Raphaelle PealeStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1774
–
1825
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Raphaelle Peale de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Raphaelle Peale în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Orange and Book a fost cea mai vizionată operă a lui Raphaelle Peale pe ArtsDot.com: 600 vizualizări, 16% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Still Life with Peach și Still Life with Orange and Book. În total, 3.800 vizite au fost direcționate către Raphaelle Peale: 1.300 către pagina artistului și 2.500 către paginile pieselor individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 500% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 2.800 vizite. Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (92%) și telefoane mobile (8%). Vizitatorii tind spre Echilibrat (Intensitatea culorii): 71% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 40% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Raphaelle Peale
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Raphaelle Peale care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
Câți oameni vizitează pagina lui Raphaelle Peale în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
700
2.100
Aug 2026
100
200
Sep 2026
100
0
Oct 2026
400
200
Câte vizualizări au piesele lui Raphaelle Peale?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Raphaelle Peale?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Clasic
68,4%
71,4%
Nostalgic
15,8%
21,4%
Liniște
5,3%
7,1%
Elegant
5,3%
0,0%
Romantic
5,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
36,8%
64,3%
Sobru
26,3%
14,3%
Liniștit
15,8%
7,1%
Melancolic
5,3%
7,1%
Nostalgic
5,3%
7,1%
Tranchil
10,5%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
66,0%
68,4%
Umbră difuză
18,0%
28,9%
Lumină moderată
6,0%
0,0%
Echilibru luminos
8,0%
2,6%
Luminos
2,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
48,0%
21,1%
Culori discrete
30,0%
39,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
23,7%
Culori clar saturate
2,0%
15,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
86,4%
80,6%
Nuanțe închise
2,3%
16,7%
Culori neutre
11,4%
2,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
60,0%
28,9%
Echilibrat
40,0%
71,0%
Vibrant
0,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
2,6%
Nuanțe blânde
22,0%
7,9%
Echilibrat
12,0%
7,9%
Contrast accentuat
26,0%
52,6%
Contrast maxim
36,0%
28,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
10,5%
Armonie echilibrată
16,0%
7,9%
Unitate cromatică puternică
58,0%
81,6%
Paletă unitară
8,0%
0,0%
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Raphaelle Peale, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Orange and Book
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Artemas Ward (1727-1800)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mrs. John Montgomery (Sarah…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Reverend Absalom Jones
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Perry Albert Cohea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jonathan Jones Wheeler
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
P. F. Ronbeau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Raphaelle Peale?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
3.500
92,1%
telefoane mobile
300
7,9%
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Raphaelle Peale?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
300
75,0%
Engleză
100
25,0%
Câte vizite primește Raphaelle Peale în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
200
Mie 28 Oct
100
Joi 29 Oct
100
Vin 30 Oct
1.100
Sâm 31 Oct
200
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
100
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.600
Sâm 7 Noi (previzualizare)
300
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
400
Mie 11 Noi (previzualizare)
200
Joi 12 Noi (previzualizare)
200
Vin 13 Noi (previzualizare)
2.000
Sâm 14 Noi (previzualizare)
400
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
400
Mie 18 Noi (previzualizare)
200
Joi 19 Noi (previzualizare)
200
Vin 20 Noi (previzualizare)
2.300
Sâm 21 Noi (previzualizare)
400
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Raphaelle Peale pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Raphaelle Peale?
Orange and Book este cea mai populară piesă, cu 600 vizualizări (16% din totalul vizualizărilor pentru Raphaelle Peale). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Raphaelle Peale pe ArtsDot.com?
În ultimele douăsprezece luni, Raphaelle Peale a primit 3.800 vizite: 1.300 pe pagina artistului și 2.500 pe paginile pieselor individuale.
Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Raphaelle Peale?
În principal de pe dispozitive de navigare (92%) și telefoane mobile (8%): 92% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Raphaelle Peale?
Aceștia preferă Echilibrat (Intensitatea culorii): 71% din vizite, față de 40% din catalogul artistului.