Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Joseph Pennell de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Joseph Pennell în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Cafe Du Debarcadere Restaurant a fost cea mai vizionată operă a lui Joseph Pennell pe ArtsDot.com: 100 vizualizări, 9% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Place De L'opéra și The Germantown Academy. În total, 1.400 vizite au fost direcționate către Joseph Pennell: 400 către pagina artistului și 1.000 către paginile pieselor individuale. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 1.200 vizite. Vizitatorii tind spre Culori neutre (Paletă de culori): 100% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 73% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Joseph Pennell
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Joseph Pennell care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
-
1
Cafe Du Debarcadere Restaurant
100 vizualizări · 9,1%
-
2
Place De L'opéra
100 vizualizări · 9,1%
-
3
The Germantown Academy
100 vizualizări · 9,1%
-
4
Ice Around Governor's Island, 1923
100 vizualizări · 9,1%
-
5
Below Atlantic City
100 vizualizări · 9,1%
-
6
From Our Philadelphia -
100 vizualizări · 9,1%
-
7
Bishop's Walk, Ancon Hill, Panama
100 vizualizări · 9,1%
-
8
Under The Bridges, Chicago
100 vizualizări · 9,1%
-
9
Charcoal Drawing Of Steel Mills In Pennsylvania
100 vizualizări · 9,1%
-
10
Taormina From The Theatre
100 vizualizări · 9,1%
Câți oameni vizitează pagina lui Joseph Pennell în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 300 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Câte vizualizări au piesele lui Joseph Pennell?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Joseph Pennell?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 10,0% | 9,1% |
| Lumină moderată | 18,0% | 18,2% |
| Echilibru luminos | 36,0% | 36,4% |
| Luminos | 36,0% | 36,4% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 76,0% | 81,8% |
| Culori discrete | 10,0% | 9,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 10,0% | 9,1% |
| Culori clar saturate | 4,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 72,7% | 100,0% |
| Culori pastelate | 11,4% | 0,0% |
| Nuanțe pământii | 6,8% | 0,0% |
| Nuanțe închise | 4,5% | 0,0% |
| Monocrom | 4,5% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 72,0% | 81,8% |
| Echilibrat | 18,0% | 9,1% |
| Vibrant | 10,0% | 9,1% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 10,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 32,0% | 45,5% |
| Echilibrat | 10,0% | 9,1% |
| Contrast accentuat | 20,0% | 27,3% |
| Contrast maxim | 28,0% | 18,2% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 2,0% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 0,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 0,0% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 6,0% | 0,0% |
| Paletă unitară | 92,0% | 100,0% |
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Joseph Pennell, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Under The Bridges, Chicago | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Trains That Come | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Forging Shells - The Slaves… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Brooklyn Bridge At Night | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| English Hours | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View Of Rouen From Bon Seco… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| New York | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| New York, From Brooklyn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Champs elysees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rainy Night, Charing Cross… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Joseph Pennell?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 100,0% |
Câte vizite primește Joseph Pennell în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Lun 21 Sep | 0 |
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Joseph Pennell pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Joseph Pennell?
- Cafe Du Debarcadere Restaurant este cea mai populară piesă, cu 100 vizualizări (9% din totalul vizualizărilor pentru Joseph Pennell). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Joseph Pennell pe ArtsDot.com?
- În ultimele douăsprezece luni, Joseph Pennell a primit 1.400 vizite: 400 pe pagina artistului și 1.000 pe paginile pieselor individuale.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Joseph Pennell?
- Aceștia preferă Culori neutre (Paletă de culori): 100% din vizite, față de 73% din catalogul artistului.