Gustave Moreau Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1826 – 1898

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Gustave Moreau de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Gustave Moreau în câteva detalii

În ultimele douăsprezece luni, Apariția a fost cea mai vizionată operă a lui Gustave Moreau pe ArtsDot.com: 4.300 vizualizări, 4% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează Salome Dancing before Herod și Salome Dancing. În total, 110.300 vizite au fost direcționate către Gustave Moreau: 15.600 către pagina artistului și 94.700 către paginile pieselor individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 31% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 73.800 vizite. Oamenii citesc despre Gustave Moreau în Engleză (21%), Rusă (19%) și Portugheză (12%). Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (17%) și tablete (3%). Vizitatorii tind spre Mistic (Atmosferă): 22% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 8% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Gustave Moreau

Acestea sunt cele 10 opere ale lui Gustave Moreau care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.

  1. Apariția 1 Apariția, 1876 4.300 vizualizări · 4,3%
  2. Salome Dancing before Herod 2 Salome Dancing before Herod 2.400 vizualizări · 2,4%
  3. Salome Dancing 3 Salome Dancing, 1886 2.100 vizualizări · 2,1%
  4. The Triumph of Alexander the Great 4 The Triumph of Alexander the Great, 1892 1.600 vizualizări · 1,6%
  5. Phaeton 5 Phaeton, 1878 1.600 vizualizări · 1,6%
  6. Jason și Medea 6 Jason și Medea, 1865 1.600 vizualizări · 1,6%
  7. Study of Helen 7 Study of Helen, 1890 1.200 vizualizări · 1,2%
  8. Salomé Dansând Înainte De Herod 8 Salomé Dansând Înainte De Herod, 1876 1.100 vizualizări · 1,1%
  9. Venice 9 Venice, 1885 1.100 vizualizări · 1,1%
  10. Salomé dansant devant Hérode 10 Salomé dansant devant Hérode 1.100 vizualizări · 1,1%

Câți oameni vizitează pagina lui Gustave Moreau în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 202603.500
Iul 20265.90067.900
Aug 20264.4009.900
Sep 20265.30013.400

Câte vizualizări au piesele lui Gustave Moreau?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Gustave Moreau, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Apariția0000000002.0008001.100
Phaeton00000000100500700300
Salome cu Capul lui Ioan Bo…000000000500200200
Salome Dancing before Herod000000000900800300
Jason și Medea000000000800400400
Mystical Flower00000000030000
Diomede devorat de cai0000000003001000
Salome în închisoare00000000010000
Salome0000000003001000
Salome Dancing0000000001.200600300

Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Gustave Moreau?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare88.90080,6%
telefoane mobile18.30016,6%
tablete3.1002,8%

Ce limbi folosesc vizitatorii lui Gustave Moreau?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi cifrele
LimbăViziteDistribuie
Engleză1.40020,6%
Rusă1.30019,1%
Portugheză80011,8%
Finlandeză4005,9%
Franceză4005,9%
Koreană3004,4%
Olandeză3004,4%
Cehă2002,9%
Daneză2002,9%
Germană2002,9%

Câte vizite primește Gustave Moreau în fiecare zi și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi cifrele
ZiuaVizite
Mar 29 Sep1.600
Mie 30 Sep2.200
Joi 1 Oct900
Vin 2 Oct1.200
Sâm 3 Oct800
Dum 4 Oct1.400
Lun 5 Oct1.200
Mar 6 Oct1.700
Mie 7 Oct1.300
Joi 8 Oct1.200
Vin 9 Oct1.000
Sâm 10 Oct3.100
Dum 11 Oct1.500
Lun 12 Oct1.200
Mar 13 Oct1.500
Mie 14 Oct2.000
Joi 15 Oct1.400
Vin 16 Oct2.300
Sâm 17 Oct3.100
Dum 18 Oct2.900
Lun 19 Oct1.700
Mar 20 Oct (previzualizare)2.400
Mie 21 Oct (previzualizare)2.700
Joi 22 Oct (previzualizare)1.700
Vin 23 Oct (previzualizare)2.200
Sâm 24 Oct (previzualizare)3.400
Dum 25 Oct (previzualizare)2.800
Lun 26 Oct (previzualizare)2.000
Mar 27 Oct (previzualizare)2.600
Mie 28 Oct (previzualizare)3.000
Joi 29 Oct (previzualizare)1.900
Vin 30 Oct (previzualizare)2.500
Sâm 31 Oct (previzualizare)3.800
Dum 1 Noi (previzualizare)3.200
Lun 2 Noi (previzualizare)2.200
Mar 3 Noi (previzualizare)2.900
Mie 4 Noi (previzualizare)3.300
Joi 5 Noi (previzualizare)2.100
Vin 6 Noi (previzualizare)2.700
Sâm 7 Noi (previzualizare)4.200
Dum 8 Noi (previzualizare)3.500
Lun 9 Noi (previzualizare)2.400

Întrebări despre Gustave Moreau pe ArtsDot.com

Care sunt cele mai populare opere ale lui Gustave Moreau?

Apariția este cea mai populară piesă, cu 4.300 vizualizări (4% din totalul vizualizărilor pentru Gustave Moreau). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.

Câți oameni vizualizează Gustave Moreau pe ArtsDot.com?

În ultimele douăsprezece luni, Gustave Moreau a primit 110.300 vizite: 15.600 pe pagina artistului și 94.700 pe paginile pieselor individuale.

Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Gustave Moreau?

În principal de pe dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (17%) și tablete (3%): 81% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.

În ce limbi citesc oamenii despre Gustave Moreau?

Cele mai utilizate limbi sunt Engleză (21%), Rusă (19%) și Portugheză (12%). Engleză conduce cu o cotă de 21% din vizitatori.

Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Gustave Moreau?

Aceștia preferă Mistic (Atmosferă): 22% din vizite, față de 8% din catalogul artistului.