Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Salomon Van Ruysdael de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Salomon Van Ruysdael: cifrele în câteva rânduri
After the Rain este vedeta: 1.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 36% din totalul vizualizărilor pentru Salomon Van Ruysdael. Urmează A Landscape with a Carriage and Horsemen at a Pool și Still-Life with a Turkey. În total, pagina artistului (1.200 vizualizări) și operele (2.400 vizualizări) adunate însumează 3.600 vizualizări. Cea mai bună lună: Iul 2026 (2.500 vizite). După dispozitiv: dispozitive de navigare (81%) și telefoane mobile (19%). Vizitele favorizează Liniștit (Ton emoțional), cu 72% din vizite față de 25% din catalog.
Salomon Van Ruysdael: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Salomon Van Ruysdael.
-
1
After the Rain, 1631
1.000 vizualizări · 35,7%
-
2
A Landscape with a Carriage and Horsemen at a Pool, 1659
200 vizualizări · 7,1%
-
3
Still-Life with a Turkey, 1661
200 vizualizări · 7,1%
-
4
A Waterfall by a Cottage in a Hilly Landscape
200 vizualizări · 7,1%
-
5
A River Landscape with Fishermen
200 vizualizări · 7,1%
-
6
River scene with ferry boat, 1650
100 vizualizări · 3,6%
-
7
Seascape with Sailing Boat on the Left
100 vizualizări · 3,6%
-
8
River View with a Ferry and a Bastion, 1664
100 vizualizări · 3,6%
-
9
Sailing Vessels on an Inland Body of Water, Salomon van Ruysdael, c. 1640 - c. 1645, 1645
100 vizualizări · 3,6%
-
10
A Country Road, 1648
100 vizualizări · 3,6%
Când vizitează oamenii pagina lui Salomon Van Ruysdael?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 200 |
| Iul 2026 | 1.000 | 1.500 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 400 |
Când sunt vizionate operele lui Salomon Van Ruysdael?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Salomon Van Ruysdael, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Liniștit | 25,0% | 72,2% |
| Tranchil | 50,0% | 11,1% |
| Contemplativă | 25,0% | 11,1% |
| Nostalgic | 0,0% | 5,6% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 2,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 20,0% | 64,3% |
| Lumină moderată | 48,0% | 25,0% |
| Echilibru luminos | 24,0% | 10,7% |
| Luminos | 6,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 56,0% | 35,7% |
| Culori discrete | 28,0% | 57,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 14,0% | 7,1% |
| Culori clar saturate | 2,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 48,0% | 67,9% |
| Echilibrat | 48,0% | 32,1% |
| Vibrant | 4,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 3,6% |
| Nuanțe blânde | 12,0% | 0,0% |
| Echilibrat | 14,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 20,0% | 25,0% |
| Contrast maxim | 50,0% | 71,4% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 12,0% | 17,9% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,0% | 3,6% |
| Armonie echilibrată | 10,0% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 42,0% | 64,3% |
| Paletă unitară | 30,0% | 14,3% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Salomon Van Ruysdael, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Country Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Still-Life with a Turkey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Marine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Drawing the Eel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River View with a Ferry and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ferry near Gorinchem (detai… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ferry near Gorinchem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River scene with ferry boat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| River Landscape at Arnheim | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Ferryboat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosește publicul lui Salomon Van Ruysdael?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 2.900 | 80,6% |
| telefoane mobile | 700 | 19,4% |
Ce limbi vorbește publicul lui Salomon Van Ruysdael?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Salomon Van Ruysdael și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 200 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 200 |
| Joi 8 Oct | 200 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 300 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 100 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Salomon Van Ruysdael
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Salomon Van Ruysdael?
- After the Rain în primul loc, cu 1.000 vizualizări sau 36% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Salomon Van Ruysdael pe ArtsDot.com?
- 3.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.200 pe pagina artistului și 2.400 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Salomon Van Ruysdael?
- Audiența provine de pe dispozitive de navigare (81%) și telefoane mobile (19%); dispozitive de navigare generează 81% din vizite.
Care dintre lucrile lui Salomon Van Ruysdael se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Liniștit (Ton emoțional) reprezintă 72% din vizite, deși acestea constituie doar 25% din catalog.