Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Roy Lichtenstein de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Roy Lichtenstein: cifrele în câteva rânduri
Whaam! este vedeta: 15.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 15% din totalul vizualizărilor pentru Roy Lichtenstein. Urmează Fata înecată și Fata cu minge. În total, pagina artistului (29.700 vizualizări) și operele (53.200 vizualizări) adunate însumează 82.900 vizualizări. Interesul a scăzut cu 10% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (48.600 vizite). Cele mai frecvente limbi ale audienței: Engleză (34%), Spaniolă (15%) și Rusă (7%). Țările principale ale audienței: Spania (8%), Coreea de Sud (8%) și Suedia (8%). După dispozitiv: dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%). Vizitele favorizează Dramatic (Atmosferă), cu 34% din vizite față de 8% din catalog.
Roy Lichtenstein: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Roy Lichtenstein.
Când vizitează oamenii pagina lui Roy Lichtenstein?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
1.000
Iul 2026
8.900
39.700
Aug 2026
7.800
9.500
Sep 2026
12.500
3.000
Când sunt vizionate operele lui Roy Lichtenstein?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Roy Lichtenstein, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
8,2%
33,6%
Impactant
30,6%
29,5%
Jucăuș
10,2%
10,7%
Elegant
22,4%
6,3%
Modern
10,2%
4,2%
Liniște
4,1%
3,2%
Nostalgic
2,0%
3,1%
Minimalist
2,0%
3,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
6,2%
20,5%
Contemplativă
18,8%
19,3%
Melancolic
8,3%
19,0%
Energic
18,8%
16,2%
Liniștit
25,0%
4,7%
Plin de bucurie
8,3%
4,7%
Jucăuș
8,3%
2,9%
Tensiune și neliniște
4,2%
2,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,9%
Umbră difuză
2,0%
1,2%
Lumină moderată
16,0%
19,2%
Echilibru luminos
46,0%
59,5%
Luminos
34,0%
19,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
28,0%
20,0%
Culori discrete
44,0%
16,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
35,1%
Culori clar saturate
10,0%
25,5%
Culoare intensă
2,0%
3,5%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
76,6%
67,1%
Nuanțe pământii
10,6%
14,9%
Culori pastelate
6,4%
9,3%
Nuanțe închise
2,1%
5,5%
Apus
0,0%
2,0%
Culori metalice
2,1%
0,8%
Călduroase
0,0%
0,3%
Monocrom
2,1%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
22,0%
18,7%
Echilibrat
62,0%
46,0%
Vibrant
16,0%
35,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
0,4%
Nuanțe blânde
2,0%
1,6%
Echilibrat
2,0%
0,3%
Contrast accentuat
6,0%
5,0%
Contrast maxim
86,0%
92,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
48,0%
43,5%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
26,1%
Armonie echilibrată
12,0%
13,1%
Unitate cromatică puternică
16,0%
9,0%
Paletă unitară
6,0%
8,2%
Care sunt cele mai populare opere ale lui Roy Lichtenstein, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Whaam!
0
0
0
0
0
0
0
0
100
2.400
700
100
Fata înecată
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
500
200
Fata cu minge
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1.100
700
700
Torpedo los
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
100
0
Roto Broil
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
200
0
Blam
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Hey you - Traducere în româ…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
100
0
Drowning girl oversize
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Untitled Roy Lichtenstein
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
0
0
Wham!
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosește publicul lui Roy Lichtenstein?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
62.200
75,0%
telefoane mobile
17.600
21,2%
tablete
3.100
3,7%
Ce limbi vorbește publicul lui Roy Lichtenstein?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
4.700
34,1%
Spaniolă
2.100
15,2%
Rusă
900
6,5%
Franceză
800
5,8%
Koreană
800
5,8%
Portugheză
600
4,3%
Suedeză
600
4,3%
Arabă
500
3,6%
Germană
400
2,9%
Japoneză
400
2,9%
Care sunt vizitele zilnice la Roy Lichtenstein și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
1.300
Lun 28 Sep
2.400
Mar 29 Sep
2.100
Mie 30 Sep
2.400
Joi 1 Oct
2.800
Vin 2 Oct
3.000
Sâm 3 Oct
1.400
Dum 4 Oct
3.000
Lun 5 Oct
4.000
Mar 6 Oct
2.700
Mie 7 Oct
3.100
Joi 8 Oct
1.700
Vin 9 Oct
3.300
Sâm 10 Oct
2.400
Dum 11 Oct
2.200
Lun 12 Oct
5.500
Mar 13 Oct
3.500
Mie 14 Oct
3.000
Joi 15 Oct
2.900
Vin 16 Oct
1.300
Sâm 17 Oct
2.000
Dum 18 Oct (previzualizare)
2.600
Lun 19 Oct (previzualizare)
4.800
Mar 20 Oct (previzualizare)
3.300
Mie 21 Oct (previzualizare)
3.400
Joi 22 Oct (previzualizare)
3.000
Vin 23 Oct (previzualizare)
3.100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
2.300
Dum 25 Oct (previzualizare)
2.800
Lun 26 Oct (previzualizare)
5.200
Mar 27 Oct (previzualizare)
3.600
Mie 28 Oct (previzualizare)
3.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
3.200
Vin 30 Oct (previzualizare)
3.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
2.500
Dum 1 Noi (previzualizare)
3.000
Lun 2 Noi (previzualizare)
5.500
Mar 3 Noi (previzualizare)
3.800
Mie 4 Noi (previzualizare)
3.900
Joi 5 Noi (previzualizare)
3.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
3.500
Sâm 7 Noi (previzualizare)
2.700
Întrebări despre Roy Lichtenstein
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Roy Lichtenstein?
Whaam! în primul loc, cu 15.000 vizualizări sau 15% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Roy Lichtenstein pe ArtsDot.com?
82.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 29.700 pe pagina artistului și 53.200 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Roy Lichtenstein?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%); dispozitive de navigare generează 75% din vizite.
Ce limbi folosește publicul lui Roy Lichtenstein?
Engleză (34%), Spaniolă (15%) și Rusă (7%). Prima limbă, Engleză, este utilizată de 34% dintre vizitatori.
Care dintre lucrile lui Roy Lichtenstein se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Piesele etichetate Dramatic (Atmosferă) reprezintă 34% din vizite, deși acestea constituie doar 8% din catalog.