René Magritte Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1898 – 1967

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui René Magritte de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

René Magritte în câteva detalii

În ultimele douăsprezece luni, Fiul Omului a fost cea mai vizionată operă a lui René Magritte pe ArtsDot.com: 37.100 vizualizări, 10% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Geamătoarea și Timpul fixat. În total, 235.000 vizite au fost direcționate către René Magritte: 44.500 către pagina artistului și 190.500 către paginile pieselor individuale. Interesul s-a răcit puțin: vizitele au scăzut cu 50%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 139.500 vizite. Oamenii citesc despre René Magritte în Franceză (23%), Engleză (18%) și Germană (13%). Vizitatorii provin în principal din Franţa (22%), Suedia (15%) și Germania (13%). Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (62%), telefoane mobile (34%) și tablete (4%). Vizitatorii tind spre Mistic (Atmosferă): 82% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 46% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui René Magritte

Acestea sunt cele 10 opere ale lui René Magritte care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.

  1. Fiul Omului 1 Fiul Omului, 1964 37.100 vizualizări · 9,6%
  2. Geamătoarea 2 Geamătoarea 36.600 vizualizări · 9,5%
  3. Timpul fixat 3 Timpul fixat, 1938 31.500 vizualizări · 8,2%
  4. Asasinul Amenințat 4 Asasinul Amenințat, 1927 28.000 vizualizări · 7,3%
  5. Cel seducător 5 Cel seducător, 1953 18.200 vizualizări · 4,7%
  6. Valorile personale 6 Valorile personale, 1952 11.900 vizualizări · 3,1%
  7. Iubirii 7 Iubirii 11.600 vizualizări · 3,0%
  8. Familia Mare 8 Familia Mare, 1963 10.600 vizualizări · 2,7%
  9. Trezarea imaginilor 9 Trezarea imaginilor, 1948 5.800 vizualizări · 1,5%
  10. Condiția umană 10 Condiția umană, 1933 4.900 vizualizări · 1,3%

Câți oameni vizitează pagina lui René Magritte în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 202601.900
Iul 202613.800125.700
Aug 202611.80050.800
Sep 202618.90012.100

Câte vizualizări au piesele lui René Magritte?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui René Magritte, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Timpul fixat000000001008.0006.900100
Asasinul Amenințat0000000008.4005.800100
Cel seducător0000000005.3002.800200
Geamătoarea000000001005.8009.300100
Fiul Omului000000002009.1003.900900
Trezarea imaginilor0000000002.600700200
Valorile personale0000000005.100600100
Compasiunile fricii00000000080000
Sprijinul oglinzii000000000000
Iubirii0000000003.0001.500100

Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui René Magritte?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare145.80062,0%
telefoane mobile78.90033,6%
tablete10.3004,4%

Ce limbi folosesc vizitatorii lui René Magritte?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi cifrele
LimbăViziteDistribuie
Franceză7.90023,4%
Engleză6.00017,8%
Germană4.50013,3%
Suedeză3.50010,4%
Spaniolă2.2006,5%
Rusă1.3003,8%
Croată1.2003,6%
Arabă9002,7%
Portugheză9002,7%
Olandeză8002,4%

Câte vizite primește René Magritte în fiecare zi și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi cifrele
ZiuaVizite
Vin 25 Sep7.300
Sâm 26 Sep5.800
Dum 27 Sep5.400
Lun 28 Sep11.100
Mar 29 Sep12.100
Mie 30 Sep9.600
Joi 1 Oct11.700
Vin 2 Oct11.800
Sâm 3 Oct6.700
Dum 4 Oct10.100
Lun 5 Oct12.700
Mar 6 Oct9.900
Mie 7 Oct13.000
Joi 8 Oct13.900
Vin 9 Oct10.400
Sâm 10 Oct7.600
Dum 11 Oct10.800
Lun 12 Oct11.200
Mar 13 Oct12.900
Mie 14 Oct13.600
Joi 15 Oct10.700
Vin 16 Oct (previzualizare)11.200
Sâm 17 Oct (previzualizare)7.700
Dum 18 Oct (previzualizare)10.000
Lun 19 Oct (previzualizare)13.300
Mar 20 Oct (previzualizare)13.300
Mie 21 Oct (previzualizare)13.800
Joi 22 Oct (previzualizare)13.800
Vin 23 Oct (previzualizare)11.900
Sâm 24 Oct (previzualizare)8.100
Dum 25 Oct (previzualizare)10.600
Lun 26 Oct (previzualizare)14.200
Mar 27 Oct (previzualizare)14.100
Mie 28 Oct (previzualizare)14.700
Joi 29 Oct (previzualizare)14.700
Vin 30 Oct (previzualizare)12.500
Sâm 31 Oct (previzualizare)8.500
Dum 1 Noi (previzualizare)11.200
Lun 2 Noi (previzualizare)14.900
Mar 3 Noi (previzualizare)14.800
Mie 4 Noi (previzualizare)15.400
Joi 5 Noi (previzualizare)15.400

Întrebări despre René Magritte pe ArtsDot.com

Care sunt cele mai populare opere ale lui René Magritte?

Fiul Omului este cea mai populară piesă, cu 37.100 vizualizări (10% din totalul vizualizărilor pentru René Magritte). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.

Câți oameni vizualizează René Magritte pe ArtsDot.com?

În ultimele douăsprezece luni, René Magritte a primit 235.000 vizite: 44.500 pe pagina artistului și 190.500 pe paginile pieselor individuale.

Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui René Magritte?

În principal de pe dispozitive de navigare (62%), telefoane mobile (34%) și tablete (4%): 62% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.

În ce limbi citesc oamenii despre René Magritte?

Cele mai utilizate limbi sunt Franceză (23%), Engleză (18%) și Germană (13%). Franceză conduce cu o cotă de 23% din vizitatori.

Ce fel de piese prefer vizitatorii lui René Magritte?

Aceștia preferă Mistic (Atmosferă): 82% din vizite, față de 46% din catalogul artistului.