Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Mel Ramos de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Mel Ramos: cifrele în câteva rânduri
Miss kiss este vedeta: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 10% din totalul vizualizărilor pentru Mel Ramos. Urmează AC Delco Spark Plug Pin Up Girl Decal și Monterey jackie. În total, pagina artistului (1.500 vizualizări) și operele (1.800 vizualizări) adunate însumează 3.300 vizualizări. Interesul este în creștere, cu 800% vizite în plus între Sep 2026 și Oct 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (2.000 vizite). După dispozitiv: dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (21%) și tablete (6%). Vizitele favorizează Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică), cu 29% din vizite față de 16% din catalog.
Mel Ramos: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Mel Ramos.
-
1
Miss kiss
400 vizualizări · 9,8%
-
2
AC Delco Spark Plug Pin Up Girl Decal
400 vizualizări · 9,8%
-
3
Monterey jackie
300 vizualizări · 7,3%
-
4
Davidoff - Hav A Havana IV
200 vizualizări · 4,9%
-
5
Hav-a-havana -1
200 vizualizări · 4,9%
-
6
Camilla
200 vizualizări · 4,9%
-
7
Haveahavana
200 vizualizări · 4,9%
-
8
Have a Havana - (11)
200 vizualizări · 4,9%
-
9
Vintage peek-a-boo portfolio
200 vizualizări · 4,9%
-
10
Artwork large
200 vizualizări · 4,9%
Când vizitează oamenii pagina lui Mel Ramos?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 700 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Oct 2026 | 700 | 200 |
Când sunt vizionate operele lui Mel Ramos?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Mel Ramos, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 4,0% | 9,8% |
| Lumină moderată | 12,0% | 12,2% |
| Echilibru luminos | 40,0% | 39,0% |
| Luminos | 44,0% | 39,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 26,0% | 19,5% |
| Culori discrete | 10,0% | 17,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 28,0% | 26,8% |
| Culori clar saturate | 26,0% | 19,5% |
| Culoare intensă | 10,0% | 17,1% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 53,3% | 51,3% |
| Culori pastelate | 17,8% | 8,1% |
| Nuanțe pământii | 13,3% | 10,8% |
| Nuanțe închise | 8,9% | 8,1% |
| Culori metalice | 2,2% | 10,8% |
| Vibrant și intens | 2,2% | 10,8% |
| Natură | 2,2% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 10,0% | 9,8% |
| Echilibrat | 42,0% | 43,9% |
| Vibrant | 48,0% | 46,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 16,0% | 17,1% |
| Nuanțe blânde | 34,0% | 31,7% |
| Echilibrat | 12,0% | 12,2% |
| Contrast accentuat | 16,0% | 24,4% |
| Contrast maxim | 22,0% | 14,6% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 20,0% | 7,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 16,0% | 29,3% |
| Armonie echilibrată | 14,0% | 4,9% |
| Unitate cromatică puternică | 40,0% | 46,3% |
| Paletă unitară | 10,0% | 12,2% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Mel Ramos, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Virnaburger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AC Delco Spark Plug Pin Up… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Monterey jackie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Barbiburger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lola cola | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vintage peek-a-boo portfolio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Lola cola -4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Candy II box | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Velveeta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Miss martini | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosește publicul lui Mel Ramos?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 2.400 | 72,7% |
| telefoane mobile | 700 | 21,2% |
| tablete | 200 | 6,1% |
Ce limbi vorbește publicul lui Mel Ramos?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 25,0% |
| Spaniolă | 100 | 25,0% |
| Italiană | 100 | 25,0% |
| Portugheză | 100 | 25,0% |
Care sunt vizitele zilnice la Mel Ramos și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 300 |
| Mar 20 Oct | 200 |
| Mie 21 Oct | 100 |
| Joi 22 Oct | 100 |
| Vin 23 Oct | 100 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 100 |
| Dum 1 Noi | 100 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 100 |
| Mie 4 Noi | 100 |
| Joi 5 Noi | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 100 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 100 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Mel Ramos
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Mel Ramos?
- Miss kiss în primul loc, cu 400 vizualizări sau 10% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Mel Ramos pe ArtsDot.com?
- 3.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.500 pe pagina artistului și 1.800 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Mel Ramos?
- Audiența provine de pe dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (21%) și tablete (6%); dispozitive de navigare generează 73% din vizite.
Care dintre lucrile lui Mel Ramos se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică) reprezintă 29% din vizite, deși acestea constituie doar 16% din catalog.