Jacopo da Pontormo Audiență și popularitate pe ArtsDot.com

1494 – 1556

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jacopo da Pontormo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Jacopo da Pontormo: cifrele în câteva rânduri

Vizitarea este vedeta: 2.700 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 16% din totalul vizualizărilor pentru Jacopo da Pontormo. Urmează Halberdier și Portrait of Two Friends. În total, pagina artistului (4.200 vizualizări) și operele (15.000 vizualizări) adunate însumează 19.200 vizualizări. Interesul este în creștere, cu 75% vizite în plus între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (14.300 vizite). Cele mai frecvente limbi ale audienței: Italiană (44%), Olandeză (17%) și Spaniolă (10%). După dispozitiv: dispozitive de navigare (82%), telefoane mobile (14%) și tablete (4%). Vizitele favorizează Sacru (Ton emoțional), cu 44% din vizite față de 0% din catalog.

Jacopo da Pontormo: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele

Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Jacopo da Pontormo.

  1. Vizitarea 1 Vizitarea, 1528 2.700 vizualizări · 16,3%
  2. Halberdier 2 Halberdier, 1520 1.100 vizualizări · 6,6%
  3. Portrait of Two Friends 3 Portrait of Two Friends 400 vizualizări · 2,4%
  4. St. Sebastian 4 St. Sebastian, 1515 400 vizualizări · 2,4%
  5. Christ seated, as a nude figure 5 Christ seated, as a nude figure 400 vizualizări · 2,4%
  6. Supper at Emmaus 6 Supper at Emmaus 400 vizualizări · 2,4%
  7. Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 7 Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 300 vizualizări · 1,8%
  8. Visitation 1 8 Visitation 1 300 vizualizări · 1,8%
  9. Group of the Dead 9 Group of the Dead 300 vizualizări · 1,8%
  10. two nudes compared 10 two nudes compared 300 vizualizări · 1,8%

Când vizitează oamenii pagina lui Jacopo da Pontormo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Tabel de date
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026400100
Iul 20261.50012.800
Aug 20262001.400
Sep 20262.100700

Când sunt vizionate operele lui Jacopo da Pontormo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai populare opere ale lui Jacopo da Pontormo, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Tabel de date
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Vizitarea000000000900300200
Halberdier000000000400500200
Ten thousand martyrs00000000020000
Nașterea lui Ioan Botezistu0000000002000100
St. Sebastian00000000040000
Scene of a Sacrifice000000000000
Cosimo I de' Medici0000000001001000
Madonna with St. Francis an…00000000020000
St. Anthony Abbot00000000030000
Adoration of the Magi00000000010000

Ce dispozitive folosește publicul lui Jacopo da Pontormo?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Tabel de date
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare15.80082,3%
telefoane mobile2.70014,1%
tablete7003,6%

Ce limbi vorbește publicul lui Jacopo da Pontormo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Tabel de date
LimbăViziteDistribuie
Italiană2.10043,8%
Olandeză80016,7%
Spaniolă50010,4%
Poloneză50010,4%
Engleză2004,2%
Ungară2004,2%
Cehă1002,1%
Germană1002,1%
Japoneză1002,1%
Slovacă1002,1%

Care sunt vizitele zilnice la Jacopo da Pontormo și în următoarele trei săptămâni?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Tabel de date
ZiuaVizite
Lun 28 Sep0
Mar 29 Sep400
Mie 30 Sep100
Joi 1 Oct200
Vin 2 Oct400
Sâm 3 Oct300
Dum 4 Oct100
Lun 5 Oct300
Mar 6 Oct100
Mie 7 Oct200
Joi 8 Oct400
Vin 9 Oct500
Sâm 10 Oct300
Dum 11 Oct500
Lun 12 Oct100
Mar 13 Oct300
Mie 14 Oct200
Joi 15 Oct800
Vin 16 Oct200
Sâm 17 Oct700
Dum 18 Oct0
Lun 19 Oct (previzualizare)200
Mar 20 Oct (previzualizare)300
Mie 21 Oct (previzualizare)200
Joi 22 Oct (previzualizare)600
Vin 23 Oct (previzualizare)500
Sâm 24 Oct (previzualizare)600
Dum 25 Oct (previzualizare)300
Lun 26 Oct (previzualizare)200
Mar 27 Oct (previzualizare)400
Mie 28 Oct (previzualizare)200
Joi 29 Oct (previzualizare)700
Vin 30 Oct (previzualizare)500
Sâm 31 Oct (previzualizare)600
Dum 1 Noi (previzualizare)300
Lun 2 Noi (previzualizare)200
Mar 3 Noi (previzualizare)400
Mie 4 Noi (previzualizare)300
Joi 5 Noi (previzualizare)700
Vin 6 Noi (previzualizare)600
Sâm 7 Noi (previzualizare)700
Dum 8 Noi (previzualizare)300

Întrebări despre Jacopo da Pontormo

Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Jacopo da Pontormo?

Vizitarea în primul loc, cu 2.700 vizualizări sau 16% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Jacopo da Pontormo pe ArtsDot.com?

19.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 4.200 pe pagina artistului și 15.000 pentru operele sale.

Ce dispozitive aduc publicul lui Jacopo da Pontormo?

Audiența provine de pe dispozitive de navigare (82%), telefoane mobile (14%) și tablete (4%); dispozitive de navigare generează 82% din vizite.

Ce limbi folosește publicul lui Jacopo da Pontormo?

Italiană (44%), Olandeză (17%) și Spaniolă (10%). Prima limbă, Italiană, este utilizată de 44% dintre vizitatori.

Care dintre lucrile lui Jacopo da Pontormo se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?

Piesele etichetate Sacru (Ton emoțional) reprezintă 44% din vizite, deși acestea constituie doar 0% din catalog.