Tea table
Bernard Molitor was born in Luxembourg. He enjoyed a brilliant career as a cabinetmaker in Paris, where he settled in 1778. From the end of the reign of Louis XVI until the Restoration, he acquired a reputation based on his preference for beautiful mahoganies, which gave a great sense of unity to his work. These large tea tables with revolving marble tops were one of his specialties; they were designed to stand in the middle of a drawing room.
Otázky a odpovede
Ako sa v díle „Tea table“ spájajú kontrast a harmónia?
Farebná kompozícia diela „Tea table“ od Bernard Molitor spája Bold kontrast s Strong Color Unity harmóniou.
Aká je dominantná farba diela „Tea table“ od Bernard Molitor?
Dominantnou farbou diela „Tea table“ od Bernard Molitor je Walnut (#713c24).
Zostalo dielo „Tea table“ v domovskej krajine svojho umelca?
Nie – dielo sa nachádza v zahraničí. Dielo „Tea table“ sa nachádza v krajine Francúzsko, zatiaľ čo Bernard Molitor sa narodil/a v krajine France.
Bernard Molitor (1755 – 1833)
Discover Bernard Molitor’s exquisite 18th-century French furniture: tables, secretaires & more. Explore his unique style & legacy through art & museum collections.
Musée Nissim de Camondo (Paris, Francúzsko)
Objavte Musée Nissim de Camondo v Paríži: úžasný pohľad na 18. storočí francúzske dekoratívne umenie a pútavé rodinné dedičstvo zranené vojnou. Prejdite opulentnými miestnosťami s nábytokom, porcelánom a tapétami.
O tomto diele
- Názov: Tea table
- Umenec: Bernard Molitor
- Rok: 1788
- Formát: Landscape
- Stav autorských práv: Právo verejného vlastníctva
- Kde si ho pozrieť: Musée Nissim de Camondo
- Dominantná farba: Walnut
- Odtieň farby: Golden Yellow Range