Dante Rossetti Audiență și popularitate pe ArtsDot.com

1828 – 1882

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Dante Rossetti de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Dante Rossetti: cifrele în câteva rânduri

Paolo And Francesca Da Rimini este vedeta: 2.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 3% din totalul vizualizărilor pentru Dante Rossetti. Urmează Visul de zi și La Donna Della Finestra. În total, pagina artistului (22.000 vizualizări) și operele (76.800 vizualizări) adunate însumează 98.800 vizualizări. Interesul a scăzut cu 33% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (58.800 vizite). Cele mai frecvente limbi ale audienței: Engleză (41%), Rusă (11%) și Germană (10%). Țările principale ale audienței: Statele Unite ale Americii (13%), Brazilia (7%) și Canada (7%). După dispozitiv: dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (24%) și tablete (3%). Vizitele favorizează Contrast accentuat (Contrast), cu 30% din vizite față de 4% din catalog.

Dante Rossetti: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele

Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Dante Rossetti.

  1. Paolo And Francesca Da Rimini 1 Paolo And Francesca Da Rimini, 1855 2.800 vizualizări · 3,4%
  2. Visul de zi 2 Visul de zi, 1880 2.100 vizualizări · 2,5%
  3. La Donna Della Finestra 3 La Donna Della Finestra, 1879 1.400 vizualizări · 1,7%
  4. Paolo and Francesca da Rimini 4 Paolo and Francesca da Rimini, 1867 1.400 vizualizări · 1,7%
  5. Dantis Amor 5 Dantis Amor, 1860 1.400 vizualizări · 1,7%
  6. Lady Greensleeves 6 Lady Greensleeves, 1863 1.400 vizualizări · 1,7%
  7. Il Ramoscello 7 Il Ramoscello, 1865 1.300 vizualizări · 1,6%
  8. Sfânta Ecaterina 8 Sfânta Ecaterina, 1857 1.300 vizualizări · 1,6%
  9. Căsătoria Sfântului Gheorghe și a Prințesei 9 Căsătoria Sfântului Gheorghe și a Prințesei, 1857 1.100 vizualizări · 1,3%
  10. Joan of Arc 10 Joan of Arc, 1864 1.100 vizualizări · 1,3%

Când vizitează oamenii pagina lui Dante Rossetti?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Tabel de date
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20263002.000
Iul 20266.80052.000
Aug 20269.00013.600
Sep 20265.9009.200

Când sunt vizionate operele lui Dante Rossetti?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai populare opere ale lui Dante Rossetti, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Tabel de date
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Beata Beatrix0000000005001000
Lady Lilith000000000000
Proserpine00000000000600
The Annunciation0000000005000100
Visul de zi000000000900600400
Joan of Arc000000000600200200
Proserpina000000000400100300
Proserpine0000000001001000
The Lady of Shalott (Moxon…00000000000100
Beata Beatrix000000000000

Ce dispozitive folosește publicul lui Dante Rossetti?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Tabel de date
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare72.40073,3%
telefoane mobile23.50023,8%
tablete2.9002,9%

Ce limbi vorbește publicul lui Dante Rossetti?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Tabel de date
LimbăViziteDistribuie
Engleză3.20040,5%
Rusă90011,4%
Germană80010,1%
Portugheză7008,9%
Spaniolă5006,3%
Franceză4005,1%
Italiană2002,5%
Koreană2002,5%
Sârbă2002,5%
Daneză1001,3%

Care sunt vizitele zilnice la Dante Rossetti și în următoarele trei săptămâni?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Tabel de date
ZiuaVizite
Lun 5 Oct1.800
Mar 6 Oct1.700
Mie 7 Oct1.400
Joi 8 Oct1.800
Vin 9 Oct1.000
Sâm 10 Oct3.300
Dum 11 Oct2.000
Lun 12 Oct1.300
Mar 13 Oct1.000
Mie 14 Oct1.800
Joi 15 Oct1.600
Vin 16 Oct900
Sâm 17 Oct2.000
Dum 18 Oct1.200
Lun 19 Oct1.500
Mar 20 Oct1.500
Mie 21 Oct1.400
Joi 22 Oct2.900
Vin 23 Oct1.200
Sâm 24 Oct1.700
Dum 25 Oct2.200
Lun 26 Oct (previzualizare)1.600
Mar 27 Oct (previzualizare)1.400
Mie 28 Oct (previzualizare)1.600
Joi 29 Oct (previzualizare)2.200
Vin 30 Oct (previzualizare)1.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)2.400
Dum 1 Noi (previzualizare)1.900
Lun 2 Noi (previzualizare)1.600
Mar 3 Noi (previzualizare)1.400
Mie 4 Noi (previzualizare)1.600
Joi 5 Noi (previzualizare)2.100
Vin 6 Noi (previzualizare)1.100
Sâm 7 Noi (previzualizare)2.400
Dum 8 Noi (previzualizare)1.800
Lun 9 Noi (previzualizare)1.500
Mar 10 Noi (previzualizare)1.400
Mie 11 Noi (previzualizare)1.500
Joi 12 Noi (previzualizare)2.100
Vin 13 Noi (previzualizare)1.000
Sâm 14 Noi (previzualizare)2.300
Dum 15 Noi (previzualizare)1.800

Întrebări despre Dante Rossetti

Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Dante Rossetti?

Paolo And Francesca Da Rimini în primul loc, cu 2.800 vizualizări sau 3% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Dante Rossetti pe ArtsDot.com?

98.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 22.000 pe pagina artistului și 76.800 pentru operele sale.

Ce dispozitive aduc publicul lui Dante Rossetti?

Audiența provine de pe dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (24%) și tablete (3%); dispozitive de navigare generează 73% din vizite.

Ce limbi folosește publicul lui Dante Rossetti?

Engleză (41%), Rusă (11%) și Germană (10%). Prima limbă, Engleză, este utilizată de 41% dintre vizitatori.

Care dintre lucrile lui Dante Rossetti se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?

Piesele etichetate Contrast accentuat (Contrast) reprezintă 30% din vizite, deși acestea constituie doar 4% din catalog.