Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Lucien Pissaro de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Versiunea scurtă pentru Lucien Pissaro
Oamenii deschid View of Leintwardine mai des decât orice altă operă a lui Lucien Pissaro: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 14% din totalul vizualizărilor. Effet de brouillard à Herblay și Colchester from Sheepen Hill completează podiumul. Lucien Pissaro a atras în total 2.400 vizite, dintre care 700 pe pagina artistului și 1.700 pentru operele sale. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 2.000 vizite. Un stil iese în evidență: Paletă unitară (Armonie cromatică) atrage 41% din vizite, deși reprezintă doar 18% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Lucien Pissaro
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Lucien Pissaro care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
-
1
View of Leintwardine, 1932
300 vizualizări · 13,6%
-
2
Effet de brouillard à Herblay
300 vizualizări · 13,6%
-
3
Colchester from Sheepen Hill, 1911
200 vizualizări · 9,1%
-
4
Blossom, Sun and Mist, Chipperfield, Hertfordshire, 1914
100 vizualizări · 4,5%
-
5
Eden Valley, 1914
100 vizualizări · 4,5%
-
6
The Thierceville Road, Early Spring, 1893
100 vizualizări · 4,5%
-
7
Above the Village, Hewood, 1941
100 vizualizări · 4,5%
-
8
Richmond Bridge, 1935
100 vizualizări · 4,5%
-
9
The Cottage Garden, Fishpond, 1915
100 vizualizări · 4,5%
-
10
All Saints' Church, Hastings Sun and Mist, 1918
100 vizualizări · 4,5%
Cât de populară este pagina lui Lucien Pissaro, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 600 | 1.400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 100 | 200 |
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Lucien Pissaro?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Lucien Pissaro?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 12,0% | 9,1% |
| Lumină moderată | 54,0% | 36,4% |
| Echilibru luminos | 30,0% | 50,0% |
| Luminos | 4,0% | 4,5% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 50,0% | 50,0% |
| Culori discrete | 36,0% | 27,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 12,0% | 18,2% |
| Culori clar saturate | 2,0% | 4,5% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 84,2% | 82,3% |
| Nuanțe pământii | 13,2% | 11,8% |
| Culori pastelate | 2,6% | 5,9% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 28,0% | 22,7% |
| Echilibrat | 68,0% | 72,7% |
| Vibrant | 4,0% | 4,5% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 34,0% | 27,3% |
| Nuanțe blânde | 32,0% | 40,9% |
| Echilibrat | 16,0% | 9,1% |
| Contrast accentuat | 12,0% | 9,1% |
| Contrast maxim | 6,0% | 13,6% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 38,0% | 27,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 14,0% | 4,5% |
| Armonie echilibrată | 4,0% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 26,0% | 27,3% |
| Paletă unitară | 18,0% | 40,9% |
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Lucien Pissaro pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Cottage Garden, Fishpond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Eden Valley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bookcase and Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View of Leintwardine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Mme Camille Pissarro | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hastings Mist, Sun and Smoke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Les oliviers (Oliveraie Mor… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Crocus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Notre Dame De Constance, Bo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vederea asupra Estuariului,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este citit Lucien Pissaro?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Germană | 200 | 66,7% |
| Portugheză | 100 | 33,3% |
Cum arată vizitele zilnice la Lucien Pissaro și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
Lucien Pissaro: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Lucien Pissaro?
- Este View of Leintwardine: 300 vizualizări, 14% din vizualizările lui Lucien Pissaro. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Lucien Pissaro?
- 2.400 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 700 pe pagina artistului și 1.700 pe piesele individuale.
Există un tip de operă a lui Lucien Pissaro pe care oamenii îl preferă?
- Da, Paletă unitară (Armonie cromatică): 41% din vizitele pentru 18% din catalog.