Oskar Kokoschka Statistici vizitatori și cele mai vizualizate opere

1886 – 1980

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Oskar Kokoschka de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Versiunea scurtă pentru Oskar Kokoschka

Oamenii deschid Autoportretul unui artist „degenerat” mai des decât orice altă operă a lui Oskar Kokoschka: 1.900 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 9% din totalul vizualizărilor. Nunta Vântului și Anschluß - Alice in Wonderland completează podiumul. Oskar Kokoschka a atras în total 18.300 vizite, dintre care 3.400 pe pagina artistului și 14.900 pentru operele sale. Tendința este ușor în scădere: cu 5% vizitări mai puține în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 14.100 vizite. Site-ul a fost citit în Estonă (49%), Franceză (9%) și Finlandeză (8%). Publicul este distribuit în Estonia (66%), Franţa (13%) și Finlanda (5%). Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%). Un stil iese în evidență: Melancolic (Ton emoțional) atrage 57% din vizite, deși reprezintă doar 20% din catalog.

Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Oskar Kokoschka

Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Oskar Kokoschka care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.

  1. Autoportretul unui artist „degenerat” 1 Autoportretul unui artist „degenerat”, 1937 1.900 vizualizări · 8,9%
  2. Nunta Vântului 2 Nunta Vântului, 1914 1.600 vizualizări · 7,5%
  3. Anschluß - Alice in Wonderland 3 Anschluß - Alice in Wonderland, 1942 1.200 vizualizări · 5,6%
  4. Portrait of Lotte Franzos 4 Portrait of Lotte Franzos, 1909 1.000 vizualizări · 4,7%
  5. Peisajul Dolomitelor 5 Peisajul Dolomitelor, 1913 900 vizualizări · 4,2%
  6. Augustus Bridge - Dresden 6 Augustus Bridge - Dresden, 1923 800 vizualizări · 3,7%
  7. Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 7 Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 600 vizualizări · 2,8%
  8. The Annunciation 8 The Annunciation, 1911 600 vizualizări · 2,8%
  9. Alter Mann (Vater Hirsch) 9 Alter Mann (Vater Hirsch), 1909 400 vizualizări · 1,9%
  10. Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 10 Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 400 vizualizări · 1,9%

Cât de populară este pagina lui Oskar Kokoschka, lună de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026100400
Iul 20261.70012.400
Aug 20265001.400
Sep 20261.100700

Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Oskar Kokoschka?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Oskar Kokoschka pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Autoportretul unui artist „…00000000060000
Peisajul Dolomitelor0000000005001000
Nunta Vântului0000000005000200
Nunta Vântului000000000000
Alter Mann (Vater Hirsch)0000000002001000
Gino Schmidt0000000010010000
Veronica00000000020000
Poster design of the period…00000000003000
La Saga de Prométhée, Detal…000000000000
Double Portrait Oskar Kokos…00000000020000

Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Oskar Kokoschka?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare13.60074,3%
telefoane mobile4.20023,0%
tablete5002,7%

În ce limbi este citit Oskar Kokoschka?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
LimbăViziteDistribuie
Estonă2.60049,1%
Franceză5009,4%
Finlandeză4007,5%
Italiană4007,5%
Engleză3005,7%
Germană2003,8%
Olandeză2003,8%
Turcă2003,8%
Japoneză1001,9%
Koreană1001,9%

Cum arată vizitele zilnice la Oskar Kokoschka și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
ZiuaVizite
Dum 27 Sep700
Lun 28 Sep300
Mar 29 Sep200
Mie 30 Sep100
Joi 1 Oct400
Vin 2 Oct300
Sâm 3 Oct300
Dum 4 Oct1.700
Lun 5 Oct400
Mar 6 Oct400
Mie 7 Oct700
Joi 8 Oct600
Vin 9 Oct400
Sâm 10 Oct1.100
Dum 11 Oct400
Lun 12 Oct600
Mar 13 Oct400
Mie 14 Oct700
Joi 15 Oct400
Vin 16 Oct1.400
Sâm 17 Oct800
Dum 18 Oct (previzualizare)1.300
Lun 19 Oct (previzualizare)600
Mar 20 Oct (previzualizare)500
Mie 21 Oct (previzualizare)700
Joi 22 Oct (previzualizare)700
Vin 23 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)1.000
Dum 25 Oct (previzualizare)1.500
Lun 26 Oct (previzualizare)700
Mar 27 Oct (previzualizare)500
Mie 28 Oct (previzualizare)800
Joi 29 Oct (previzualizare)700
Vin 30 Oct (previzualizare)1.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)1.200
Dum 1 Noi (previzualizare)1.700
Lun 2 Noi (previzualizare)800
Mar 3 Noi (previzualizare)600
Mie 4 Noi (previzualizare)900
Joi 5 Noi (previzualizare)800
Vin 6 Noi (previzualizare)1.300
Sâm 7 Noi (previzualizare)1.300

Oskar Kokoschka: răspunsuri rapide

Care este cea mai vizionată operă a lui Oskar Kokoschka?

Este Autoportretul unui artist „degenerat”: 1.900 vizualizări, 9% din vizualizările lui Oskar Kokoschka. Lista de mai sus include până la locul 10.

Câte vizite primește Oskar Kokoschka?

18.300 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 3.400 pe pagina artistului și 14.900 pe piesele individuale.

Oamenii îl vizualizează pe Oskar Kokoschka de pe un telefon sau de pe un computer?

Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduce cu 74%.

Oamenii citesc despre Oskar Kokoschka în mai multe limbi?

Da: Estonă (49%), Franceză (9%) și Finlandeză (8%). Estonă este prima cu 49%.

Există un tip de operă a lui Oskar Kokoschka pe care oamenii îl preferă?

Da, Melancolic (Ton emoțional): 57% din vizitele pentru 20% din catalog.