Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Olga Rozanova de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Olga Rozanova: cifrele în câteva rânduri
Non-Objective Composition (Suprematism) este vedeta: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 12% din totalul vizualizărilor pentru Olga Rozanova. Urmează Flight of an Aeroplane și Blue on Tin. În total, pagina artistului (1.500 vizualizări) și operele (2.400 vizualizări) adunate însumează 3.900 vizualizări. Cea mai bună lună: Iul 2026 (3.000 vizite). După dispozitiv: dispozitive de navigare (69%), telefoane mobile (28%) și tablete (3%). Vizitele favorizează Culori clar saturate (Saturație culoare), cu 38% din vizite față de 16% din catalog.
Olga Rozanova: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Olga Rozanova.
-
1
Non-Objective Composition (Suprematism), 1916
300 vizualizări · 12,5%
-
2
Flight of an Aeroplane, 1916
200 vizualizări · 8,3%
-
3
Blue on Tin
200 vizualizări · 8,3%
-
4
Non-Objective Composition (Suprematism)
200 vizualizări · 8,3%
-
5
Non-objective Composition, 1916
100 vizualizări · 4,2%
-
6
Four aces (Simultaneous Composition), 1916
100 vizualizări · 4,2%
-
7
Color Painting (Non-Objective Composition), 1917
100 vizualizări · 4,2%
-
8
The factory and the bridge, 1913
100 vizualizări · 4,2%
-
9
Lady in pink (Artist's sister Anna Rozanova), 1911
100 vizualizări · 4,2%
-
10
Still Life, 1913
100 vizualizări · 4,2%
Când vizitează oamenii pagina lui Olga Rozanova?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 200 |
| Iul 2026 | 1.000 | 2.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 400 | 200 |
Când sunt vizionate operele lui Olga Rozanova?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Olga Rozanova, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,0% | 12,5% |
| Umbră difuză | 30,0% | 16,7% |
| Lumină moderată | 38,0% | 45,8% |
| Echilibru luminos | 22,0% | 20,8% |
| Luminos | 4,0% | 4,2% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 20,0% | 16,7% |
| Culori discrete | 28,0% | 20,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 32,0% | 20,8% |
| Culori clar saturate | 16,0% | 37,5% |
| Culoare intensă | 4,0% | 4,2% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 47,2% | 55,0% |
| Nuanțe închise | 19,4% | 25,0% |
| Culori neutre | 27,8% | 10,0% |
| Culori pastelate | 2,8% | 5,0% |
| Călduroase | 2,8% | 5,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 20,0% | 20,8% |
| Echilibrat | 58,0% | 50,0% |
| Vibrant | 22,0% | 29,2% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 8,0% | 4,2% |
| Echilibrat | 4,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 26,0% | 25,0% |
| Contrast maxim | 62,0% | 70,8% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 48,0% | 29,2% |
| Paletă de culori delicate mixate | 28,0% | 37,5% |
| Armonie echilibrată | 6,0% | 8,3% |
| Unitate cromatică puternică | 14,0% | 16,7% |
| Paletă unitară | 4,0% | 8,3% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Olga Rozanova, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Female Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Suprematism | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sideboard with Dishes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Working Casket | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape. Futurist Composi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Embankment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Suprematism | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Man on the Street (Analysis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Non-Objective Composition.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Writing Desk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosește publicul lui Olga Rozanova?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 2.700 | 69,2% |
| telefoane mobile | 1.100 | 28,2% |
| tablete | 100 | 2,6% |
Ce limbi vorbește publicul lui Olga Rozanova?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 700 | 70,0% |
| Spaniolă | 300 | 30,0% |
Care sunt vizitele zilnice la Olga Rozanova și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Dum 27 Sep | 100 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 300 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 1.100 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 200 |
| Dum 11 Oct | 100 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 100 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 100 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Olga Rozanova
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Olga Rozanova?
- Non-Objective Composition (Suprematism) în primul loc, cu 300 vizualizări sau 12% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Olga Rozanova pe ArtsDot.com?
- 3.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.500 pe pagina artistului și 2.400 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Olga Rozanova?
- Audiența provine de pe dispozitive de navigare (69%), telefoane mobile (28%) și tablete (3%); dispozitive de navigare generează 69% din vizite.
Care dintre lucrile lui Olga Rozanova se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Culori clar saturate (Saturație culoare) reprezintă 38% din vizite, deși acestea constituie doar 16% din catalog.