Rembrandt PealeStatistici vizitatori și cele mai vizualizate opere
1778
–
1860
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rembrandt Peale de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Versiunea scurtă pentru Rembrandt Peale
Oamenii deschid Portrait of an Old Jew mai des decât orice altă operă a lui Rembrandt Peale: 900 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 6% din totalul vizualizărilor. The Artist`s Father și Musical Allegory completează podiumul. Rembrandt Peale a atras în total 15.200 vizite, dintre care 1.700 pe pagina artistului și 13.500 pentru operele sale. Tendința este ușor în scădere: cu 44% vizitări mai puține în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 11.700 vizite. Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (9%) și tablete (1%). Un stil iese în evidență: Culori discrete (Saturație culoare) atrage 51% din vizite, deși reprezintă doar 30% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Rembrandt Peale
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Rembrandt Peale care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
Cât de populară este pagina lui Rembrandt Peale, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
300
700
Iul 2026
1.200
10.500
Aug 2026
100
1.500
Sep 2026
100
800
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Rembrandt Peale?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Rembrandt Peale?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
45,5%
44,0%
Dramatic
36,4%
27,5%
Liniște
9,1%
22,0%
Clasic
9,1%
5,5%
Romantic
0,0%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
36,4%
52,8%
Melancolic
9,1%
20,9%
Sobru
27,3%
7,7%
Liniștit
0,0%
7,7%
Misterios
9,1%
3,3%
Nostalgic
0,0%
4,4%
Sacru
18,2%
0,0%
Dramatic
0,0%
1,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
72,0%
65,0%
Umbră difuză
18,0%
15,4%
Lumină moderată
2,0%
4,9%
Echilibru luminos
6,0%
9,8%
Luminos
2,0%
4,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
52,0%
37,8%
Culori discrete
30,0%
51,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
9,1%
Culori clar saturate
2,0%
2,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
81,4%
77,3%
Culori neutre
9,3%
16,0%
Monocrom
7,0%
4,2%
Nuanțe închise
0,0%
1,7%
Natură
2,3%
0,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
62,0%
63,6%
Echilibrat
34,0%
34,3%
Vibrant
4,0%
2,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
18,0%
28,0%
Nuanțe blânde
26,0%
24,5%
Echilibrat
8,0%
7,7%
Contrast accentuat
30,0%
12,6%
Contrast maxim
18,0%
27,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
5,6%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
12,6%
Armonie echilibrată
2,0%
4,2%
Unitate cromatică puternică
48,0%
46,2%
Paletă unitară
34,0%
31,5%
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Rembrandt Peale pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Hendrickje Stoffels
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of Gerard de Laire…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Portrait of a Young Woman w…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
100
Sfântul Euharistiei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Toilet of Bathsheba
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Self-portrait with Hat and…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Anatomy Lesson of Dr. N…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Philosopher in Meditation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Musical Allegory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Rembrandt Peale?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
13.800
90,8%
telefoane mobile
1.300
8,6%
tablete
100
0,7%
În ce limbi este citit Rembrandt Peale?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
300
75,0%
Franceză
100
25,0%
Cum arată vizitele zilnice la Rembrandt Peale și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
300
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
400
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
400
Sâm 7 Noi (previzualizare)
500
Rembrandt Peale: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Rembrandt Peale?
Este Portrait of an Old Jew: 900 vizualizări, 6% din vizualizările lui Rembrandt Peale. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Rembrandt Peale?
15.200 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 1.700 pe pagina artistului și 13.500 pe piesele individuale.
Oamenii îl vizualizează pe Rembrandt Peale de pe un telefon sau de pe un computer?
Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (9%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduce cu 91%.
Există un tip de operă a lui Rembrandt Peale pe care oamenii îl preferă?
Da, Culori discrete (Saturație culoare): 51% din vizitele pentru 30% din catalog.