Walter UferStatistici vizitatori și cele mai vizualizate opere
1876
–
1936
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Walter Ufer de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Versiunea scurtă pentru Walter Ufer
Oamenii deschid Callers mai des decât orice altă operă a lui Walter Ufer: 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 12% din totalul vizualizărilor. At Rest și Cornfield In Taos completează podiumul. Walter Ufer a atras în total 2.000 vizite, dintre care 300 pe pagina artistului și 1.700 pentru operele sale. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 1.500 vizite. Un stil iese în evidență: Nostalgic (Ton emoțional) atrage 40% din vizite, deși reprezintă doar 7% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Walter Ufer
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Walter Ufer care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
Cât de populară este pagina lui Walter Ufer, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
100
1.400
Aug 2026
0
200
Sep 2026
0
0
Oct 2026
200
0
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Walter Ufer?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Walter Ufer?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
14,3%
40,0%
Serenitate
14,3%
40,0%
Clasic
14,3%
20,0%
Terțoase
21,4%
0,0%
Dramatic
14,3%
0,0%
Nostalgic
14,3%
0,0%
Romantic
7,1%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
35,7%
20,0%
Liniștit
21,4%
40,0%
Nostalgic
7,1%
40,0%
Sobru
21,4%
0,0%
Melancolic
7,1%
0,0%
Romantic
7,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
0,0%
Umbră difuză
12,2%
11,8%
Lumină moderată
56,1%
52,9%
Echilibru luminos
29,3%
35,3%
Luminos
2,4%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
2,4%
0,0%
Culori discrete
31,7%
17,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
39,0%
52,9%
Culori clar saturate
26,8%
29,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
39,4%
30,8%
Nuanțe pământii
33,3%
30,8%
Nuanțe închise
21,2%
7,7%
Natură
6,1%
30,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
2,4%
0,0%
Echilibrat
58,5%
58,8%
Vibrant
39,0%
41,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
7,3%
0,0%
Nuanțe blânde
17,1%
5,9%
Echilibrat
4,9%
17,6%
Contrast accentuat
29,3%
29,4%
Contrast maxim
41,5%
47,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
21,9%
11,8%
Paletă de culori delicate mixate
21,9%
29,4%
Armonie echilibrată
17,1%
23,5%
Unitate cromatică puternică
36,6%
29,4%
Paletă unitară
2,4%
5,9%
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Walter Ufer pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
El Cacique del Pueblo
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nude
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man with a Pu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Anna
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jim
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Listeners
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Frank Archuleta (Taos India…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bob Abbott and His Assistant
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Solemn Pledge, Taos Ind…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Cornfield In Taos
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
În ce limbi este citit Walter Ufer?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
100
50,0%
Italiană
100
50,0%
Cum arată vizitele zilnice la Walter Ufer și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Ziua
Vizite
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
100
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Walter Ufer: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Walter Ufer?
Este Callers: 200 vizualizări, 12% din vizualizările lui Walter Ufer. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Walter Ufer?
2.000 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 300 pe pagina artistului și 1.700 pe piesele individuale.
Există un tip de operă a lui Walter Ufer pe care oamenii îl preferă?
Da, Nostalgic (Ton emoțional): 40% din vizitele pentru 7% din catalog.