Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maurice Cullen de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Maurice Cullen: cifrele în câteva rânduri
Log Cutters, Winter, Quebec este vedeta: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 33% din totalul vizualizărilor pentru Maurice Cullen. Urmează Ice Harvest și Misty Morning, Fishing Boats at Harbour. În total, pagina artistului (500 vizualizări) și operele (1.000 vizualizări) adunate însumează 1.500 vizualizări. Interesul este în creștere, cu 33% vizite în plus între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (700 vizite). Vizitele favorizează Monocromatic (Intensitatea culorii), cu 83% din vizite față de 38% din catalog.
Maurice Cullen: 6 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Maurice Cullen.
-
1
Log Cutters, Winter, Quebec, 1905
400 vizualizări · 33,3%
-
2
Ice Harvest, 1914
300 vizualizări · 25,0%
-
3
Misty Morning, Fishing Boats at Harbour, 1910
200 vizualizări · 16,7%
-
4
Ice Cutters, Longueil, 1923
100 vizualizări · 8,3%
-
5
Fishing Stages, Newfoundland, 1911
100 vizualizări · 8,3%
-
6
Lifting Fog, St. John's, Newfoundland, 1912
100 vizualizări · 8,3%
Când vizitează oamenii pagina lui Maurice Cullen?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 300 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 400 |
Când sunt vizionate operele lui Maurice Cullen?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Maurice Cullen, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 0,0% | 0,0% |
| Lumină moderată | 23,1% | 33,3% |
| Echilibru luminos | 53,8% | 16,7% |
| Luminos | 23,1% | 50,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 53,8% | 83,3% |
| Culori discrete | 38,5% | 16,7% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 7,7% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 38,5% | 83,3% |
| Echilibrat | 61,5% | 16,7% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 7,7% | 0,0% |
| Echilibrat | 7,7% | 25,0% |
| Contrast accentuat | 0,0% | 0,0% |
| Contrast maxim | 84,6% | 75,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 46,2% | 66,7% |
| Paletă de culori delicate mixate | 7,7% | 16,7% |
| Armonie echilibrată | 15,4% | 8,3% |
| Unitate cromatică puternică | 30,8% | 8,3% |
| Paletă unitară | 0,0% | 0,0% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Maurice Cullen, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| March on the Cache River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mill Stream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Log Cutters, Winter, Quebec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 |
| Logging in Winter, Beaupré | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Misty Afternoon, St. John's… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishing Stages, Newfoundland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ice Breaking, L'Assomption | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Ice Cutting on the St.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ice Cutters, Longueil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ice Harvest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
Ce limbi vorbește publicul lui Maurice Cullen?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Maurice Cullen și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 100 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 200 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 200 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Maurice Cullen
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Maurice Cullen?
- Log Cutters, Winter, Quebec în primul loc, cu 400 vizualizări sau 33% din totalul vizualizărilor. 6 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Maurice Cullen pe ArtsDot.com?
- 1.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 500 pe pagina artistului și 1.000 pentru operele sale.
Care dintre lucrile lui Maurice Cullen se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Monocromatic (Intensitatea culorii) reprezintă 83% din vizite, deși acestea constituie doar 38% din catalog.