Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Thomas Danby de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Thomas Danby în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, River Scene with Weir and Mill a fost cea mai vizionată operă a lui Thomas Danby pe ArtsDot.com: 200 vizualizări, 17% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează The Escape of Mary, Queen of Scots from Loch Leven Castle, 2 May 1568 și A Deserted Home. În total, 1.100 vizite au fost direcționate către Thomas Danby: 200 către pagina artistului și 900 către paginile pieselor individuale. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 1.100 vizite. Vizitatorii tind spre Nuanțe închise (Paletă de culori): 22% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 5% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Thomas Danby
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Thomas Danby care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
-
1
River Scene with Weir and Mill, 1823
200 vizualizări · 16,7%
-
2
The Escape of Mary, Queen of Scots from Loch Leven Castle, 2 May 1568, 1864
200 vizualizări · 16,7%
-
3
A Deserted Home, 1881
100 vizualizări · 8,3%
-
4
A New Bride for the Sea, 1865
100 vizualizări · 8,3%
-
5
Mountain Scene
100 vizualizări · 8,3%
-
6
Lake Scene with a Fishing Boat
100 vizualizări · 8,3%
-
7
Llyn Cynwch, Dolgellau, 1853
100 vizualizări · 8,3%
-
8
The Lake of Lucerne, 1856
100 vizualizări · 8,3%
-
9
Moel Siabod, Welsh Landscape
100 vizualizări · 8,3%
-
10
Lake and Mountain Scene with a Boy Fishing
100 vizualizări · 8,3%
Câți oameni vizitează pagina lui Thomas Danby în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 200 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Oct 2026 | 0 | 0 |
Câte vizualizări au piesele lui Thomas Danby?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Thomas Danby?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 8,0% | 25,0% |
| Umbră difuză | 4,0% | 8,3% |
| Lumină moderată | 24,0% | 25,0% |
| Echilibru luminos | 64,0% | 41,7% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 20,0% | 16,7% |
| Culori discrete | 48,0% | 41,7% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 20,0% | 25,0% |
| Culori clar saturate | 12,0% | 16,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 71,4% | 55,6% |
| Nuanțe pământii | 19,1% | 22,2% |
| Nuanțe închise | 4,8% | 22,2% |
| Natură | 4,8% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 12,0% | 25,0% |
| Echilibrat | 72,0% | 58,3% |
| Vibrant | 16,0% | 16,7% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 8,3% |
| Nuanțe blânde | 4,0% | 16,7% |
| Echilibrat | 0,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 4,0% | 8,3% |
| Contrast maxim | 88,0% | 66,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 8,0% | 8,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 8,0% | 8,3% |
| Armonie echilibrată | 20,0% | 16,7% |
| Unitate cromatică puternică | 36,0% | 25,0% |
| Paletă unitară | 28,0% | 41,7% |
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Thomas Danby, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Llyn Cynwch, Dolgellau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| River Scene with Weir and M… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Llyn Cynwch, Dolgellau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lake of Lucerne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Water Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lake of Lucerne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Escape of Mary, Queen o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Escape of Mary, Queen o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Thomas Danby?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite primește Thomas Danby în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Thomas Danby pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Thomas Danby?
- River Scene with Weir and Mill este cea mai populară piesă, cu 200 vizualizări (17% din totalul vizualizărilor pentru Thomas Danby). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Thomas Danby pe ArtsDot.com?
- În ultimele douăsprezece luni, Thomas Danby a primit 1.100 vizite: 200 pe pagina artistului și 900 pe paginile pieselor individuale.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Thomas Danby?
- Aceștia preferă Nuanțe închise (Paletă de culori): 22% din vizite, față de 5% din catalogul artistului.