Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maria Belă de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Versiunea scurtă pentru Maria Belă
Oamenii deschid Portrait of a Physician mai des decât orice altă operă a lui Maria Belă: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 38% din totalul vizualizărilor. Portrait of Charles Beale in a Black Hat și Portrait of a Gentleman completează podiumul. Maria Belă a atras în total 700 vizite, dintre care 200 pe pagina artistului și 500 pentru operele sale. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 400 vizite. Un stil iese în evidență: Culori discrete (Saturație culoare) atrage 75% din vizite, deși reprezintă doar 42% din catalog.
Top 6: cele mai vizualizate opere ale lui Maria Belă
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 6 piese ale lui Maria Belă care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
-
1
Portrait of a Physician
300 vizualizări · 37,5%
-
2
Portrait of Charles Beale in a Black Hat
100 vizualizări · 12,5%
-
3
Portrait of a Gentleman
100 vizualizări · 12,5%
-
4
John Lake
100 vizualizări · 12,5%
-
5
Mary Wither of Andwell, 1670
100 vizualizări · 12,5%
-
6
Aphra Behn, (Engraving)
100 vizualizări · 12,5%
Cât de populară este pagina lui Maria Belă, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 200 | 200 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Maria Belă?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Maria Belă?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 73,7% | 87,5% |
| Umbră difuză | 15,8% | 12,5% |
| Lumină moderată | 2,6% | 0,0% |
| Echilibru luminos | 5,3% | 0,0% |
| Luminos | 2,6% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 39,5% | 25,0% |
| Culori discrete | 42,1% | 75,0% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 18,4% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 81,2% | 100,0% |
| Culori neutre | 9,4% | 0,0% |
| Nuanțe închise | 6,2% | 0,0% |
| Monocrom | 3,1% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 73,7% | 87,5% |
| Echilibrat | 21,1% | 12,5% |
| Vibrant | 5,3% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 23,7% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 21,1% | 12,5% |
| Echilibrat | 21,1% | 50,0% |
| Contrast accentuat | 15,8% | 12,5% |
| Contrast maxim | 18,4% | 25,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 10,5% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 0,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 7,9% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 50,0% | 62,5% |
| Paletă unitară | 31,6% | 37,5% |
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Maria Belă pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mary Wither of Andwell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Mathematician | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Charles II (1630–1685) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Physician | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Anna Maria, Countess of Shr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Sir Thomas Isham | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir Thomas Isham, 3rd Baron… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| self portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Zachary Cradock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jan Baptist Van Helmont (no… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este citit Maria Belă?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Greacă | 100 | 50,0% |
| Spaniolă | 100 | 50,0% |
Cum arată vizitele zilnice la Maria Belă și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 300 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 100 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 200 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
Maria Belă: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Maria Belă?
- Este Portrait of a Physician: 300 vizualizări, 38% din vizualizările lui Maria Belă. Lista de mai sus include până la locul 6.
Câte vizite primește Maria Belă?
- 700 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 200 pe pagina artistului și 500 pe piesele individuale.
Există un tip de operă a lui Maria Belă pe care oamenii îl preferă?
- Da, Culori discrete (Saturație culoare): 75% din vizitele pentru 42% din catalog.