Remedios Varo Statistici vizitatori și cele mai vizualizate opere

1908 – 1963

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Remedios Varo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Versiunea scurtă pentru Remedios Varo

Oamenii deschid The call mai des decât orice altă operă a lui Remedios Varo: 3.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 8% din totalul vizualizărilor. Embroidering the Earth's mantle și Cats' Paradise completează podiumul. Remedios Varo a atras în total 56.400 vizite, dintre care 17.700 pe pagina artistului și 38.700 pentru operele sale. Tendința este în creștere: cu 93% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 25.600 vizite. Site-ul a fost citit în Italiană (20%), Suedeză (17%) și Spaniolă (13%). Publicul este distribuit în Suedia (26%), Italia (16%) și Mexic (16%). Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%). Un stil iese în evidență: Umbră difuză (Luminanță) atrage 35% din vizite, deși reprezintă doar 12% din catalog.

Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Remedios Varo

Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Remedios Varo care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.

  1. The call 1 The call 3.500 vizualizări · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 vizualizări · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 vizualizări · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 vizualizări · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 vizualizări · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 vizualizări · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 vizualizări · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 vizualizări · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 vizualizări · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 vizualizări · 2,5%

Cât de populară este pagina lui Remedios Varo, lună de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026200400
Iul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sep 20268.60011.300

Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Remedios Varo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Remedios Varo pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
Icon 1000000000200100300
The farewell000000000400200500
Vegetarian vampire0000000005000800
Find0000000006000400
Harmony0000000007000200
Breaking the vicious circle0000000000400300
Star catcher0000000002000300
Mimicry0000000002000100
The call0000000006009001.400

Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Remedios Varo?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare31.60056,0%
telefoane mobile22.30039,5%
tablete2.5004,4%

În ce limbi este citit Remedios Varo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
LimbăViziteDistribuie
Italiană2.40019,8%
Suedeză2.10017,4%
Spaniolă1.60013,2%
Engleză1.40011,6%
Portugheză1.30010,7%
Rusă6005,0%
Germană4003,3%
Cehă3002,5%
Ungară3002,5%
Lituaniană3002,5%

Cum arată vizitele zilnice la Remedios Varo și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
ZiuaVizite
Dum 27 Sep1.400
Lun 28 Sep700
Mar 29 Sep800
Mie 30 Sep600
Joi 1 Oct800
Vin 2 Oct1.400
Sâm 3 Oct900
Dum 4 Oct2.700
Lun 5 Oct2.200
Mar 6 Oct700
Mie 7 Oct2.500
Joi 8 Oct1.300
Vin 9 Oct1.300
Sâm 10 Oct500
Dum 11 Oct900
Lun 12 Oct1.300
Mar 13 Oct900
Mie 14 Oct500
Joi 15 Oct900
Vin 16 Oct1.400
Sâm 17 Oct2.600
Dum 18 Oct (previzualizare)1.800
Lun 19 Oct (previzualizare)1.500
Mar 20 Oct (previzualizare)800
Mie 21 Oct (previzualizare)1.300
Joi 22 Oct (previzualizare)1.100
Vin 23 Oct (previzualizare)1.500
Sâm 24 Oct (previzualizare)1.400
Dum 25 Oct (previzualizare)1.900
Lun 26 Oct (previzualizare)1.600
Mar 27 Oct (previzualizare)900
Mie 28 Oct (previzualizare)1.400
Joi 29 Oct (previzualizare)1.100
Vin 30 Oct (previzualizare)1.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)1.500
Dum 1 Noi (previzualizare)2.000
Lun 2 Noi (previzualizare)1.700
Mar 3 Noi (previzualizare)1.000
Mie 4 Noi (previzualizare)1.400
Joi 5 Noi (previzualizare)1.200
Vin 6 Noi (previzualizare)1.600
Sâm 7 Noi (previzualizare)1.600

Remedios Varo: răspunsuri rapide

Care este cea mai vizionată operă a lui Remedios Varo?

Este The call: 3.500 vizualizări, 8% din vizualizările lui Remedios Varo. Lista de mai sus include până la locul 10.

Câte vizite primește Remedios Varo?

56.400 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 17.700 pe pagina artistului și 38.700 pe piesele individuale.

Oamenii îl vizualizează pe Remedios Varo de pe un telefon sau de pe un computer?

Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduce cu 56%.

Oamenii citesc despre Remedios Varo în mai multe limbi?

Da: Italiană (20%), Suedeză (17%) și Spaniolă (13%). Italiană este prima cu 20%.

Există un tip de operă a lui Remedios Varo pe care oamenii îl preferă?

Da, Umbră difuză (Luminanță): 35% din vizitele pentru 12% din catalog.