Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Lajos Vajda de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Lajos Vajda: cifrele în câteva rânduri
Eye With Root (single-eyed) este vedeta: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 20% din totalul vizualizărilor pentru Lajos Vajda. Urmează Huge Landscape Mask și Spotty House. În total, pagina artistului (500 vizualizări) și operele (1.200 vizualizări) adunate însumează 1.700 vizualizări. Cea mai bună lună: Iul 2026 (1.300 vizite). Vizitele favorizează Echilibru luminos (Luminanță), cu 47% din vizite față de 24% din catalog.
Lajos Vajda: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Lajos Vajda.
-
1
Eye With Root (single-eyed)
300 vizualizări · 20,0%
-
2
Huge Landscape Mask
300 vizualizări · 20,0%
-
3
Spotty House
100 vizualizări · 6,7%
-
4
Self-portrait With Hold-up Icon
100 vizualizări · 6,7%
-
5
Abstract Self-portrait
100 vizualizări · 6,7%
-
6
Black Icon
100 vizualizări · 6,7%
-
7
Head Of A Girl
100 vizualizări · 6,7%
-
8
Table Still-life With Armchair
100 vizualizări · 6,7%
-
9
Village Motifs With Self-portrait
100 vizualizări · 6,7%
-
10
Houses At Szentendre
100 vizualizări · 6,7%
Când vizitează oamenii pagina lui Lajos Vajda?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 100 |
| Iul 2026 | 200 | 1.100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
Când sunt vizionate operele lui Lajos Vajda?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Lajos Vajda, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 12,0% | 20,0% |
| Umbră difuză | 10,0% | 0,0% |
| Lumină moderată | 14,0% | 6,7% |
| Echilibru luminos | 24,0% | 46,7% |
| Luminos | 40,0% | 26,7% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 42,0% | 40,0% |
| Culori discrete | 16,0% | 26,7% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 16,0% | 6,7% |
| Culori clar saturate | 24,0% | 26,7% |
| Culoare intensă | 2,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 30,4% | 50,0% |
| Culori neutre | 26,1% | 28,6% |
| Monocrom | 19,6% | 21,4% |
| Culori pastelate | 15,2% | 0,0% |
| Nuanțe închise | 8,7% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 46,0% | 46,7% |
| Echilibrat | 20,0% | 20,0% |
| Vibrant | 34,0% | 33,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 46,0% | 33,3% |
| Nuanțe blânde | 26,0% | 13,3% |
| Echilibrat | 10,0% | 20,0% |
| Contrast accentuat | 8,0% | 13,3% |
| Contrast maxim | 10,0% | 20,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 4,0% | 6,7% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 8,0% | 20,0% |
| Unitate cromatică puternică | 14,0% | 20,0% |
| Paletă unitară | 68,0% | 53,3% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Lajos Vajda, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Houses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mask Icon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait With Icon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Melon Head | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View From The Church-hill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spotty House | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Black Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Black Icon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sisters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mask With Moon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce limbi vorbește publicul lui Lajos Vajda?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Lajos Vajda și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Lajos Vajda
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Lajos Vajda?
- Eye With Root (single-eyed) în primul loc, cu 300 vizualizări sau 20% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Lajos Vajda pe ArtsDot.com?
- 1.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 500 pe pagina artistului și 1.200 pentru operele sale.
Care dintre lucrile lui Lajos Vajda se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Echilibru luminos (Luminanță) reprezintă 47% din vizite, deși acestea constituie doar 24% din catalog.