Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ramon Casas I Carbó de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ramon Casas I Carbó: cifrele în câteva rânduri
La pereza este vedeta: 1.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 16% din totalul vizualizărilor pentru Ramon Casas I Carbó. Urmează Estudi d'estiu o Primero pasarás sobre mi cadáver - Studiul Verii sau Primul Tău Pas peste Corpul Meu și La Sargantain. În total, pagina artistului (10.200 vizualizări) și operele (6.800 vizualizări) adunate însumează 17.000 vizualizări. Interesul a scăzut cu 42% între Sep 2026 și Oct 2026. Cea mai bună lună: Sep 2026 (7.600 vizite). Cele mai frecvente limbi ale audienței: Germană (34%), Spaniolă (20%) și Estonă (14%). Țările principale ale audienței: Germania (40%), Estonia (14%) și Spania (9%). După dispozitiv: dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (39%) și tablete (9%). Vizitele favorizează Liniște (Atmosferă), cu 30% din vizite față de 4% din catalog.
Ramon Casas I Carbó: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Ramon Casas I Carbó.
Când vizitează oamenii pagina lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
700
3.400
Aug 2026
200
500
Sep 2026
6.500
1.100
Oct 2026
2.700
1.700
Când sunt vizionate operele lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Ramon Casas I Carbó, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
29,6%
31,0%
Liniște
3,7%
29,6%
Romantic
11,1%
11,3%
Dramatic
22,2%
4,2%
Clasic
7,4%
8,5%
Nostalgic
3,7%
7,0%
Terțoase
7,4%
4,2%
Eteric
7,4%
2,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
33,3%
33,8%
Liniștit
7,4%
28,2%
Melancolic
18,5%
11,3%
Romantic
11,1%
9,9%
Nostalgic
0,0%
9,9%
Sobru
14,8%
1,4%
Dramatic
0,0%
4,2%
Eteric
11,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
14,0%
10,4%
Umbră difuză
26,0%
37,5%
Lumină moderată
38,0%
45,8%
Echilibru luminos
18,0%
5,2%
Luminos
4,0%
1,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
26,0%
Culori discrete
36,0%
50,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
14,6%
Culori clar saturate
4,0%
9,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
50,0%
65,5%
Culori neutre
36,1%
16,4%
Nuanțe închise
11,1%
18,2%
Monocrom
2,8%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
26,0%
Echilibrat
44,0%
57,3%
Vibrant
16,0%
16,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
6,2%
Nuanțe blânde
24,0%
13,5%
Echilibrat
6,0%
9,4%
Contrast accentuat
24,0%
27,1%
Contrast maxim
38,0%
43,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
28,1%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
10,4%
Armonie echilibrată
22,0%
11,5%
Unitate cromatică puternică
34,0%
25,0%
Paletă unitară
22,0%
25,0%
Care sunt cele mai populare opere ale lui Ramon Casas I Carbó, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
La pereza
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
500
A l'estiu tota cuca viu
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Lyceum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Portrait of Isabel Llorach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Senyora Baladia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Study from Life for the Por…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tom Roberts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Montserrat Carbó
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dona rera persiana (Woman A…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Montserrat Casas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosește publicul lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.900
52,4%
telefoane mobile
6.600
38,8%
tablete
1.500
8,8%
Ce limbi vorbește publicul lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
1.200
34,3%
Spaniolă
700
20,0%
Estonă
500
14,3%
Japoneză
300
8,6%
Rusă
300
8,6%
Engleză
200
5,7%
Franceză
100
2,9%
Italiană
100
2,9%
Koreană
100
2,9%
Care sunt vizitele zilnice la Ramon Casas I Carbó și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
200
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
600
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
600
Dum 25 Oct
300
Lun 26 Oct
400
Mar 27 Oct
400
Mie 28 Oct
500
Joi 29 Oct
200
Vin 30 Oct
1.600
Sâm 31 Oct
600
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi
600
Mie 4 Noi
100
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi
300
Sâm 7 Noi
300
Dum 8 Noi (previzualizare)
400
Lun 9 Noi (previzualizare)
400
Mar 10 Noi (previzualizare)
400
Mie 11 Noi (previzualizare)
400
Joi 12 Noi (previzualizare)
200
Vin 13 Noi (previzualizare)
800
Sâm 14 Noi (previzualizare)
500
Dum 15 Noi (previzualizare)
400
Lun 16 Noi (previzualizare)
500
Mar 17 Noi (previzualizare)
400
Mie 18 Noi (previzualizare)
500
Joi 19 Noi (previzualizare)
200
Vin 20 Noi (previzualizare)
900
Sâm 21 Noi (previzualizare)
600
Dum 22 Noi (previzualizare)
500
Lun 23 Noi (previzualizare)
500
Mar 24 Noi (previzualizare)
400
Mie 25 Noi (previzualizare)
500
Joi 26 Noi (previzualizare)
300
Vin 27 Noi (previzualizare)
900
Sâm 28 Noi (previzualizare)
600
Întrebări despre Ramon Casas I Carbó
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Ramon Casas I Carbó?
La pereza în primul loc, cu 1.500 vizualizări sau 16% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Ramon Casas I Carbó pe ArtsDot.com?
17.000 vizite în ultimele douăsprezece luni: 10.200 pe pagina artistului și 6.800 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Ramon Casas I Carbó?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (39%) și tablete (9%); dispozitive de navigare generează 52% din vizite.
Ce limbi folosește publicul lui Ramon Casas I Carbó?
Germană (34%), Spaniolă (20%) și Estonă (14%). Prima limbă, Germană, este utilizată de 34% dintre vizitatori.
Care dintre lucrile lui Ramon Casas I Carbó se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Piesele etichetate Liniște (Atmosferă) reprezintă 30% din vizite, deși acestea constituie doar 4% din catalog.