Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maerten Van Heemskerck de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Versiunea scurtă pentru Maerten Van Heemskerck
Oamenii deschid Hanging Gardens of Babylon mai des decât orice altă operă a lui Maerten Van Heemskerck: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 7% din totalul vizualizărilor. Momus Criticizes the Gods' Creations și Allegory of Innocence and Guile completează podiumul. Maerten Van Heemskerck a atras în total 6.900 vizite, dintre care 1.700 pe pagina artistului și 5.200 pentru operele sale. Tendința este în creștere: cu 100% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 5.100 vizite. Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (96%) și telefoane mobile (4%). Un stil iese în evidență: Melancolic (Ton emoțional) atrage 26% din vizite, deși reprezintă doar 10% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Maerten Van Heemskerck
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Maerten Van Heemskerck care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
Cât de populară este pagina lui Maerten Van Heemskerck, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
300
Iul 2026
1.600
3.500
Aug 2026
100
400
Sep 2026
0
1.000
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Maerten Van Heemskerck?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Maerten Van Heemskerck?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
33,3%
29,6%
Clasic
19,1%
25,9%
Nostalgic
14,3%
18,5%
Liniște
14,3%
7,4%
Elegant
14,3%
7,4%
Romantic
4,8%
7,4%
Eteric
0,0%
3,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
28,6%
29,6%
Melancolic
9,5%
25,9%
Dramatic
14,3%
3,7%
Sobru
19,1%
0,0%
Sacru
4,8%
11,1%
Tranchil
0,0%
14,8%
Reconfortant
4,8%
7,4%
Romantic
4,8%
7,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
12,3%
Umbră difuză
42,0%
40,4%
Lumină moderată
22,0%
24,6%
Echilibru luminos
16,0%
14,0%
Luminos
2,0%
8,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
32,0%
36,8%
Culori discrete
52,0%
45,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
14,0%
Culori clar saturate
0,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
68,2%
59,2%
Culori neutre
27,3%
36,7%
Nuanțe închise
2,3%
4,1%
Monocrom
2,3%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
38,0%
42,1%
Echilibrat
60,0%
54,4%
Vibrant
2,0%
3,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
1,8%
Nuanțe blânde
8,0%
17,5%
Echilibrat
10,0%
5,3%
Contrast accentuat
20,0%
12,3%
Contrast maxim
54,0%
63,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
5,3%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
10,5%
Armonie echilibrată
10,0%
10,5%
Unitate cromatică puternică
50,0%
57,9%
Paletă unitară
24,0%
15,8%
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Maerten Van Heemskerck pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of a Lady Spinning
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Crucifixion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Side Panels of the Drapers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Family Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of Anna Codde
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifixion (Triptych)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Pieter Bicker G…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifixion (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Momus Criticizes the Gods'…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Maerten Van Heemskerck?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.600
95,7%
telefoane mobile
300
4,3%
În ce limbi este citit Maerten Van Heemskerck?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
100
100,0%
Cum arată vizitele zilnice la Maerten Van Heemskerck și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Maerten Van Heemskerck: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Maerten Van Heemskerck?
Este Hanging Gardens of Babylon: 400 vizualizări, 7% din vizualizările lui Maerten Van Heemskerck. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Maerten Van Heemskerck?
6.900 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 1.700 pe pagina artistului și 5.200 pe piesele individuale.
Oamenii îl vizualizează pe Maerten Van Heemskerck de pe un telefon sau de pe un computer?
Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (96%) și telefoane mobile (4%); dispozitive de navigare conduce cu 96%.
Există un tip de operă a lui Maerten Van Heemskerck pe care oamenii îl preferă?
Da, Melancolic (Ton emoțional): 26% din vizitele pentru 10% din catalog.