Jan MatejkoAudiență și popularitate pe ArtsDot.com
1838
–
1893
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jan Matejko de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Jan Matejko: cifrele în câteva rânduri
Stańczyk este vedeta: 9.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 36% din totalul vizualizărilor pentru Jan Matejko. Urmează Bitwa pod Grunwaldem (detail) și Sobieski sending Message of Victory to the Pope, after the Battle of Vienna. În total, pagina artistului (8.500 vizualizări) și operele (20.400 vizualizări) adunate însumează 28.900 vizualizări. Interesul este în creștere, cu 187% vizite în plus între Sep 2026 și Oct 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (11.500 vizite). Cele mai frecvente limbi ale audienței: Cehă (17%), Franceză (17%) și Poloneză (14%). Țările principale ale audienței: Republica Cehă (17%), Franţa (17%) și Spania (12%). După dispozitiv: dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (43%) și tablete (6%). Vizitele favorizează Romantic (Atmosferă), cu 51% din vizite față de 17% din catalog.
Jan Matejko: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Jan Matejko.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
300
Iul 2026
2.100
9.400
Aug 2026
500
1.400
Sep 2026
1.400
2.500
Oct 2026
4.400
6.800
Când sunt vizionate operele lui Jan Matejko?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Jan Matejko, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
75,0%
48,5%
Romantic
16,7%
51,0%
Clasic
8,3%
0,0%
Nostalgic
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
25,0%
48,0%
Dramatic
33,3%
40,7%
Contemplativă
33,3%
4,9%
Sobru
0,0%
5,9%
Reconfortant
0,0%
0,5%
Tensiune și neliniște
8,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
28,0%
56,5%
Umbră difuză
24,0%
29,0%
Lumină moderată
36,0%
9,3%
Echilibru luminos
10,0%
4,8%
Luminos
2,0%
0,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
11,9%
Culori discrete
32,0%
55,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
21,9%
Culori clar saturate
24,0%
10,4%
Culoare intensă
0,0%
0,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
65,9%
88,1%
Nuanțe închise
18,2%
7,5%
Culori neutre
15,9%
3,6%
Culori pastelate
0,0%
0,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
59,9%
Echilibrat
36,0%
29,0%
Vibrant
24,0%
11,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
37,5%
Nuanțe blânde
12,0%
19,3%
Echilibrat
14,0%
8,9%
Contrast accentuat
34,0%
7,8%
Contrast maxim
30,0%
26,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
4,1%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
10,8%
Armonie echilibrată
8,0%
10,8%
Unitate cromatică puternică
32,0%
61,3%
Paletă unitară
42,0%
13,0%
Care sunt cele mai populare opere ale lui Jan Matejko, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Stańczyk during a ball at t…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bătălia de la Grunwald [Tan…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
500
Prăbușirea Poloniei
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Constituția de la 3 Mai 1791
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Omagiul prusac
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
0
Copernicus în turnul de la…
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
100
Predica lui Skarga
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
600
Bătăria de la Pskov
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
700
Bitwa pod Grunwaldem (detai…
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
200
300
800
Stańczyk
0
0
0
0
0
0
0
0
2.700
300
1.400
2.500
Ce dispozitive folosește publicul lui Jan Matejko?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
14.900
51,6%
telefoane mobile
12.300
42,6%
tablete
1.700
5,9%
Ce limbi vorbește publicul lui Jan Matejko?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Cehă
700
16,7%
Franceză
700
16,7%
Poloneză
600
14,3%
Spaniolă
500
11,9%
Engleză
400
9,5%
Italiană
300
7,1%
Rusă
300
7,1%
Finlandeză
200
4,8%
Turcă
200
4,8%
Koreană
100
2,4%
Care sunt vizitele zilnice la Jan Matejko și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
700
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
500
Mar 20 Oct
800
Mie 21 Oct
200
Joi 22 Oct
400
Vin 23 Oct
500
Sâm 24 Oct
1.500
Dum 25 Oct
700
Lun 26 Oct
400
Mar 27 Oct
1.000
Mie 28 Oct
700
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
200
Sâm 31 Oct
800
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
300
Mar 3 Noi
500
Mie 4 Noi
100
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi
500
Sâm 7 Noi (previzualizare)
800
Dum 8 Noi (previzualizare)
400
Lun 9 Noi (previzualizare)
300
Mar 10 Noi (previzualizare)
600
Mie 11 Noi (previzualizare)
300
Joi 12 Noi (previzualizare)
300
Vin 13 Noi (previzualizare)
300
Sâm 14 Noi (previzualizare)
800
Dum 15 Noi (previzualizare)
400
Lun 16 Noi (previzualizare)
300
Mar 17 Noi (previzualizare)
600
Mie 18 Noi (previzualizare)
300
Joi 19 Noi (previzualizare)
300
Vin 20 Noi (previzualizare)
300
Sâm 21 Noi (previzualizare)
800
Dum 22 Noi (previzualizare)
400
Lun 23 Noi (previzualizare)
300
Mar 24 Noi (previzualizare)
600
Mie 25 Noi (previzualizare)
300
Joi 26 Noi (previzualizare)
300
Vin 27 Noi (previzualizare)
300
Întrebări despre Jan Matejko
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Jan Matejko?
Stańczyk în primul loc, cu 9.800 vizualizări sau 36% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Jan Matejko pe ArtsDot.com?
28.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 8.500 pe pagina artistului și 20.400 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Jan Matejko?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (43%) și tablete (6%); dispozitive de navigare generează 52% din vizite.
Ce limbi folosește publicul lui Jan Matejko?
Cehă (17%), Franceză (17%) și Poloneză (14%). Prima limbă, Cehă, este utilizată de 17% dintre vizitatori.
Care dintre lucrile lui Jan Matejko se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Piesele etichetate Romantic (Atmosferă) reprezintă 51% din vizite, deși acestea constituie doar 17% din catalog.