Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Norman Macbeth de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Versiunea scurtă pentru Norman Macbeth
Oamenii deschid Mrs Adam Primrose mai des decât orice altă operă a lui Norman Macbeth: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 19% din totalul vizualizărilor. William Forrest (1805–1889), HRSA și A Portion of Old Greenock (James Weir's Property, 20–22 West Blackhall Street, 1845) completează podiumul. Norman Macbeth a atras în total 2.600 vizite, dintre care 600 pe pagina artistului și 2.000 pentru operele sale. Tendința este în creștere: cu 67% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 1.800 vizite. Un stil iese în evidență: Armonie echilibrată (Armonie cromatică) atrage 38% din vizite, deși reprezintă doar 24% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Norman Macbeth
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Norman Macbeth care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
-
1
Mrs Adam Primrose, 1871
400 vizualizări · 19,0%
-
2
William Forrest (1805–1889), HRSA
400 vizualizări · 19,0%
-
3
A Portion of Old Greenock (James Weir's Property, 20–22 West Blackhall Street, 1845), 1845
300 vizualizări · 14,3%
-
4
William Ferguson of Kinmundy (1823–1904), 1885
300 vizualizări · 14,3%
-
5
William Forrest (1805–1889), ARA
200 vizualizări · 9,5%
-
6
Reverend William Lindsay Alexander (1808–1884), Theologian, 1875
100 vizualizări · 4,8%
-
7
John Walker (d.1866), Sugar Refiner, 1866
100 vizualizări · 4,8%
-
8
Reverend Andrew Thomson (1842–1901), DD, 1878
100 vizualizări · 4,8%
-
9
Patrick Fairbairn (1805–1874), DD, 1871
100 vizualizări · 4,8%
-
10
Archibald Gardener
100 vizualizări · 4,8%
Cât de populară este pagina lui Norman Macbeth, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 1.400 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 100 | 400 |
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Norman Macbeth?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Norman Macbeth?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 97,0% | 85,7% |
| Umbră difuză | 0,0% | 0,0% |
| Lumină moderată | 3,0% | 14,3% |
| Echilibru luminos | 0,0% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 72,7% | 81,0% |
| Culori discrete | 21,2% | 4,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 6,1% | 14,3% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 93,9% | 85,7% |
| Echilibrat | 6,1% | 14,3% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 54,5% | 33,3% |
| Nuanțe blânde | 27,3% | 28,6% |
| Echilibrat | 9,1% | 19,1% |
| Contrast accentuat | 9,1% | 19,1% |
| Contrast maxim | 0,0% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 9,1% | 14,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 9,1% | 4,8% |
| Armonie echilibrată | 24,2% | 38,1% |
| Unitate cromatică puternică | 54,5% | 42,9% |
| Paletă unitară | 3,0% | 0,0% |
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Norman Macbeth pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| William Forrest (1805–1889)… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| Sir John Steell (1804–1891)… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| James Blackadder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| William Ferguson of Kinmund… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 |
| Sir James Young Simpson (18… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir David Brewster (1781–18… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Josiah Livingston | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir James Young Simpson (18… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Reverend Andrew Thomson (18… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| William Forrest (1805–1889)… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
În ce limbi este citit Norman Macbeth?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 100,0% |
Cum arată vizitele zilnice la Norman Macbeth și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 100 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 400 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
Norman Macbeth: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Norman Macbeth?
- Este Mrs Adam Primrose: 400 vizualizări, 19% din vizualizările lui Norman Macbeth. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Norman Macbeth?
- 2.600 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 600 pe pagina artistului și 2.000 pe piesele individuale.
Există un tip de operă a lui Norman Macbeth pe care oamenii îl preferă?
- Da, Armonie echilibrată (Armonie cromatică): 38% din vizitele pentru 24% din catalog.