Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Stuart Davis de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Stuart Davis în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Visa 1 a fost cea mai vizionată operă a lui Stuart Davis pe ArtsDot.com: 300 vizualizări, 6% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Garage No. 1 și Study for ''Blips and Ifs''. În total, 5.400 vizite au fost direcționate către Stuart Davis: 1.100 către pagina artistului și 4.300 către paginile pieselor individuale. Interesul s-a răcit puțin: vizitele au scăzut cu 43%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 4.100 vizite. Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (83%) și telefoane mobile (17%). Vizitatorii tind spre Nuanțe pământii (Paletă de culori): 32% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 19% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Stuart Davis
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Stuart Davis care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
-
1
Visa 1
300 vizualizări · 6,4%
-
2
Garage No. 1, 1917
200 vizualizări · 4,3%
-
3
Study for ''Blips and Ifs''
200 vizualizări · 4,3%
-
4
Odol
100 vizualizări · 2,1%
-
5
The Mellow Pad
100 vizualizări · 2,1%
-
6
Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York), 1938
100 vizualizări · 2,1%
-
7
Waterfront Landscape, 1936
100 vizualizări · 2,1%
-
8
Composition, 1935
100 vizualizări · 2,1%
-
9
Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style
100 vizualizări · 2,1%
-
10
T View, 1951
100 vizualizări · 2,1%
Câți oameni vizitează pagina lui Stuart Davis în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 200 |
| Iul 2026 | 500 | 3.600 |
| Aug 2026 | 200 | 500 |
| Sep 2026 | 400 | 0 |
Câte vizualizări au piesele lui Stuart Davis?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Stuart Davis?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,0% | 8,5% |
| Umbră difuză | 6,0% | 8,5% |
| Lumină moderată | 34,0% | 29,8% |
| Echilibru luminos | 28,0% | 40,4% |
| Luminos | 26,0% | 12,8% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 32,0% | 21,3% |
| Culori discrete | 14,0% | 12,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 26,0% | 27,7% |
| Culori clar saturate | 24,0% | 34,0% |
| Culoare intensă | 4,0% | 4,3% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 47,6% | 31,7% |
| Nuanțe pământii | 19,1% | 31,7% |
| Nuanțe închise | 19,1% | 19,5% |
| Culori pastelate | 9,5% | 9,8% |
| Monocrom | 4,8% | 2,4% |
| Natură | 0,0% | 2,4% |
| Călduroase | 0,0% | 2,4% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 34,0% | 17,0% |
| Echilibrat | 26,0% | 34,0% |
| Vibrant | 40,0% | 48,9% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 18,0% | 23,4% |
| Nuanțe blânde | 10,0% | 12,8% |
| Echilibrat | 6,0% | 6,4% |
| Contrast accentuat | 6,0% | 6,4% |
| Contrast maxim | 60,0% | 51,1% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 34,0% | 23,4% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,0% | 17,0% |
| Armonie echilibrată | 18,0% | 12,8% |
| Unitate cromatică puternică | 18,0% | 27,7% |
| Paletă unitară | 24,0% | 19,1% |
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Stuart Davis, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Odol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Rocks, Gloucester | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Boats, Gloucester | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mellow Pad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Tropes de Teens | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Visa 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 100 | 0 |
| Blue Café | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Report rockport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Owh! in San Pao | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hot Still-Scape for Six Col… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Stuart Davis?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 4.500 | 83,3% |
| telefoane mobile | 900 | 16,7% |
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Stuart Davis?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 300 | 100,0% |
Câte vizite primește Stuart Davis în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 100 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 100 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 100 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 200 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 100 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 200 |
| Vin 16 Oct | 200 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 300 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 300 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 100 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 300 |
Întrebări despre Stuart Davis pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Stuart Davis?
- Visa 1 este cea mai populară piesă, cu 300 vizualizări (6% din totalul vizualizărilor pentru Stuart Davis). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Stuart Davis pe ArtsDot.com?
- În ultimele douăsprezece luni, Stuart Davis a primit 5.400 vizite: 1.100 pe pagina artistului și 4.300 pe paginile pieselor individuale.
Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Stuart Davis?
- În principal de pe dispozitive de navigare (83%) și telefoane mobile (17%): 83% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Stuart Davis?
- Aceștia preferă Nuanțe pământii (Paletă de culori): 32% din vizite, față de 19% din catalogul artistului.