Frédéric Bazille Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1841 – 1870

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Frédéric Bazille de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Frédéric Bazille în câteva detalii

În ultimele douăsprezece luni, Bathers (Summer Scene) a fost cea mai vizionată operă a lui Frédéric Bazille pe ArtsDot.com: 9.700 vizualizări, 39% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Reuniunea Familiei și The Pink Dress. În total, 26.200 vizite au fost direcționate către Frédéric Bazille: 3.100 către pagina artistului și 23.100 către paginile pieselor individuale. Interesul s-a răcit puțin: vizitele au scăzut cu 37%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 16.900 vizite. Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (68%), telefoane mobile (30%) și tablete (2%). Vizitatorii tind spre Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 62% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 16% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Frédéric Bazille

Acestea sunt cele 10 opere ale lui Frédéric Bazille care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.

  1. Bathers (Summer Scene) 1 Bathers (Summer Scene), 1869 9.700 vizualizări · 39,0%
  2. Reuniunea Familiei 2 Reuniunea Familiei, 1867 6.900 vizualizări · 27,7%
  3. The Pink Dress 3 The Pink Dress, 1864 700 vizualizări · 2,8%
  4. La Toilette 4 La Toilette, 1870 500 vizualizări · 2,0%
  5. The Fisherman with a Net 5 The Fisherman with a Net, 1868 400 vizualizări · 1,6%
  6. Still Life with Fish 6 Still Life with Fish, 1866 400 vizualizări · 1,6%
  7. Portrait of Auguste Renoir 7 Portrait of Auguste Renoir, 1867 400 vizualizări · 1,6%
  8. Self Portrait with Palette 8 Self Portrait with Palette, 1865 300 vizualizări · 1,2%
  9. The Heron 9 The Heron, 1867 300 vizualizări · 1,2%
  10. Landscape on the Shore of Lez 10 Landscape on the Shore of Lez, 1870 300 vizualizări · 1,2%

Câți oameni vizitează pagina lui Frédéric Bazille în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026300200
Iul 20261.50015.400
Aug 20268004.600
Sep 20265002.900

Câte vizualizări au piesele lui Frédéric Bazille?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Frédéric Bazille, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Bathers (Summer Scene)0000000004.1003.3001.800
Reuniunea Familiei000000002004.700800700
La Toilette0000000004001000
Self Portrait with Palette00000000020000
The Pink Dress0000000006000100
Portrait of Renoir00000000000100
The Family Gathering000000000000
The Studio on the Rue de Fu…000000000000
Summer Scene (Bathers)00000000010000
Portrait of Edouard Blau00000000010000

Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Frédéric Bazille?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare17.80067,9%
telefoane mobile7.80029,8%
tablete6002,3%

Ce limbi folosesc vizitatorii lui Frédéric Bazille?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi cifrele
LimbăViziteDistribuie
Italiană20040,0%
Japoneză10020,0%
Koreană10020,0%
Portugheză10020,0%

Câte vizite primește Frédéric Bazille în fiecare zi și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi cifrele
ZiuaVizite
Mie 30 Sep500
Joi 1 Oct800
Vin 2 Oct300
Sâm 3 Oct100
Dum 4 Oct200
Lun 5 Oct400
Mar 6 Oct200
Mie 7 Oct0
Joi 8 Oct200
Vin 9 Oct100
Sâm 10 Oct0
Dum 11 Oct200
Lun 12 Oct700
Mar 13 Oct200
Mie 14 Oct300
Joi 15 Oct300
Vin 16 Oct100
Sâm 17 Oct0
Dum 18 Oct0
Lun 19 Oct100
Mar 20 Oct400
Mie 21 Oct (previzualizare)100
Joi 22 Oct (previzualizare)200
Vin 23 Oct (previzualizare)100
Sâm 24 Oct (previzualizare)0
Dum 25 Oct (previzualizare)100
Lun 26 Oct (previzualizare)200
Mar 27 Oct (previzualizare)100
Mie 28 Oct (previzualizare)0
Joi 29 Oct (previzualizare)0
Vin 30 Oct (previzualizare)0
Sâm 31 Oct (previzualizare)0
Dum 1 Noi (previzualizare)0
Lun 2 Noi (previzualizare)0
Mar 3 Noi (previzualizare)0
Mie 4 Noi (previzualizare)0
Joi 5 Noi (previzualizare)0
Vin 6 Noi (previzualizare)0
Sâm 7 Noi (previzualizare)0
Dum 8 Noi (previzualizare)0
Lun 9 Noi (previzualizare)0
Mar 10 Noi (previzualizare)0

Întrebări despre Frédéric Bazille pe ArtsDot.com

Care sunt cele mai populare opere ale lui Frédéric Bazille?

Bathers (Summer Scene) este cea mai populară piesă, cu 9.700 vizualizări (39% din totalul vizualizărilor pentru Frédéric Bazille). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.

Câți oameni vizualizează Frédéric Bazille pe ArtsDot.com?

În ultimele douăsprezece luni, Frédéric Bazille a primit 26.200 vizite: 3.100 pe pagina artistului și 23.100 pe paginile pieselor individuale.

Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Frédéric Bazille?

În principal de pe dispozitive de navigare (68%), telefoane mobile (30%) și tablete (2%): 68% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.

Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Frédéric Bazille?

Aceștia preferă Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 62% din vizite, față de 16% din catalogul artistului.