Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Palma Vecchio de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Versiunea scurtă pentru Palma Vecchio
Oamenii deschid The Adoration of the Shepherds with a Donor mai des decât orice altă operă a lui Palma Vecchio: 1.300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 50% din totalul vizualizărilor. The Holy Family with St Mary Magdalen și Venus completează podiumul. Palma Vecchio a atras în total 2.800 vizite, dintre care 400 pe pagina artistului și 2.400 pentru operele sale. Tendința este în creștere: cu 133% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 1.800 vizite. Un stil iese în evidență: Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică) atrage 92% din vizite, deși reprezintă doar 54% din catalog.
Top 9: cele mai vizualizate opere ale lui Palma Vecchio
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 9 piese ale lui Palma Vecchio care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
-
1
The Adoration of the Shepherds with a Donor
1.300 vizualizări · 50,0%
-
2
The Holy Family with St Mary Magdalen, 1514
300 vizualizări · 11,5%
-
3
Venus, 1520
200 vizualizări · 7,7%
-
4
Christ at the Column
200 vizualizări · 7,7%
-
5
Portrait of a Young Woman
200 vizualizări · 7,7%
-
6
Venus in a Landscape, 1520
100 vizualizări · 3,8%
-
7
La Resurrection de Lazare
100 vizualizări · 3,8%
-
8
Madonna y niño con los Comisarios
100 vizualizări · 3,8%
-
9
Portrait of a Man
100 vizualizări · 3,8%
Cât de populară este pagina lui Palma Vecchio, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 1.400 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 700 |
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Palma Vecchio?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Palma Vecchio?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 46,0% | 76,9% |
| Umbră difuză | 50,0% | 23,1% |
| Lumină moderată | 2,0% | 0,0% |
| Echilibru luminos | 0,0% | 0,0% |
| Luminos | 2,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 18,0% | 3,9% |
| Culori discrete | 44,0% | 26,9% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 30,0% | 61,5% |
| Culori clar saturate | 8,0% | 7,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 83,7% | 92,0% |
| Nuanțe închise | 11,6% | 8,0% |
| Culori neutre | 2,3% | 0,0% |
| Culori pastelate | 2,3% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 38,0% | 19,2% |
| Echilibrat | 54,0% | 73,1% |
| Vibrant | 8,0% | 7,7% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 7,7% |
| Nuanțe blânde | 20,0% | 3,9% |
| Echilibrat | 6,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 26,0% | 61,5% |
| Contrast maxim | 40,0% | 26,9% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 8,0% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 12,0% | 3,9% |
| Armonie echilibrată | 18,0% | 3,9% |
| Unitate cromatică puternică | 54,0% | 92,3% |
| Paletă unitară | 8,0% | 0,0% |
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Palma Vecchio pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Madonna and Child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Judith | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Man | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Blonde Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sacred Conversation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lucretia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sacred Conversation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Poet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adoration of the Shepherds… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| John the Evangelist | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este citit Palma Vecchio?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cum arată vizitele zilnice la Palma Vecchio și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 100 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 100 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 100 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
Palma Vecchio: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Palma Vecchio?
- Este The Adoration of the Shepherds with a Donor: 1.300 vizualizări, 50% din vizualizările lui Palma Vecchio. Lista de mai sus include până la locul 9.
Câte vizite primește Palma Vecchio?
- 2.800 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 400 pe pagina artistului și 2.400 pe piesele individuale.
Există un tip de operă a lui Palma Vecchio pe care oamenii îl preferă?
- Da, Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică): 92% din vizitele pentru 54% din catalog.