Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui José Weiss de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
José Weiss în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, The Farmstead a fost cea mai vizionată operă a lui José Weiss pe ArtsDot.com: 500 vizualizări, 38% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează A Bright Day on the Arun și Tranquil Pastures. În total, 1.900 vizite au fost direcționate către José Weiss: 700 către pagina artistului și 1.200 către paginile pieselor individuale. Interesul s-a răcit puțin: vizitele au scăzut cu 100%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 1.700 vizite. Vizitatorii tind spre Armonie echilibrată (Armonie cromatică): 38% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 6% din catalogul artistului.
Cele 7 cele mai vizionate opere ale lui José Weiss
Acestea sunt cele 7 opere ale lui José Weiss care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
Câți oameni vizitează pagina lui José Weiss în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 600 | 1.100 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Câte vizualizări au piesele lui José Weiss?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui José Weiss?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 5,6% | 7,7% |
| Umbră difuză | 22,2% | 7,7% |
| Lumină moderată | 50,0% | 30,8% |
| Echilibru luminos | 22,2% | 53,8% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 16,7% | 15,4% |
| Culori discrete | 44,4% | 61,5% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 27,8% | 7,7% |
| Culori clar saturate | 11,1% | 15,4% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 55,6% | 70,0% |
| Nuanțe închise | 22,2% | 20,0% |
| Nuanțe pământii | 22,2% | 10,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 22,2% | 23,1% |
| Echilibrat | 61,1% | 61,5% |
| Vibrant | 16,7% | 15,4% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 5,6% | 0,0% |
| Echilibrat | 16,7% | 15,4% |
| Contrast accentuat | 22,2% | 30,8% |
| Contrast maxim | 55,6% | 53,8% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 22,2% | 15,4% |
| Paletă de culori delicate mixate | 5,6% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 5,6% | 38,5% |
| Unitate cromatică puternică | 27,8% | 15,4% |
| Paletă unitară | 38,9% | 30,8% |
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui José Weiss, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bury Hill and Village with… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Bright Day on the Arun | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Near Arundel, Sussex | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening in South Devon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonlit Waters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Sunlit Cloud | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape near Arundel, Sus… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Arundel Park | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Dedham Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In Hampshire, a Landscape w… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce limbi folosesc vizitatorii lui José Weiss?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite primește José Weiss în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre José Weiss pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui José Weiss?
- The Farmstead este cea mai populară piesă, cu 500 vizualizări (38% din totalul vizualizărilor pentru José Weiss). Clasamentul de mai sus enumeră cele 7 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează José Weiss pe ArtsDot.com?
- În ultimele douăsprezece luni, José Weiss a primit 1.900 vizite: 700 pe pagina artistului și 1.200 pe paginile pieselor individuale.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui José Weiss?
- Aceștia preferă Armonie echilibrată (Armonie cromatică): 38% din vizite, față de 6% din catalogul artistului.