Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Edmund Marriner Gill de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Edmund Marriner Gill: cifrele în câteva rânduri
A Scene at Muswell Hill este vedeta: 500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 42% din totalul vizualizărilor pentru Edmund Marriner Gill. Urmează River with Rapids și Mill in Ruins on the Banks of the River Usk. În total, pagina artistului (600 vizualizări) și operele (1.000 vizualizări) adunate însumează 1.600 vizualizări. Interesul a scăzut cu 60% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (700 vizite). Vizitele favorizează Paletă unitară (Armonie cromatică), cu 75% din vizite față de 40% din catalog.
Edmund Marriner Gill: 8 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Edmund Marriner Gill.
-
1
A Scene at Muswell Hill, 1855
500 vizualizări · 41,7%
-
2
River with Rapids, 1876
100 vizualizări · 8,3%
-
3
Mill in Ruins on the Banks of the River Usk, 1858
100 vizualizări · 8,3%
-
4
Waterfall near Pont y Mynach, 1872
100 vizualizări · 8,3%
-
5
The Waterfall, 1867
100 vizualizări · 8,3%
-
6
Matlock Dale, Derbyshire
100 vizualizări · 8,3%
-
7
A Welsh Mountain Torrent
100 vizualizări · 8,3%
-
8
The Waterfall
100 vizualizări · 8,3%
Când vizitează oamenii pagina lui Edmund Marriner Gill?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 200 | 0 |
| Iul 2026 | 100 | 600 |
| Aug 2026 | 200 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 100 |
Când sunt vizionate operele lui Edmund Marriner Gill?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Edmund Marriner Gill, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,7% | 0,0% |
| Umbră difuză | 40,0% | 41,7% |
| Lumină moderată | 46,7% | 58,3% |
| Echilibru luminos | 6,7% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 6,7% | 0,0% |
| Culori discrete | 53,3% | 66,7% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 40,0% | 33,3% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 13,3% | 0,0% |
| Echilibrat | 86,7% | 100,0% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 0,0% | 0,0% |
| Echilibrat | 26,7% | 25,0% |
| Contrast accentuat | 26,7% | 33,3% |
| Contrast maxim | 46,7% | 41,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 13,3% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 6,7% | 8,3% |
| Unitate cromatică puternică | 40,0% | 16,7% |
| Paletă unitară | 40,0% | 75,0% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Edmund Marriner Gill, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| On the Lledr | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River with Rapids | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| A Scene on the River Conway | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Yellowstone Falls, Wyom… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Welsh Mountain Torrent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Waterfall, Inversnaid | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View of the Grounds at Ashr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Waterfall near Pont y Mynach | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Falls in the River Clyde, C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Matlock Dale, Derbyshire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
Ce limbi vorbește publicul lui Edmund Marriner Gill?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Edmund Marriner Gill și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 100 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Edmund Marriner Gill
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Edmund Marriner Gill?
- A Scene at Muswell Hill în primul loc, cu 500 vizualizări sau 42% din totalul vizualizărilor. 8 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Edmund Marriner Gill pe ArtsDot.com?
- 1.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 600 pe pagina artistului și 1.000 pentru operele sale.
Care dintre lucrile lui Edmund Marriner Gill se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Paletă unitară (Armonie cromatică) reprezintă 75% din vizite, deși acestea constituie doar 40% din catalog.