Thomas Gainsborough Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1727 – 1788

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Thomas Gainsborough de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Thomas Gainsborough în câteva detalii

În ultimele douăsprezece luni, Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) a fost cea mai vizionată operă a lui Thomas Gainsborough pe ArtsDot.com: 12.000 vizualizări, 14% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Conversation in a Park și Domnul și Domnița Andrews. În total, 86.700 vizite au fost direcționate către Thomas Gainsborough: 4.400 către pagina artistului și 82.300 către paginile pieselor individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 7% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 60.800 vizite. Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (19%) și tablete (3%). Vizitatorii tind spre Serenitate (Atmosferă): 17% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 6% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Thomas Gainsborough

Acestea sunt cele 10 opere ale lui Thomas Gainsborough care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.

  1. Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) 1 Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) 12.000 vizualizări · 13,5%
  2. Conversation in a Park 2 Conversation in a Park, 1740 6.200 vizualizări · 7,0%
  3. Domnul și Domnița Andrews 3 Domnul și Domnița Andrews, 1748 2.000 vizualizări · 2,2%
  4. Conversation in a Park 4 Conversation in a Park, 1740 1.400 vizualizări · 1,6%
  5. Pădurea lui Gainsborough (Cornard Wood) 5 Pădurea lui Gainsborough (Cornard Wood), 1746 1.100 vizualizări · 1,2%
  6. Dl. și Sra. Andrews 6 Dl. și Sra. Andrews, 1749 1.000 vizualizări · 1,1%
  7. Imaginary Landscape (reworked by a 19th century English follower) 7 Imaginary Landscape (reworked by a 19th century English follower), 1920 1.000 vizualizări · 1,1%
  8. The Mall in St. James 8 The Mall in St. James, 1783 900 vizualizări · 1,0%
  9. Mrs Graham 9 Mrs Graham, 1777 900 vizualizări · 1,0%
  10. Lambe Barry 10 Lambe Barry, 1759 800 vizualizări · 0,9%

Câți oameni vizitează pagina lui Thomas Gainsborough în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20262002.100
Iul 20262.30058.500
Aug 202650010.900
Sep 20261.40010.800

Câte vizualizări au piesele lui Thomas Gainsborough?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Thomas Gainsborough, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Băiatul Albastru (Jonathan…0000000003.5004.4003.500
Domnul și Domnița Andrews0000000001.000800200
Fen Bridge Lane00000000030000
Dl. și Sra. Andrews000000000400300100
Diana and Actaeon0000000001001000
The Artist's Wife00000000000100
Landscape with Cattle000000000000
Conversation in a Park0000000001.200100100
Lady Alston00000000010000
Queen Charlotte0000000010010000

Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Thomas Gainsborough?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare67.30077,6%
telefoane mobile16.80019,4%
tablete2.6003,0%

Ce limbi folosesc vizitatorii lui Thomas Gainsborough?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi cifrele
LimbăViziteDistribuie
Franceză40019,0%
Engleză30014,3%
Daneză2009,5%
Italiană2009,5%
Japoneză2009,5%
Georgiană2009,5%
Koreană2009,5%
Portugheză2009,5%
Spaniolă1004,8%
Rusă1004,8%

Câte vizite primește Thomas Gainsborough în fiecare zi și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi cifrele
ZiuaVizite
Lun 28 Sep300
Mar 29 Sep1.800
Mie 30 Sep700
Joi 1 Oct500
Vin 2 Oct400
Sâm 3 Oct1.100
Dum 4 Oct1.000
Lun 5 Oct300
Mar 6 Oct1.100
Mie 7 Oct300
Joi 8 Oct1.300
Vin 9 Oct1.000
Sâm 10 Oct400
Dum 11 Oct900
Lun 12 Oct900
Mar 13 Oct700
Mie 14 Oct1.000
Joi 15 Oct700
Vin 16 Oct1.200
Sâm 17 Oct800
Dum 18 Oct900
Lun 19 Oct (previzualizare)600
Mar 20 Oct (previzualizare)1.300
Mie 21 Oct (previzualizare)700
Joi 22 Oct (previzualizare)900
Vin 23 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)800
Dum 25 Oct (previzualizare)1.000
Lun 26 Oct (previzualizare)600
Mar 27 Oct (previzualizare)1.400
Mie 28 Oct (previzualizare)800
Joi 29 Oct (previzualizare)900
Vin 30 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 31 Oct (previzualizare)900
Dum 1 Noi (previzualizare)1.100
Lun 2 Noi (previzualizare)600
Mar 3 Noi (previzualizare)1.400
Mie 4 Noi (previzualizare)800
Joi 5 Noi (previzualizare)1.000
Vin 6 Noi (previzualizare)1.000
Sâm 7 Noi (previzualizare)900
Dum 8 Noi (previzualizare)1.100

Întrebări despre Thomas Gainsborough pe ArtsDot.com

Care sunt cele mai populare opere ale lui Thomas Gainsborough?

Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) este cea mai populară piesă, cu 12.000 vizualizări (14% din totalul vizualizărilor pentru Thomas Gainsborough). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.

Câți oameni vizualizează Thomas Gainsborough pe ArtsDot.com?

În ultimele douăsprezece luni, Thomas Gainsborough a primit 86.700 vizite: 4.400 pe pagina artistului și 82.300 pe paginile pieselor individuale.

Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Thomas Gainsborough?

În principal de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (19%) și tablete (3%): 78% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.

Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Thomas Gainsborough?

Aceștia preferă Serenitate (Atmosferă): 17% din vizite, față de 6% din catalogul artistului.