Paul SignacStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1863
–
1935
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Signac de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Signac în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Piniul de la St. Tropez a fost cea mai vizionată operă a lui Paul Signac pe ArtsDot.com: 3.100 vizualizări, 7% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Dimineața (Camera de zi) și The Lighthouse, Saint-Tropez. În total, 47.700 vizite au fost direcționate către Paul Signac: 6.200 către pagina artistului și 41.500 către paginile pieselor individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 130% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 31.800 vizite. Oamenii citesc despre Paul Signac în Germană (21%), Engleză (15%) și Italiană (13%). Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (85%), telefoane mobile (13%) și tablete (2%). Vizitatorii tind spre Lumină moderată (Luminanță): 31% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 10% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Paul Signac
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Paul Signac care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
Câți oameni vizitează pagina lui Paul Signac în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
1.200
Iul 2026
2.400
29.400
Aug 2026
300
4.100
Sep 2026
3.300
6.800
Câte vizualizări au piesele lui Paul Signac?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Paul Signac?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
84,6%
79,0%
Liniște
15,4%
9,1%
Nostalgic
0,0%
8,8%
Elegant
0,0%
2,1%
Clasic
0,0%
0,4%
Dramatic
0,0%
0,4%
Inspirațional
0,0%
0,4%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
92,3%
71,9%
Liniștit
7,7%
13,3%
Contemplativă
0,0%
12,3%
Nostalgic
0,0%
1,8%
Energic
0,0%
0,4%
Melancolic
0,0%
0,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,0%
Umbră difuză
2,0%
2,2%
Lumină moderată
10,0%
30,7%
Echilibru luminos
60,0%
39,0%
Luminos
26,0%
28,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
38,0%
14,3%
Culori discrete
34,0%
31,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
38,1%
Culori clar saturate
10,0%
15,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
87,2%
70,6%
Nuanțe pământii
4,3%
15,8%
Culori pastelate
6,4%
8,5%
Nuanțe închise
0,0%
2,8%
Culori metalice
0,0%
1,0%
Natură
0,0%
1,0%
Monocrom
2,1%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
14,0%
6,3%
Echilibrat
68,0%
55,8%
Vibrant
18,0%
37,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
32,0%
18,0%
Nuanțe blânde
24,0%
26,8%
Echilibrat
8,0%
14,1%
Contrast accentuat
18,0%
17,8%
Contrast maxim
18,0%
23,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
48,0%
51,3%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
11,7%
Armonie echilibrată
16,0%
14,3%
Unitate cromatică puternică
22,0%
19,5%
Paletă unitară
4,0%
3,2%
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Paul Signac, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Piniul de la St. Tropez
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
200
700
Dimineața (Camera de zi)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
200
1.200
Boulevard de Clichy 1886
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Two Cypresses, Mistral, Opu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
500
The dining room, Opus 152
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Capo de Noli
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
0
Notre-Dame-de-la-Garde (La…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
Riverbank, Les Andelys
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Portrait of Felix Feneon, O…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Papal Palace, Avignon,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
200
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Paul Signac?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
40.400
84,7%
telefoane mobile
6.400
13,4%
tablete
900
1,9%
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Paul Signac?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
1.300
21,0%
Engleză
900
14,5%
Italiană
800
12,9%
Spaniolă
700
11,3%
Olandeză
600
9,7%
Poloneză
500
8,1%
Chinese
400
6,5%
Cehă
300
4,8%
Japoneză
200
3,2%
Arabă
100
1,6%
Câte vizite primește Paul Signac în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
500
Lun 28 Sep
1.100
Mar 29 Sep
800
Mie 30 Sep
600
Joi 1 Oct
900
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
600
Dum 4 Oct
600
Lun 5 Oct
1.100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
1.700
Joi 8 Oct
2.000
Vin 9 Oct
1.200
Sâm 10 Oct
600
Dum 11 Oct
800
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
800
Mie 14 Oct
900
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct
800
Sâm 17 Oct
1.300
Dum 18 Oct (previzualizare)
700
Lun 19 Oct (previzualizare)
900
Mar 20 Oct (previzualizare)
600
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.100
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.200
Vin 23 Oct (previzualizare)
800
Sâm 24 Oct (previzualizare)
900
Dum 25 Oct (previzualizare)
700
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 27 Oct (previzualizare)
600
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.200
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.300
Vin 30 Oct (previzualizare)
800
Sâm 31 Oct (previzualizare)
900
Dum 1 Noi (previzualizare)
700
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.000
Mar 3 Noi (previzualizare)
600
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.200
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
800
Sâm 7 Noi (previzualizare)
1.000
Întrebări despre Paul Signac pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Paul Signac?
Piniul de la St. Tropez este cea mai populară piesă, cu 3.100 vizualizări (7% din totalul vizualizărilor pentru Paul Signac). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Paul Signac pe ArtsDot.com?
În ultimele douăsprezece luni, Paul Signac a primit 47.700 vizite: 6.200 pe pagina artistului și 41.500 pe paginile pieselor individuale.
Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Paul Signac?
În principal de pe dispozitive de navigare (85%), telefoane mobile (13%) și tablete (2%): 85% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.
În ce limbi citesc oamenii despre Paul Signac?
Cele mai utilizate limbi sunt Germană (21%), Engleză (15%) și Italiană (13%). Germană conduce cu o cotă de 21% din vizitatori.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Paul Signac?
Aceștia preferă Lumină moderată (Luminanță): 31% din vizite, față de 10% din catalogul artistului.