveďte dve veci, ktoré má toto dielo spoločné s týmto, a jednu, v ktorej sa líši.
    4. Čo by vás umelec mohol chcieť vyvolať v pocitoch?
    5. Keby ste mohli položiť umelcovi o tomto diele jednu otázku, čo by to bolo?

    Vaša odpoveď

    Napíšte krátky odstavec o tomto umeleckom diele. Využite informácie z predchádzajúcich častí tohto sprievodcu a svoje vyššie uvedené odpovede.

    Otázky a odpovede

    Ktorá farba dominuje v diele „Zig iv“?

    Dominantnou farbou diela „Zig iv“ od David Smith je Gray (#888470).

    Aký silný je kontrast v díle „Zig iv“ od David Smith?

    Svetlo-tmavý kontrast diela „Zig iv“ je zaznamenaný ako Bold. Kontrast popisuje, ako výrazne sa líšia svetlé a tmavé oblasti.

    Aká je luminancia diela „Zig iv“ od David Smith?

    Luminancia zaznamenaná pre dielo „Zig iv“ od David Smith je Luminous.