William-Adolphe Bouguereau Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1825 – 1905

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui William-Adolphe Bouguereau de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

William-Adolphe Bouguereau în câteva detalii

În ultimele douăsprezece luni, Song of the Angels a fost cea mai vizionată operă a lui William-Adolphe Bouguereau pe ArtsDot.com: 3.100 vizualizări, 5% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează The Birth of Venus - William-Adolphe Bouguereau și Nymphes et satyre (also known as Nymphs and Saytr). În total, 61.300 vizite au fost direcționate către William-Adolphe Bouguereau: 3.200 către pagina artistului și 58.100 către paginile pieselor individuale. Interesul s-a răcit puțin: vizitele au scăzut cu 9%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 38.100 vizite. Oamenii citesc despre William-Adolphe Bouguereau în Engleză (30%), Germană (21%) și Italiană (9%). Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (71%), telefoane mobile (27%) și tablete (2%). Vizitatorii tind spre Echilibrat (Intensitatea culorii): 66% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 38% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui William-Adolphe Bouguereau

Acestea sunt cele 10 opere ale lui William-Adolphe Bouguereau care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.

  1. Song of the Angels 1 Song of the Angels, 1881 3.100 vizualizări · 4,8%
  2. The Birth of Venus - William-Adolphe Bouguereau 2 The Birth of Venus - William-Adolphe Bouguereau, 2026 2.700 vizualizări · 4,2%
  3. Nymphes et satyre (also known as Nymphs and Saytr) 3 Nymphes et satyre (also known as Nymphs and Saytr), 1873 2.500 vizualizări · 3,9%
  4. Christ Meeting His Mother on the Way to Calvary 4 Christ Meeting His Mother on the Way to Calvary 2.500 vizualizări · 3,9%
  5. Dante and Virgil 5 Dante and Virgil, 1850 2.300 vizualizări · 3,5%
  6. The Birth of Venus 6 The Birth of Venus 2.000 vizualizări · 3,1%
  7. La Vague 7 La Vague, 1896 1.900 vizualizări · 2,9%
  8. The Nymphaeum 8 The Nymphaeum 1.900 vizualizări · 2,9%
  9. A Soul Brought to Heaven 9 A Soul Brought to Heaven, 1878 1.800 vizualizări · 2,8%
  10. Child at Bath 10 Child at Bath, 1886 1.700 vizualizări · 2,6%

Câți oameni vizitează pagina lui William-Adolphe Bouguereau în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20261001.000
Iul 20261.50036.600
Aug 20261.20010.400
Sep 202640010.100

Câte vizualizări au piesele lui William-Adolphe Bouguereau?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui William-Adolphe Bouguereau, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
La Vague0000000006000700
Biblis000000000700500300
Flora and Zephyr000000000200100100
Dante and Virgil0000000008000100
Dante and Virgil0000000001.0001.000200
The Nut Gatherers00000000020000
Dante and Virgil000000000000
Dante and Virgil000000000000
The Birth of Venus00000000000900
Nymphes et satyre (also kno…0000000001.800400100

Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui William-Adolphe Bouguereau?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare43.30070,6%
telefoane mobile16.60027,1%
tablete1.4002,3%

Ce limbi folosesc vizitatorii lui William-Adolphe Bouguereau?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi cifrele
LimbăViziteDistribuie
Engleză1.00030,3%
Germană70021,2%
Italiană3009,1%
Poloneză3009,1%
Portugheză2006,1%
Rusă2006,1%
Arabă1003,0%
Daneză1003,0%
Spaniolă1003,0%
Estonă1003,0%

Câte vizite primește William-Adolphe Bouguereau în fiecare zi și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi cifrele
ZiuaVizite
Dum 27 Sep0
Lun 28 Sep900
Mar 29 Sep400
Mie 30 Sep500
Joi 1 Oct800
Vin 2 Oct1.100
Sâm 3 Oct800
Dum 4 Oct300
Lun 5 Oct500
Mar 6 Oct400
Mie 7 Oct1.000
Joi 8 Oct500
Vin 9 Oct600
Sâm 10 Oct700
Dum 11 Oct500
Lun 12 Oct3.300
Mar 13 Oct500
Mie 14 Oct800
Joi 15 Oct1.800
Vin 16 Oct700
Sâm 17 Oct1.100
Dum 18 Oct (previzualizare)500
Lun 19 Oct (previzualizare)2.900
Mar 20 Oct (previzualizare)800
Mie 21 Oct (previzualizare)1.400
Joi 22 Oct (previzualizare)1.900
Vin 23 Oct (previzualizare)1.500
Sâm 24 Oct (previzualizare)1.600
Dum 25 Oct (previzualizare)600
Lun 26 Oct (previzualizare)3.300
Mar 27 Oct (previzualizare)900
Mie 28 Oct (previzualizare)1.600
Joi 29 Oct (previzualizare)2.200
Vin 30 Oct (previzualizare)1.700
Sâm 31 Oct (previzualizare)1.800
Dum 1 Noi (previzualizare)600
Lun 2 Noi (previzualizare)3.600
Mar 3 Noi (previzualizare)1.000
Mie 4 Noi (previzualizare)1.800
Joi 5 Noi (previzualizare)2.400
Vin 6 Noi (previzualizare)1.900
Sâm 7 Noi (previzualizare)2.000

Întrebări despre William-Adolphe Bouguereau pe ArtsDot.com

Care sunt cele mai populare opere ale lui William-Adolphe Bouguereau?

Song of the Angels este cea mai populară piesă, cu 3.100 vizualizări (5% din totalul vizualizărilor pentru William-Adolphe Bouguereau). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.

Câți oameni vizualizează William-Adolphe Bouguereau pe ArtsDot.com?

În ultimele douăsprezece luni, William-Adolphe Bouguereau a primit 61.300 vizite: 3.200 pe pagina artistului și 58.100 pe paginile pieselor individuale.

Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui William-Adolphe Bouguereau?

În principal de pe dispozitive de navigare (71%), telefoane mobile (27%) și tablete (2%): 71% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.

În ce limbi citesc oamenii despre William-Adolphe Bouguereau?

Cele mai utilizate limbi sunt Engleză (30%), Germană (21%) și Italiană (9%). Engleză conduce cu o cotă de 30% din vizitatori.

Ce fel de piese prefer vizitatorii lui William-Adolphe Bouguereau?

Aceștia preferă Echilibrat (Intensitatea culorii): 66% din vizite, față de 38% din catalogul artistului.