Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Henry Bishop de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Versiunea scurtă pentru Henry Bishop
Oamenii deschid Houses in Provence, France mai des decât orice altă operă a lui Henry Bishop: 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 25% din totalul vizualizărilor. Edward Carpenter și Henry Havelock Ellis completează podiumul. Henry Bishop a atras în total 900 vizite, dintre care 300 pe pagina artistului și 600 pentru operele sale. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 800 vizite. Un stil iese în evidență: Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare) atrage 50% din vizite, deși reprezintă doar 16% din catalog.
Top 7: cele mai vizualizate opere ale lui Henry Bishop
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 7 piese ale lui Henry Bishop care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
-
1
Houses in Provence, France
200 vizualizări · 25,0%
-
2
Edward Carpenter, 1907
100 vizualizări · 12,5%
-
3
Henry Havelock Ellis, 1925
100 vizualizări · 12,5%
-
4
Bedouins Outside a Town, 1939
100 vizualizări · 12,5%
-
5
A Street in Carrara, 1926
100 vizualizări · 12,5%
-
6
Gravesend, 1913
100 vizualizări · 12,5%
-
7
Market Place, Concarneau, France
100 vizualizări · 12,5%
Cât de populară este pagina lui Henry Bishop, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 300 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Oct 2026 | 0 | 100 |
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Henry Bishop?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Henry Bishop?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 15,8% | 12,5% |
| Umbră difuză | 5,3% | 12,5% |
| Lumină moderată | 21,1% | 25,0% |
| Echilibru luminos | 42,1% | 12,5% |
| Luminos | 15,8% | 37,5% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 63,2% | 50,0% |
| Culori discrete | 21,1% | 0,0% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 15,8% | 50,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 47,4% | 12,5% |
| Echilibrat | 42,1% | 50,0% |
| Vibrant | 10,5% | 37,5% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 36,8% | 37,5% |
| Nuanțe blânde | 26,3% | 37,5% |
| Echilibrat | 10,5% | 12,5% |
| Contrast accentuat | 15,8% | 12,5% |
| Contrast maxim | 10,5% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 31,6% | 50,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 10,5% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 10,5% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 36,8% | 25,0% |
| Paletă unitară | 10,5% | 25,0% |
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Henry Bishop pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Market Place, Concarneau, F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Moroccan Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Henry Havelock Ellis | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sirocco, Tetuan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Market Place, Concarneau, F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edward Carpenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Gravesend | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Gravesend | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sicilian Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Street in Carrara | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este citit Henry Bishop?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 100,0% |
Cum arată vizitele zilnice la Henry Bishop și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 100 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 400 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 600 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 200 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 700 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 200 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 800 |
Henry Bishop: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Henry Bishop?
- Este Houses in Provence, France: 200 vizualizări, 25% din vizualizările lui Henry Bishop. Lista de mai sus include până la locul 7.
Câte vizite primește Henry Bishop?
- 900 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 300 pe pagina artistului și 600 pe piesele individuale.
Există un tip de operă a lui Henry Bishop pe care oamenii îl preferă?
- Da, Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 50% din vizitele pentru 16% din catalog.