Man RayStatistici vizitatori și cele mai vizualizate opere
1890
–
1976
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Man Ray de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Versiunea scurtă pentru Man Ray
Oamenii deschid Rayograph (The Kiss) mai des decât orice altă operă a lui Man Ray: 700 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 7% din totalul vizualizărilor. Prayer și La Galerie Surréaliste, rue Jacques Callot completează podiumul. Man Ray a atras în total 9.100 vizite, dintre care 2.900 pe pagina artistului și 6.200 pentru operele sale. Tendința este în creștere: cu 50% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 6.200 vizite. Site-ul a fost citit în Engleză (42%), Franceză (26%) și Spaniolă (7%). Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (71%), telefoane mobile (24%) și tablete (4%). Un stil iese în evidență: Sobru (Saturație culoare) atrage 75% din vizite, deși reprezintă doar 56% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Man Ray
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Man Ray care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
Cât de populară este pagina lui Man Ray, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
300
Iul 2026
1.300
4.900
Aug 2026
200
800
Sep 2026
1.300
200
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Man Ray?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Man Ray?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
27,8%
15,7%
Elegant
16,7%
17,6%
Liniște
27,8%
11,8%
Dramatic
11,1%
15,7%
Romantic
5,6%
13,7%
Mistic
5,6%
11,8%
Nostalgic
0,0%
7,8%
Eteric
5,6%
3,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
66,7%
41,2%
Misterios
16,7%
35,3%
Romantic
5,6%
7,8%
Eteric
5,6%
5,9%
Melancolic
0,0%
7,8%
Dramatic
5,6%
0,0%
Tranchil
0,0%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
6,9%
Umbră difuză
30,0%
31,7%
Lumină moderată
32,0%
38,6%
Echilibru luminos
22,0%
13,9%
Luminos
6,0%
8,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
56,0%
75,2%
Culori discrete
20,0%
13,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
6,9%
Culori clar saturate
8,0%
4,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
48,5%
50,9%
Nuanțe pământii
39,4%
43,6%
Nuanțe închise
9,1%
5,5%
Monocrom
3,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
56,0%
72,3%
Echilibrat
32,0%
19,8%
Vibrant
12,0%
7,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
4,0%
Nuanțe blânde
18,0%
12,9%
Echilibrat
4,0%
6,9%
Contrast accentuat
12,0%
28,7%
Contrast maxim
60,0%
47,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
20,8%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
19,8%
Armonie echilibrată
10,0%
13,9%
Unitate cromatică puternică
24,0%
18,8%
Paletă unitară
28,0%
26,7%
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Man Ray pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Rayograph (The Kiss)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Square
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pisces
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Magnolia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nusch with Mirror
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Pablo Picasso at the Count…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Veiled Erotica
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
ABC
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Café Man Ray
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Nume fără titlu (D2X7S9)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Man Ray?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.500
71,4%
telefoane mobile
2.200
24,2%
tablete
400
4,4%
În ce limbi este citit Man Ray?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.400
42,1%
Franceză
1.500
26,3%
Spaniolă
400
7,0%
Germană
200
3,5%
Finlandeză
200
3,5%
Ungară
200
3,5%
Suedeză
200
3,5%
Estonă
100
1,8%
Japoneză
100
1,8%
Georgiană
100
1,8%
Cum arată vizitele zilnice la Man Ray și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
700
Lun 28 Sep
500
Mar 29 Sep
200
Mie 30 Sep
500
Joi 1 Oct
700
Vin 2 Oct
800
Sâm 3 Oct
1.000
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
500
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
1.000
Vin 9 Oct
700
Sâm 10 Oct
400
Dum 11 Oct
700
Lun 12 Oct
900
Mar 13 Oct
500
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
300
Vin 16 Oct
400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
600
Lun 19 Oct (previzualizare)
600
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
600
Vin 23 Oct (previzualizare)
600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
600
Lun 26 Oct (previzualizare)
600
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
600
Vin 30 Oct (previzualizare)
600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
400
Dum 1 Noi (previzualizare)
600
Lun 2 Noi (previzualizare)
600
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
600
Vin 6 Noi (previzualizare)
600
Man Ray: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Man Ray?
Este Rayograph (The Kiss): 700 vizualizări, 7% din vizualizările lui Man Ray. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Man Ray?
9.100 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 2.900 pe pagina artistului și 6.200 pe piesele individuale.
Oamenii îl vizualizează pe Man Ray de pe un telefon sau de pe un computer?
Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (71%), telefoane mobile (24%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduce cu 71%.
Oamenii citesc despre Man Ray în mai multe limbi?
Da: Engleză (42%), Franceză (26%) și Spaniolă (7%). Engleză este prima cu 42%.
Există un tip de operă a lui Man Ray pe care oamenii îl preferă?
Da, Sobru (Saturație culoare): 75% din vizitele pentru 56% din catalog.