Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maxime Maufra de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Maxime Maufra în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Sunset on the Loire a fost cea mai vizionată operă a lui Maxime Maufra pe ArtsDot.com: 400 vizualizări, 5% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează View of the Port of Auray și Bridge over the Loire. În total, 8.000 vizite au fost direcționate către Maxime Maufra: 900 către pagina artistului și 7.100 către paginile pieselor individuale. Interesul s-a răcit puțin: vizitele au scăzut cu 25%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 6.100 vizite. Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%). Vizitatorii tind spre Culori discrete (Saturație culoare): 55% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 36% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Maxime Maufra
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Maxime Maufra care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
-
1
Sunset on the Loire, 1907
400 vizualizări · 5,3%
-
2
View of the Port of Auray, 1909
300 vizualizări · 3,9%
-
3
Bridge over the Loire, 1892
200 vizualizări · 2,6%
-
4
Brittany, 1892
200 vizualizări · 2,6%
-
5
The Golden Sea - Quiberon, 1900
200 vizualizări · 2,6%
-
6
The Ponce Paper Factory on the Edge of the Sathe Woods, 1918
200 vizualizări · 2,6%
-
7
The Three Cliffs, 1894
200 vizualizări · 2,6%
-
8
The Barges Lighthouse, 1904
200 vizualizări · 2,6%
-
9
By the Sea, 1904
200 vizualizări · 2,6%
-
10
La tempête à Quiberon (Morbihan) (titre attribué)
200 vizualizări · 2,6%
Câți oameni vizitează pagina lui Maxime Maufra în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 500 |
| Iul 2026 | 600 | 5.500 |
| Aug 2026 | 100 | 700 |
| Sep 2026 | 200 | 400 |
Câte vizualizări au piesele lui Maxime Maufra?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Maxime Maufra?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,0% | 1,3% |
| Umbră difuză | 20,0% | 30,3% |
| Lumină moderată | 50,0% | 46,1% |
| Echilibru luminos | 14,0% | 19,7% |
| Luminos | 10,0% | 2,6% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 28,0% | 25,0% |
| Culori discrete | 36,0% | 55,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 28,0% | 15,8% |
| Culori clar saturate | 8,0% | 4,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 48,6% | 51,9% |
| Nuanțe pământii | 37,1% | 42,3% |
| Nuanțe închise | 8,6% | 3,9% |
| Natură | 2,9% | 1,9% |
| Monocrom | 2,9% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 26,0% | 21,1% |
| Echilibrat | 54,0% | 72,4% |
| Vibrant | 20,0% | 6,6% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 20,0% | 11,8% |
| Nuanțe blânde | 30,0% | 22,4% |
| Echilibrat | 18,0% | 10,5% |
| Contrast accentuat | 18,0% | 32,9% |
| Contrast maxim | 14,0% | 22,4% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 32,0% | 35,5% |
| Paletă de culori delicate mixate | 12,0% | 18,4% |
| Armonie echilibrată | 14,0% | 13,2% |
| Unitate cromatică puternică | 32,0% | 26,3% |
| Paletă unitară | 10,0% | 6,6% |
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Maxime Maufra, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Wave | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with pines | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Breton Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Heart of the Port of Go… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Red Rocks at Belle Ile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Vue du Port de Pont-Aven | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Three Cliffs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Landscape by the Water | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Flood | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cliffs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Maxime Maufra?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 7.000 | 87,5% |
| telefoane mobile | 900 | 11,2% |
| tablete | 100 | 1,2% |
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Maxime Maufra?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Greacă | 200 | 66,7% |
| Portugheză | 100 | 33,3% |
Câte vizite primește Maxime Maufra în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Lun 21 Sep | 0 |
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 200 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 100 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 100 |
| Lun 12 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 200 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 200 |
Întrebări despre Maxime Maufra pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Maxime Maufra?
- Sunset on the Loire este cea mai populară piesă, cu 400 vizualizări (5% din totalul vizualizărilor pentru Maxime Maufra). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Maxime Maufra pe ArtsDot.com?
- În ultimele douăsprezece luni, Maxime Maufra a primit 8.000 vizite: 900 pe pagina artistului și 7.100 pe paginile pieselor individuale.
Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Maxime Maufra?
- În principal de pe dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%): 88% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Maxime Maufra?
- Aceștia preferă Culori discrete (Saturație culoare): 55% din vizite, față de 36% din catalogul artistului.