Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Henri Regnault de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Henri Regnault: cifrele în câteva rânduri
Automedon with the Horses of Achilles este vedeta: 600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 50% din totalul vizualizărilor pentru Henri Regnault. Urmează Self portrait și Salome. În total, pagina artistului (300 vizualizări) și operele (1.000 vizualizări) adunate însumează 1.300 vizualizări. Interesul a scăzut cu 67% între Sep 2026 și Oct 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (800 vizite). Vizitele favorizează Elegant (Atmosferă), cu 86% din vizite față de 8% din catalog.
Henri Regnault: 6 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Henri Regnault.
-
1
Automedon with the Horses of Achilles, 1868
600 vizualizări · 50,0%
-
2
Self portrait
200 vizualizări · 16,7%
-
3
Salome, 1870
100 vizualizări · 8,3%
-
4
Sketch for Automedon with the Horses of Achilles
100 vizualizări · 8,3%
-
5
Execution without trial under the Moorish kings in Grenada
100 vizualizări · 8,3%
-
6
The spy
100 vizualizări · 8,3%
Când vizitează oamenii pagina lui Henri Regnault?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 300 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 300 |
| Oct 2026 | 0 | 100 |
Când sunt vizionate operele lui Henri Regnault?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Henri Regnault, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Atmosferă | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Dramatic | 61,5% | 14,3% |
| Elegant | 7,7% | 85,7% |
| Clasic | 7,7% | 0,0% |
| Terțoase | 7,7% | 0,0% |
| Luxuos | 7,7% | 0,0% |
| Romantic | 7,7% | 0,0% |
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Contemplativă | 23,1% | 85,7% |
| Dramatic | 30,8% | 14,3% |
| Impunător | 15,4% | 0,0% |
| Melancolic | 7,7% | 0,0% |
| Romantic | 7,7% | 0,0% |
| Sobru | 7,7% | 0,0% |
| Tensiune și neliniște | 7,7% | 0,0% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 42,9% | 66,7% |
| Umbră difuză | 38,1% | 16,7% |
| Lumină moderată | 9,5% | 16,7% |
| Echilibru luminos | 0,0% | 0,0% |
| Luminos | 9,5% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 52,4% | 75,0% |
| Culori discrete | 28,6% | 8,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 9,5% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 9,5% | 16,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 75,0% | 77,8% |
| Nuanțe închise | 12,5% | 22,2% |
| Monocrom | 6,2% | 0,0% |
| Culori neutre | 6,2% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 66,7% | 75,0% |
| Echilibrat | 23,8% | 16,7% |
| Vibrant | 9,5% | 8,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 23,8% | 16,7% |
| Nuanțe blânde | 14,3% | 50,0% |
| Echilibrat | 23,8% | 16,7% |
| Contrast accentuat | 14,3% | 0,0% |
| Contrast maxim | 23,8% | 16,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 4,8% | 8,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 14,3% | 58,3% |
| Armonie echilibrată | 9,5% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 33,3% | 16,7% |
| Paletă unitară | 38,1% | 16,7% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Henri Regnault, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Automedon with the Horses o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 | 100 |
| General Juan Prim (1814-187… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Young Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Juan Prim, October 8, 1868 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Orpheus in the Underworld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Presumed portrait of the ar… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Spanish scoundrel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hassan Et Namouna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The madrilenian | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce limbi vorbește publicul lui Henri Regnault?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Henri Regnault și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 100 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 100 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 0 |
| Vin 6 Noi | 0 |
| Sâm 7 Noi | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 27 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 28 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Henri Regnault
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Henri Regnault?
- Automedon with the Horses of Achilles în primul loc, cu 600 vizualizări sau 50% din totalul vizualizărilor. 6 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Henri Regnault pe ArtsDot.com?
- 1.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 300 pe pagina artistului și 1.000 pentru operele sale.
Care dintre lucrile lui Henri Regnault se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Elegant (Atmosferă) reprezintă 86% din vizite, deși acestea constituie doar 8% din catalog.