Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Willem Van De Velde Cel Tânăr de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Willem Van De Velde Cel Tânăr în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Ships in the Roads a fost cea mai vizionată operă a lui Willem Van De Velde Cel Tânăr pe ArtsDot.com: 500 vizualizări, 10% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează The Sea Battle at la Hogue, c. 1701 și A Dutch Ship, a Yacht and Smaller Vessels in a Breeze. În total, 6.400 vizite au fost direcționate către Willem Van De Velde Cel Tânăr: 1.600 către pagina artistului și 4.800 către paginile pieselor individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 225% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 4.500 vizite. Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (16%) și tablete (2%). Vizitatorii tind spre Liniștit (Ton emoțional): 55% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 20% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Willem Van De Velde Cel Tânăr
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Willem Van De Velde Cel Tânăr care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
Câți oameni vizitează pagina lui Willem Van De Velde Cel Tânăr în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
0
Iul 2026
500
4.000
Aug 2026
0
400
Sep 2026
900
400
Câte vizualizări au piesele lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
40,0%
55,0%
Liniște
40,0%
35,0%
Dramatic
20,0%
10,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
20,0%
55,0%
Nostalgic
20,0%
15,0%
Impunător
20,0%
10,0%
Contemplativă
0,0%
15,0%
Tranchil
40,0%
5,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
0,0%
Umbră difuză
22,0%
30,8%
Lumină moderată
44,0%
17,3%
Echilibru luminos
24,0%
38,5%
Luminos
10,0%
13,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
50,0%
57,7%
Culori discrete
30,0%
23,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
15,4%
Culori clar saturate
4,0%
3,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
52,4%
72,2%
Nuanțe pământii
45,2%
27,8%
Nuanțe închise
2,4%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
42,0%
34,6%
Echilibrat
44,0%
50,0%
Vibrant
14,0%
15,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
7,7%
Nuanțe blânde
28,0%
9,6%
Echilibrat
22,0%
23,1%
Contrast accentuat
18,0%
21,1%
Contrast maxim
28,0%
38,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
18,0%
26,9%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
5,8%
Armonie echilibrată
16,0%
17,3%
Unitate cromatică puternică
24,0%
19,2%
Paletă unitară
32,0%
30,8%
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Willem Van De Velde Cel Tânăr, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Gust
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
An English Ship 'Hampton Co…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
English Royal Yachts at Sea…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ships in the Roads
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Calm Dutch Ships Coming to…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
A Mediterranean Brigantine…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Calm Sea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Dutch Ships in a Calm
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
An Indiaman in a Gale off a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
An English Ship at Sea Lyin…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
5.300
82,8%
telefoane mobile
1.000
15,6%
tablete
100
1,6%
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
400
33,3%
Olandeză
300
25,0%
Italiană
200
16,7%
Spaniolă
100
8,3%
Croată
100
8,3%
Portugheză
100
8,3%
Câte vizite primește Willem Van De Velde Cel Tânăr în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
600
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
500
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
200
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
200
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
200
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Willem Van De Velde Cel Tânăr pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
Ships in the Roads este cea mai populară piesă, cu 500 vizualizări (10% din totalul vizualizărilor pentru Willem Van De Velde Cel Tânăr). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Willem Van De Velde Cel Tânăr pe ArtsDot.com?
În ultimele douăsprezece luni, Willem Van De Velde Cel Tânăr a primit 6.400 vizite: 1.600 pe pagina artistului și 4.800 pe paginile pieselor individuale.
Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
În principal de pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (16%) și tablete (2%): 83% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Willem Van De Velde Cel Tânăr?
Aceștia preferă Liniștit (Ton emoțional): 55% din vizite, față de 20% din catalogul artistului.